Najdi forum

Ne, jaz sem 100-odstotno svobodna, ampak ne prenašam pa imbecilnih izpadov ljudi, ki bi radi omejevali osnovne ženske pravice. To je med drugim tudi, da če zenska noce otroka, naredi splav.

Absolutno ima moški precejšnjo besedo pri vprašanju imeti otroka ali ne. Vendar tukaj ne gre za vprašanje “normalnih” odnosov, ampak gre za primere, ko ženske zaradi finančnih, čustvenih (posilstvo…) in drugih težav nočejo imeti otroka. Kaj meniš, Jože, ali ni bolje, da ženska, ki je revna in osramočena, raje naredi splav, kot pa da bi otrok trpel celo življenje (oziroma še slabše, bi umrl od lakote pri 1 letu?!)? Pa lep dan.

A tebe je kdo?

Res je ampak, v celotni debati moraš potem tudi ti upoštevati
citiram”Vendar tukaj ne gre za vprašanje “normalnih” odnosov, ampak gre za primere,”

da si objektivna do vseh komentarjev. Komentiraj posamezni del stavka.

Nikar pa ne posploševati zadev.

Kakor to, da po eni ženski – moškem, ne moreš soditi vse ženske moške.

En župnik slab – vsi župniki slabi ?

Vsak ima tudi pravico do mnenja, tako kot meniš, da imate pravico do splava, se pravi, zakaj ste ogorčenje nad komentarjem ?
Vas je užalil? Ali imate slabe izkušnje z drugim moškim?

Oh, Ales, saj se ni treba skrivat pod Jozetom… Ne mene ni nihče nasilno (hvala bogu), tebe pa je, kajne? Božček.

Mhmmm, psihoanaliza

Tle si pa narobe presodila, vidiš, da prehitro sklepaš in obsojaš. Jože je nekdo drug, kdo pa je aleš pa na žalost ne vem

Dvom ?

Jože, deklice nimajo problema, saj so svobodne… Probleme imamo drugi, ki jim upamo povedati, da vidijo samo svoje pravice in svoboščine. Pravico do življenja nedolžnih, še nerojenih otrok pa sploh ne jemljejo kot pravico, saj se revček še pritožiti nikomur ne more…
Lep pozdrav
PS jae sem Aleš, tisti ki ga je zamenjala Pikaca z Jožetom….

Ja res se je lepo razvila debata. Osebno mislim, da ma vsak pravico do svojga mnenja in zato so bli kaksni napadi na posamezne ljudi odvecni. Sam sem pri tej zadevi dokaj neopredeljen. Mislim, da pravico do splava bi zenske morale imeti. Ker je mogoce kdaj bolj neodgovorno poslati otroka v razmere kjer bi samo trpel, v svet, kjer ne bi prejemal ljubezni, kot pa splaviti takrat, ko se recimo se niti deli telesa ne locijo. Vprasanje je tukaj glede zivega bitja, ce ze ima zarodek po dveh treh tednih duso. Tukaj seveda vem da bo veliko razlicnih mnenj, sam se ne bom opredelil. Mislim pa, da ce se otroka ne da poslati v dokaj normalno zivljenje, je bolje da zenska zgodaj splavi.
Ne me narobe razumet. Mislim, da bi moral bit splav re zadnja, cist zadnja moznost. Ker se s tem igramo boga, vzamemo nekomu moznost za zivljenje. Ko se odlocas za splav, moras pomisliti tudi na vse tiste pare, ki bi radi imeli otroke pa jih ne morejo.
Sam pznam kar nekaj primerov in ko vidim kako nesrecni so, se zamislim nad splavom.
Sam sem bil pred kratkim v situaciji, ko je bila ena od moznosti, da je dekle zanosilo. No, izkazalo se je da ni. Samo vseeno mi je dalo misliti. Ce sedaj splaviva, kaj ce pa kasneje ne bova mogla imeti otrok? Splav je resna zadeva, ker se odloca o zivljenju in smrti in to o zivljenju in smrti lastnega otroka.
Tezko se je odlocit, a ce se le da, izberite zivljenje. Saj veste. zivljenje je kot bumerang ali kot pravijo hrvatje, sve se vraca, sve se placa.
Lepo se mejte se naprej, pa upam, da ne bo nihce od nas kdaj v situaciji, ko se bo moral odlocati med splavom in porodom.

Zanima me samo en odgovor! Če mi boš znal odgovoriti, bom celo mislila, da si resen.

