Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija spremeni oviro v priloznost

spremeni oviro v priloznost

“Bolezen ni kazen,del življenja je.
Če boste sprejeli dar življenja,boste sprejeli tudi težave,ki jih prinaša.
Bog, podeli mi vedrost,da sprejmem stvari,ki jih lahko in modrost, da spoznam razliko…”

To je odlomek iz knjige Bernia Siegla: ŽIVLJENJE, LJUBEZEN IN ZDRAVJE(zelo dobra knjiga).
Namreč, ko nimam moči,volje, energije, razen za sprotna opravila v gospodinjstvu,vzamem v roke knjigo. Knjiga je moja velika “strast”, nikoli pa nisem imela toliko časa za branje, kot bi si želela.Tako v trenutku, ko nisem sposobna početi kaj drugega, obrnem bolezen sebi v prid. V teh trenutkih “minus faze” prepodim črne misli in občutek krivde zaradi moje nedejavnosti z vzpodbudnim rekom:” Spremeni oviro v priložnost!”
Poskušate tudi v takšnih trenutkih narediti nekaj za svojo dušo?

Še eno zanimivo razmišljanje iz te knjige:
“Ljudje nam pogosto dopovedujejo, kako bi morali čutiti.Žalostno je,ko so ljudje tako brez čustev, da mislijo, da morajo čutiti tisto, kar jim govorijo drugi…
Ne vznemirjajte se glede tistega ,kar naj bi čutili, raje čutite.
Ne obsojajte svojih občutkov; občutki niso podvrženi presojam.
Če se sprašujete, kaj naj naredite z njimi, se je najbolje pogovoriti s tistimi ljudmi,ki vas lahko resnično razumejo, ki so dozivljali iste stvari in so se spoprijeli z enakimi občutki.
Kje neki najti take ljudi?!….”

Jaz imam srečo, da sem našla tako skupino in zelo se veselim naših srečanj!

Naredite si čim lepši preostanek dneva in lep pozdrav!

OK!Se popolnoma strinjam , tudi jaz sem najdla takšno skupino in se ravno tako veselim srečanj!
LP iz Kranja
Smiljana

Tudi jaz!

Se kmalu spet vidimo!

Držite se,
Veronika

New Report

Close