Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom sprememba namembnosti – vinska klet

sprememba namembnosti – vinska klet

Vinsko klet velikosti 35m2 bi rad preuredil v objekt primeren za stalno prebivališče . S tem projektom se mi še ne mudi preveč ,tako sami detajli me še ne zanimajo ,zanima me pa okvirni strošek če bi se tega lotil.

V kašnem rangu približno se torej gibljejo stroški za takšne zadeve?5000€?10.000€? ..?


Za začetek riskiraj slabih 25 EUR za lokacijsko informacijo (dobiš na občini) za spremembo namembnosti iz nestanovanjskega v stanovanjski objekt. Tako boš skoraj zastonj dobil informacijo, ali so tvoji načrti izvedljivi legalno.
V kolikor je z vidika prostorskih aktov to izvedljivo, boš potreboval arhitekta, ki bo tak projekt izpeljal – potrebuješ namreč gradbeno dovoljenje. Cene se tako zelo razlikujejo, da tukaj nima smisla razpravljati o tem (drži se reka, da za malo denarja dobiš malo muzike).
Cena izvedbe je pa odvisna od želja, lokacije, nujnosti…

Kot rečeno zgoraj – najprej na občino, če je tak objekt sploh lahko stanovanjski.
In ja, najemite projektanta za vse načrte.
Cene izvedbe so odvisne od velikosti, stanja objekta, zahtevnosti, detajlov, izbranih materialov in posegov ipd….

New Report

Close