Najdi forum

Spolna privlačnost

Zdravo,

imam eno kratko vprašanje.

Ali je možno, da se ženska svojemu moškemu po več letih poznanstva ne zdi več toliko spolno privlačna kot na začetku zveze, ko je bila npr. še bolj postavna, se je bolj rihtala (ker je bilo tudi več časa zato) itd., čeprav je moški še vedno zaljubljen vanjo in jo ima ful rad in se namerava poročiti z njo?

Hvala vsem za odgovore.

Na žalost je (vsaj po moje) res tko. Ampak da se tud kej naredit za to (oz.proti temu), a ne???
LP

Muslim, da ni problem v tem, da nima časa za rihtanje. Za moškega si moraš vedno vzeti čas. V veliko zakonih se ženske zapustijo , moškim upade zanimanje zanje, gledajo za drugimi….. Skratka ženska se mora urediti najprej za sebe, šele potem za moškega. In če ti ti že zdaj ni več tako spolno privlačna, se bojim, da bo z leti še slabše. A si ji kdaj kaj rekel na to temo ?

LP, Kaja

To je tako, kot z vsako stvarjo: ko je nimaš, si jo močno želiš, ko jo imaš, ti ščasoma preide v navado in si (ponavadi) zaželiš nekaj drugega kar še nimaš, ko pa ali/če jo izgubiš, jo pogrešaš itd, itd.

Lahko bi zastavil tudi obratno vprašanje. Ali se ženski moški po več letih še zdi privlačen. Tudi moški se lahko zapusti in vprašanje koliko je še privlačen za žensko. Zato, kot je dejala mačka, je treba stvar popestriti, malo skrbeti zase, pa tudi v trgovinah dobiš danes takšne zapeljive cunjice, da dol padeš. LP John

Jah….za mene je zelo pomebno,da je ženska vedno urejena…..kar pa ne pomeni,da ima na sebi kilogram pudra,šminke itd……meni je zelo pomebno,da je ženska vedno čista…..kar pa se ličila tiče,čim bolj skromno…..in obleka,da ne hodi okoli v pretegneni trenirki……vem pa,da se veliko žensk po parih letih zapusti,z izgovorom,da ni več toliko časa…..to sploh ni res,ker ženski naj bi moški pomagal pri hišnih opravilih in jo razbremenil….tista ženska,ki pri svojem možu ne doseže na lep način,da ji pomaga,je pa itak vseeno,če hodi okoli v pretegnjeni trenirki,saj je mož ne spoštuje in zakaj bi se sploh rihtala za njega,v rit naj ga sune lenuha…….
torej ženske in moški,vedno čisti,stuširani in vedno frišne gate na sebi,ker nikoli ne veste,kje vas sreča čaka…………
kaj ti pomaga,če si na zunaj lepo oblečen,spodaj pa prešvican še od včeraj ali bog ne daj predvčerajšnjim…..in vse prešvicane čevlje,da se kar kadi ven iz njih…..

To sigurno drži…če gledam že sam po sebi je tako….sploh ni nujno, da sem z žensko leto ali dve..mene dokaj hitro mine sla po mesenih užitkih z njo, ob kateri dlje časa živim…..in niti to, da še vedno zgleda tako kot takrat, ka sem jo spoznal ali pa še boljše me ne vname več…..to je pač na žalost tako…sosedove češnje so in vedno bodo boljše, bolj dobre kot pa domače

Upam, da jih je cim manj takih kot si ti. Ce prav razumem, so vse tvoje zveze po dveh letih obsojene na propad, ne glede na to, kako dobro zensko (tako fizicno, kot psihicno) imas?

Mogoce pa samo se nisi srecal prave..

Se strinjam z Venero. To pa je res težko. Mah da že naprej vem, da mi nekdo ne bo po nekaj letih všeč – mislim Uroš, da si ti to v naprej določiš oz. imaš določeno.

Počakaj na pravo.