Kaj bi svetoval ženski, ki je zanosila v tretje, zdaj pa želi narediti splav, saj sta ji prejšnja otroka zaradi lakote umrla pri 1 oziroma dveh letih? S splavom bi otroka rešila poznejše smrti. No, zdaj pa konkreten odgovor, da vidim, kako ti pamet dela!

Res si se razpisal…Nisi pa povedal, kako bi naša predraga mati Zemlja sploh še lahko nudila prostor vsem ljudem, ki bi bili na svetu, če bi se vsaka ženska odločila za rojstvo??
Ne zagovarjam tega, da ima vsaka ženska pravico delati KARKOLI s svojim telesom. Niti tega, da ima sama izključno pravico se odločiti za splav. Zagovarjam pa to, da je bolje splaviti nezaželjenega otroka, kot pa, da le-ta konča na cesti, nezaželjen. Poglej malo po svetu, kaj se dogaja. Starši na, recimo, Tajskem svoje lastne otroke prodajajo pri 12 letih in jih silijo v prostitucijo!
Kaj boš pa rekel na moje mnenje, da se več škode naredi s prepovedjo splava, kot pa z njegovo legalizacijo?
Tudi sama sem se morala pred kratkim odločiti za splav. In vem, da sem ravnala pravilno!!! Kajti ne vidim smisla v tem, da bi prišel na svet brez očeta in matere, ki bi si ga zares zaželela, se zavestno odločila zanj! Zaenkrat nimam niti sredstev niti želje niti možnosti niti pravega partnerja za ustvarjanje družine! Ampak ponesrečilo se je!
Pa prosim, ne se mi hvalit, kaj vse znaš! Po tvojih pravopisnih napah sodeč ti še materin jezik ne gre prav dobro! Ne boš verjel, ampak nisem najstnica, marveč dekle z univerzitetno izobrazbo. Tako kot ti, sem prepotovala Evropo (in ne tako, kot to počne večina ljudi, ki gredo nekam, si pogledajo le glavne znamenitosti, potem se pa hvalijo, kje vse so že bili!) in govorim italijansko, nemško, francosko, angleško, pa še osnove latinščine poznam! Zato ne misli, da si superioren nad vsemi nami na tem forumu le zato, ker imaš ženo, otroke in lepo hiško na robu gozda!
Imaš pa prav, prejšnje sporočilo sem napisala v jezi in zato mi je žal, ker si očitno dobil popolnoma napačno mnenje o meni!
Pa lep pozdrav. In kopico otrok, po možnosti sinov, da boš še malo pripomogel k zvišanju slovenske natalitete in splošne populacije na svetu! Saj nas je menda premalo, a ne?

O, šele zdaj si se pokazal v svoji pravi luči! Sem mislila, da so ti šle v nos moje “žalitve”? Zdaj jih pa ti stresaš naokoli kot “jesensko”…kaj že?
No pa še povej nam, nevednicam, kaj vse si naredil za enakopravnost žensk? In kako takoj ženske označiš za feministke? Potem si ti šovinist! Predstavljam si, da tvoja žena lepo kuha, pere, lika skrbi za otroke, šiva, pa še v službo hodi, ti pa prideš iz službe, se vsedeš za TV in čakaš, da ti vse prinese k riti. Aja, by teh way, kako pa veš, da nam, feminističnim ignorantkam ženskega spola, nič ne manjka?? Si vseveden mogoče?
Sorry, ampak tvoje izražanje, mnenje in pisanje mi sumljivo smrdi na “ta črne”, pa še malo na pravo kmečko razmišljanje!
Predlagam ti, da si ogledaš predstavo “Biblija” Dejmo Stisnt Teatra. Tam boš slišal nekaj na račun takih, kot si ti!
Sploh pa ne vem, kaj se tako repenčiš, koliko veš o zarodkih, splavih itd. Izkušenj na tem području nimaš menda. Saj si moški! Odločitev za splav za žensko ni nekaj takega, kot iti v trgovino po salamo! Ampak hvala bogu, možnost odločitve nam je zakonsko določena! In v vseh naprednejših državah je tako, torej mora biti že nekaj na tem, a ne?!

