Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija SPLINT

SPLINT

Pozdravljeni,
mojih težav še vedno ni konec. V petek imam kontrolo po najprej opravljenem ESWL-ju in po dveh dneh še vstavljenem katetru, ki ga nato odstranijo(po dveh dneh). Kamna po treh tednih po posegu še nisem izločila, sem pa opravila UZ trebuha in je kot mnenje spec.radiologa: Nefroliti obojestransko, Hidronefroza 2. stopnje desno, zapora sečevoda je lahko popolna.

Vas smem prositi za kratko pojasnilo omenjenega mnenja (na izvidu je navedeno še naslednje :Votli sistem desno je dilatiran, razširjeni pa so tudi vratovi kaliksov. Dilatiranemu sečevodu sledim nekako 10cm, razloga obstrukcije pa ne morem opredeliti. V srednjem delu je viden večji kamne, velik14mm, ki ni razlog obstrukcije. Levo ni hidronefroze.)

Hvala za odgovor in lep dan

Spoštovani!

Nekoliko premalo podatkov je, da bi lahko kaj smiselnega odgovoril. Sedaj pišete o “katetru” – ne vem, na kakšen “kateter” mislite. Hkrati pišete o “dveh dneh” – dveh dneh od česa? Nefrostomski kateter?V kateri ledvici? Urinski kateter v mehurju?

Hidronefroza pomeni, da je votli sistem ledvice razširjen. Torej, da je potrebno ugotoviti, za kaj gre – ali je stvar kronična ali na novo nastala itd. Ureteroskopija – pregled v narkozi, s katerim s teleskopom pregledamo sečevod in ugotovimo, kaj je, je prva misel, vendar je za to potrebno priti na vrsto. Pred tem je smiselno nastaviti DJ desno (ali niste vi tega že imeli) in, če uspe, počakati nekaj časa. Če pa imate DJ desno sedaj, potem ga je smiselno zamenjati, če se morda ni zamašil. Če imate DJ, potem kamenčki pogosto ne gredo “ob njem”, pač pa potem, ko ga odstranimo. Stanje opredelijo še pred tem retrogradno slikanje in/ali iv urografija.

Skratka – ali niste že opisovali težave z DJ (na kateri strani pa je bil, ali je bil desno?). Sedaj je prva misel, da vam ga ponovno vstavijo, na desni strani, da bi razrešili hidronefrozo, opisano na UZ (če bo šlo), nato pa naprej.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Imela sem splint, ki so mi ga zaradi zdrsa odstranili. Nato je v mesecu decembru sledilo prvo drobljenje, ki ni bilo uspešno, vendar sem konec decembra uspela sama izločiti tri kamenčke v velikosti fižolovega zrna. Konec meseca januarja je sledila kontrola, ki je pokazala nov kamenček v velikosti koruznega zrna med 4 in 5 vretenom. Sledilo je drobljenje, ki pa prvič ni bilo uspešno. Do naslednjega drobljenja je kamneček zdrsnil nižje in se je ustavil za križnico. Odločitev zdravnikov je bila, da ga pustijo in da se bo verjetno izločil sam. Naslednja kontrola čez tri tedne je pokazala, da je kamen na istem mestu, zato se urolog odloči za poseg URS. Na dan sprejema pa so se odločili, da najprej naredijo ESWL, ki ni bil uspešen, zato mi vstavijo ureterni kateter za dva dni. Po odstranitvi katetra kamna na rentgenski sliki ni bilo videti, izločila pa ga tudi nisem. Zaradi pregleda v prihodnjih dneh sem danes opravila UZ trebuha, ki je pokazal zgoraj navedeno situacijo.

V kakšni meri mi bo splint pomagal izlločiti zastajajočo vodo? Namreč resnično si ne želim splinta, ker sem imela od vstavitve do odvzema velike težave. In koliko časa, v primeru, da druge možnosti ne bo, bo vstavljen splint?

Naj dodam še to, da sem dne 9.12.2011 opravila UZ trebuha, ki pa ni pokazal hidronefroze.
Splint sem imela v desni ledvici. Vse težave so trenutno povezane z desno ledvico.

Spoštovani!

Če ni kontraindikacij, se po opisu, ki ste ga podali, vsekakor zdi najbolj smiselno pregledati sečevod z URS-om. Seveda se tudi po URS-u navadno vstavi ureterni kateter za 1-2 dni ali pa DJ. Namen splinta (DJ ali ureterni kateter) je začasno omogočiti praznenje votlega sistema ledvic – torej začasno rešiti hidronefrozo. Hkrati pride tudi do tega, da se zaradi splinta v sečevodu le-ta razširi, tako, da se morebitni drobci po odstranitvi splinta lažje izločijo.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

pozdravljeni.

Jaz sem pred 5 dnevi imela vstavljen DJ stent desno, ker imam skoraj neprehoden desni sečevod. Prej sem pol leta imela nefrostomo. Po posegu imam težave. težave z odvajanjem vode….silovit krč preden izločim , neprestano tiščanje na vodo in…..ne morem zadržati vode tik pred izločanjem. če ležim ali sedim je znosno, ko stojim ali hodim se poslabša.

Se bo to umirilo, je to tako normalno ali obiščem urologa.

New Report

Close