Točno tako!!! Pa zakaj smo moški takšni? A si ti tudi takšna Katja?
Sprasujem zato, ker je bil tvoj odgovor enak kot bi sam odgovoril…

Ja pol je pa recept očitno tak: nikoli ne smemo dopustit, da nas imajo moški za “že osvojene”. Naj se vedno sparašujejo, če so res ednini za nas, dovolj dobri, mormo jih skoz mal nategovat in se it igrice. Ampak kakor se mi zdi, se nam, ženskam, teh igric ne da igrat v nedogled, kajne? Če imamo nekoga res rade, se mu popolnoma prepustimo, čeprav to ni dobro…

Ja, tudi jaz upam, da ni veliko takšnih s podobnimi problemi…kar pa zame niso problemi ampak čista resnica skoraj vsakega ali velikokaterega moškega..(mogoče tudi ženske , ne vem!?)….imam punco, katero vem da je prava!!!….govoril pa sem čisto o poželenju in privlačnosti…ljubim in zaljubljen sem v svojo punco, v njeno zunanjo in notranjo lepoto…..hotel pa sem povedati, da pa si je vendarle ne zelim tako, kot sem si jo želel na začetku in to je dejstvo, kateremu se izogne malokateri fant….

To, da so sosedova češnje vedno zelo mikavne je res. Vendar pa ne pomeni, da se boš nekoga avtomatsko naveličal čez nekaj časa in odšel ali ne bil zvest. Verjetno vsem čez določen čas tista zakurjenost mal popusti, ampak se mi zdi da je treba vložit tud nekaj energije da stvar gori in se razvija naprej. Trudila naj bi se oba, v praski pa se izkaže da je ponavadi tko, da se en mal zabubi drug pa razbija monotonost.No, mal posplošujem. Nekaj pa bo tud na tem, da imamo vsi neke osnovne principe obnašanja, ki izhajajo iz zgodovinskih vlog moških in žensk. Več knjig o tej psihologiji obnašanja moških in žensk je napisal dr. John Gray, zato ti predlagam, da kakšno prebereš.Pa še zdele so glih popusti, če boš kakšno kupla!! Na zelo zanimiv način ti opisuje tovrstne probleme in se lahko zraven precej zamisliš. Gre za to, da vsak na svoj način sprejema in daje ljubezen, vendar pa premal poznamo drug drugega, da bi kar vedeli kaj je hotel s tem povedat. Pri fizičnemu izgledu po mojem mnenju ženske preveč komplicirate. Kar en strah, da nam ne boste več všeč… Seveda pa tud ni dobro, da se partnerka po določenem času mal zanemari (to tud ne pomeni da se mora bolj rihtat kot se je!!) ali ful zredi, ker se ji več treba truditi… Če se imata dva res rada, se ne bosta šla nobenih posebnih igric.V odnos je treba pač vlagat iz obeh strani. Je pa res kot pravi Uroš. Čeprav se tisto začetno poželenje mal umiri še zdaleč ne pomeni, da je kaj narobe z komerkoli. Po moje je kriva zaljubljenost, ki pa počasi mine in preide v še lepšo ljubezen. LP

Tukaj se strinjam s tabo, da tista goreca zaljubljenost, ki je bila na zacetku, scasoma mine. Ampak vseeno se ne morem sprijaznit s tem, da se ne bi dalo tudi po dolgotrajnejsi zvezi fanta pripraviti do norega pozelenja po svoji dolgoletni punci. Sigurno imas svoje fantazije, povej ji jih, mislim, da bo navdusena, ce ti jih bo lahko izpolnila. Mogoce bi pa res ona morala uporabiti nasvet dobre macke in te kdaj pustit v negotovosti…

venera poglej….sej ne recem, da me ne prime nora želja po punci….ampak kot si rekla, se mora zelo, ali pa bolj potruditi, kot ji je bilo potrebno to prej, ko je zadostoval le dotik teles……
….in kar se tice nasveta dobre macke….se strinjam….vsake toliko casa nam morate pokazati, da ste zeljene tudi s strani drugih moških, da nam zopet “postanete” “zanimive”, ali da se zavemo kaj bi bilo brez vas, nje….da vem, da se moram boriti zanjo…….vse to so stvari, ki pripomorejo…..ampak na koncu ….pa si moramo priznati….nikoli več spolna privlačnost ne bo takšna, kot je bila na začetku….lahko le še ljubimo…obožujemo, želimo….smo navezani…itd

Uroš, a si ti mogoče tudi Jože? Brez zamere, če to ni res, a oba uporabljata identičen nenavaden stil pisanja (….. namesto pike na koncu stavka), pa sem se šla malo g Holmesa.

Ne tina, nisem jože…in le zakaj bi bila zamera?! Pikice pa uporabljam zaradi morebitne lenobe, ali pa ko hocem misel, stavek razviti dalje in ugotovim, da je bolje če si ga razvije kdo drugi….nekako tako….temu bi tudi lahko rekla: zamnjkalo mi je besed, pa sem kr ……naredu:))

DA.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close