Pikica, popolnoma se strinjam s tvojim pogledom na splav in življenje nasploh! Razni Jožeti, Mihe in Aleši so le ubogi reveži, ki jih najbrž grozno moti to, da ženske po stoletjih zatiranja, sežiganja, preganjanja in nasplošno manjvrednega tretiranja končno jemljejo stvari v svoje roke! Ti najini dopisovalci bi žensko še vedno radi videli le v kuhinji, doma, za štedilnikom! Vse to se vidi že po tem, kako so naju takoj označili kot mlade, neumne, zabite in neinteligentne razvajenke!
Pa nič zato…taki, kot so omenjeni fantje (nekateri celo možje!!!), so ponavadi najhujši! Sklicujejo se na najrazličnejše moralne vrednote, povečini pa imajo sami ljubice, priležnice, ki pa bi jih v trenutku prepričali v splav, če bi zanosile – vse, da le ne bi njihova pravljična idila naenkrat izginila! Me prav zanima, kakšno je mnenje njihovih deklet, žena!
Prav žalosti me, ko vidim, da bi jih večina še vedno najraje živela v srednjem veku!
Pa lep pozdrav! Upam, da se tudi kakšen tip strinja z nama, saj mi gre od te navidezne “moralnosti” Aleša kar na bruhanje!

En lep pozdrav vsem!

Dolgo casa sem bil le nemi opazovalec, ampak menim, da tokrat se bom razpisal. In to pomeni, da bo precej dolgo, vnaprej opozarjam…

Tale debata se je pa nedvomno razvnela, moram priznati. In moram priznati, da sem obenem zalosten – opazam da v dolocenih primerih Slovenci enostavno ne znamo biti kulturni – zalimo se vsevprek, hvalimo z izobrazbo (sicer pa itak lahko vsak napise kar hoce, kdo pa ga lahko preveri) in podobno.
Priznam! Pravica do splava je resnicno nekaj, kar ne moremo obdelati z minimalnim zanimanjem in kar tako na hitro, samo da nekaj je… Ampak ne na tak nacin prosim… Toliko za uvod.

Povedal bi eno zgodbico:
kake četrt stoletja nazaj po neki naravni ujmi sta se na delavni brigadi spoznala postavni 25 letni fant in prakticno se najstnica 17ih let. Bojda je bila ljubezen na prvi pogled. Najbrz bo kar drzalo. Kakorkoli že, najstnica je postala polnoletna, naredila maturo, se vpisala na fakulteto in prav kmalu po zacetku predavanj prvega letnika ugotovila, da je noseca. Preprican sem, da tega otroka nista nacrtovala.
Bila je pred najtezjo odlocitvijo svojega zivljenja: ali obdrzati otroka in za nekaj let pustiti faks ali narediti splav? Njen partner je dejal, da bo v celoti podpiral njeno odlocitev in ji ne bo vsiljeval svoje volje. Dolgo casa ni in ni vedela. Ko se je blizal zadnji rok pa je nekega dne prisla domov k starsem s pravkar kupljeno otrosko odejico… Besede niso bile potrebne… Pri nepolnih dvajsetih je povila sina.
Po nekaj letih se je vpisala na drugo fakulteto, jo naredila itd…
Sin je rasel in prisel v leta, ko se je pricel zanimati tudi o bolj kocljivih temah, kakrsna je nedvomno tudi splav. Najprej je bil absolutno za to pravico zensk. Nakar sta mu starsa razlozila o mamini dilemi toliko let nazaj. Mimogrede, ta fant je obiskoval zelo dobro srednjo solo in jo zdeloval brez vecjih problemov, tudi fakulteta mu ni tuja… In zavedel se je, da ga lahko ne bi bilo?!…. Verjamem, da mu je to bil grozen obcutek… Pa je postal “anti-splavist” (pardon izrazu)? V bistvu ne. Zaveda se, da so zivljenske situacije, ko je resnicno bolje, da lahko ženska uporabi to svojo pravico.
Sedaj je fant ze toliko star, da ze kar dolgo “hodi” z dekletom in imata tudi redne spolne odnose. Seveda sta premlevala variante, kaj narediti v primeru, da bi dekle zanosila? Oba sta studenta, brez rednih dohodkov, brez stanovanja… Vendar 99.9% (ceprav je o tem tezko govoriti tako na pamet, mar ne!) sta, da bi otroka obdrzala – vendarle se ze blizata prvemu cetrt-stoletju svojega zivljenja. Vendar, enako pa sta prepricana, da ce bi dekle zanosilo pri npr. 18 letih, pa bi se najbrz odlocila za splav glede na situacijo in danosti.

