Najdi forum

sprožilni prst

Spoštovani!
Nekaj mesecev je občutljiva dlan v sredini desne roke in zatikanje prstanca. Bolečina je izrazitejša ponoči. Vzrok je lahko uporaba pohodne palice ali premočno pritiskanje z dlanjo na strojček za ožemanje limon, Ali je možna kakšna fizikalna terapija, opora za prst ali še kaj drugega.
Zahvaljujem se za odgovor!

Pozdravljena!

Do zatikanja prsta lahko pride zaradi vnetja ovojnice, ki obdaja kito od mišice prstov, v kateri mora mišica drseti brez trenja. Če pa je ovojnica otekla, kita v njej ne more normalno drseti in to vidimo tako, da se prst zatika.

S posebnimi ročnimi fizioterapevtskimi tehnikami in morda v kombinaciji z ultrazvočno terapijo, se da zadevo lepo sanirati.

Mimaš, hvala za zanimanje,medtem mi je že gospa Barbara Purkart pojasnila glede sanacije prsta z vajami. Na Googlu je razlaga z operacijo in slikami.

Oprostite pomoti!
Kakšne ročne vaje naj izvajam doma in kam na ultrazvočno terapijo?
Ali je primerno hlajenje z ledom ali toplota?
Prosim za kakšen namig!

Pozdravljena!

Mislila sem manualne tehnike, ki jih fizioterapevt ročno izvaja. Le ta vam bo tudi najlažje pokazal vaje, ki jih sama doma lahko izvajate.

Če mi poveste iz katerega konca Slovenije ste, vam lahko priporočim kakšnega terapevta.

Domžale

Pozdravljena!

Potem bi vas povabila k meni v Ljubljano, tik ob obvoznici nasproti City Parka.

New Report

Close