DEJSTVO na zalost je, da dandanes v Sloveniji mladi nimamo prevec ekonomskih (z)moznosti, se posebej ce redno studiramo in smo materialno odvisni od honorarnih del. Kar se tega tice so veliko na boljsem tisti, ki so opravili 3 letne poklicne šole, so ze nekaj let zaposleni in imajo redne in relativno visoke osebne dohodke… Pa nikogar nocem dajati v nic ali kakorkoli drugace…

Zgodba se v bistvu nadaljuje: taisti fant je ze v dobi najstnistva dobil malega bratca. Med njima je kar kako desetletje razlike. Kaksno veselje je od tega dne pri njihovi hisi….
Vendar kmalu zatem so se zacele zdravstvene tezave pri njegovi mami: ni vedel kaj je krivo. Sele nekaj let kasnej je izvedel, da bi moral oba fanta dobiti se tretjega bratca oz. sestrico, vendar se je njuna mama odlocila za splav – ces, da je toliko ze stara, da ne ve, ce bi lahko se enkrat prestala vse skozi… Tega pa nekako ni razumel. Ampak spostuje odlocitev, saj nedvomno ne ve vseh podrobnosti…

Kaj je poanta te moje zgodbe oz. kaj sem hotel z njo povedati? Ne vem. Vsak naj naredi svoje zakljucke. Poanta z mojega vidika je le to, da je resnicna.

Kaj si jaz mislim o splavu? Pravzaprav tezko kaj recem. Imam razloge, da sem za in da sem proti. Samo v bistvu je to NEDVOMNO bolj odlocitev zenske kot nas moskih. Kajti nekatere predhodnice imajo nedvomno prav: nam je zelo lahko zaploditi otroka in potem glavo v pesek kot noj in “uzela nas magla”…
Kar se tice vmesavanja “visjih instanc” v to delikatno temo pa sem 100% PROTI njihovemu vmesavanju. Drzava je drzava, religija je religija, itd..
Kar se ze tega tice, mi je zelo zanimivo, kako moska duhovscina bolje ve od zensk samih kaksni so njihovi obcutki in pravice! Resnicno fenomenalno… So prave zenske duse, ni kaj…

KAR SE PA TICE ZGORNJIH OBREKOVANJ: razna znanja racunalnistev, jezikov, narejenih fakultet in ne-vem-kaj-se-vse niso ravno neko zagotovilo, da sedaj je pa ta oseba vseved – in to se nanasa na vse posiljatelje zgornjih prispevkov, da ne bo pomote. Zakaj ne bi potem se IQ navajali pa porekla pa sto drugih stvari?

Pricel sem se sprasevat ali naj tole sploh posljem… Pa najbrz kar bom. Ja, bom.
Mogoce pa se bo komu vsaj kaj zdelo kolickaj smiselno…

Lep pozdrav vsem in si tipkamo dalje

Pino

Se kar strinjam. Morda sem sprgledala, pa vendar: nihče ni povedal ene zelo pomembne stvari!

Da pa se ne treba odločitinza splav, je treba MISLITI PREJ! Se zaščititi, dragi moji. Ne igrati rulete, iti na srečo in kaj vem še.. ja, saj meni se to ne more zgoditi, moj fant PAZI!!!!!!!!! Lepo prosim… Malo več odogovornosti. Zanesljivo vem, da je takih lahkomislenih splavov največ.

To je ena plat medalje. Druga pa so izjemni primeri, kot so posilstva, bolezni, ekonomske in druge nezmožnosti imeti otroka. Mislim, da je teh primerov manj, kot tistih v prejšnjem odstavku.

Je pa še ena možnost. Posvojitev. Mislim, da je ta tudi zelo težka (mati se čustveno naveže na otroka..) in tista, ki to zmore, da potisne svojo bolečino nekje zadaj in da možnost svojemu otroku, da živi lepo življenje, je zame Heroj (z veliko začetnico)!

Tako mislim jaz in akceptiram tudi drugače misleče.

Imejte se lepo, sexajte varno in z obema glavama, da ne bo neželjenih posledic…

Cmok

M2

dobra mačka je pisal/pisala:
>
Razni Jožeti, Mihe in Aleši so le ubogi> reveži, ki jih najbrž grozno moti to, da ženske po stoletjih
> zatiranja, sežiganja, preganjanja in nasplošno manjvrednega
> tretiranja končno jemljejo stvari v svoje roke!
Draga

glede na uvniverzitetno izobrazbo, si ne bi smela privoščiti toliko sovraštva in takega izražanja

i najini
> dopisovalci bi žensko še vedno radi videli le v kuhinji,
> doma, za štedilnikom! Vse to se vidi že po tem, kako so naju
> takoj označili kot mlade, neumne, zabite in neinteligentne
> razvajenke!

Ali si prepričana, datele tvoji dopisovalci nimajo družine in kakšno imajo, ter ali veš kako delajo z svojo ženo?

> Pa nič zato…taki, kot so omenjeni fantje (nekateri celo
> možje!!!), so ponavadi najhujši! Sklicujejo se na
> najrazličnejše moralne vrednote, povečini pa imajo sami
> ljubice, priležnice, ki pa bi jih v trenutku prepričali v
> splav, če bi zanosile – vse, da le ne bi njihova pravljična
> idila naenkrat izginila! Me prav zanima, kakšno je mnenje
> njihovih deklet, žena!

Ko tole marsikdo bere, tudi ženske, bi bile lahko zgrozene, kajti ponavadi je tako, da zaradi ene imajo vse slabo luč, Ne moreš pač vse povprek sodit, tako kot ne morejo moški sodit ženske, kdo pa ima pravico, da nekoga sodi za osebne dejanja?

Draga macka, v marsicem se strinjam s tvojimi mnenji, ampak na kaksen način jih predstaviš, izgubiš vso podporo bralcev. Si nažalost že na slabši strani. Potrudi se vse predstaviti malo v lepšem tonu, pa boš dobila več somišljenikov.

> Prav žalosti me, ko vidim, da bi jih večina še vedno najraje
> živela v srednjem veku!
> Pa lep pozdrav! Upam, da se tudi kakšen tip strinja z nama,
> saj mi gre od te navidezne “moralnosti” Aleša kar na bruhanje!

Kar se pa tiče morale: a je to slaba ali dobra lastnost.

Jože

Ne vem, če se zavedate, da prav ženske največ razmišljamo o splavu ali vsaj o tem, kaj bi naredile, če bi nepričakovano zanosile. Prav v nas ženskah se naseli črv dvoma in vsa teža dejanja, ki smo ga lahko prisiljene izvesti. Da, prisiljene. Prav toliko je argumentov proti kot za. Zato menim, da mora biti ženski dana možnost odločanja oz. morata biti odprti obe poti – za in proti. Če bi zakonsko določili prepoved splava, bi ženskam ostala le ena pot, kar pa ne bi bilo pošteno v nobenem pogledu. Ali mislite, da ženski po opravljenem splavu ni hudo, da se nikoli ne vpraša, kako bi bilo, če bi otroka obdržala – brez skrbi, da vsaka ženska, ki se odloči za splav, trpi posledice. V “normalnih” partnerskih odnosih se partnerja skupaj odločita, kaj narediti, v vseh drugih okoliščinah (posilstvo, bolezen, neumna avantura,…) pa se mora ženska sama odločati – ali mislite, da je to lahko? Ne, ni! Si v precepu med nedolžnim bitjem in svojo stisko, kako boš lahko sploh sam zmogel vse breme. Res je pa tudi, da obstajajo tudi take ženske, ki jim je narediti splav kot pojesti sendvič s šunko, vendar pa zaradi njihovega obnašanja ne smemo odvzeti “druge možnosti” preostalim ženskam, ki imajo tehtne razloge za splav.

Hvala za tvoje normalno mnenje. Sama seveda ne podpiram splava kar tako za dobro jutro, ampak če je ženska v resni stiski, potem je pa to najboljša varianta. Me zanima, če bi bil Aleš aleška, pa bi ne imela ta aleška za kruh.

Verjetno bi raje rodila, ker je aleška tolk normalna, pa bi potem raje videla, kako ji otrok čez nekaj mesecev umre od lakote in žeje. Bravo Aleška, na kozlanje mi gre!

Ljubček, morala je dobra, moraliziranje je slabo…Ne potrebujem podpore bralcev! Si jo dajem sama…in ljudje okoli mene, ki me imajo radi…Ne potrebujem somišljenikov, rada mislim s svojo glavo!
Če si prebral druga moja sporočila (pa ne samo na to temo) si morda videl, da se sicer ne grem takih for, ampak v primeru takih “močnih”, ki sem jih slišala od moških, pa ravno na temo splava!!!??? Se mi je pa malo spelo…Kot si lahko prebral, sem morala tudi sama iti čez to grozljivo izkušnjo! Zato si ne dovolim pametovanja od tipov, kako sem to naredila zato, ker sem egoistična!! Mislila sem tudi na svojega nerojenega otroka…in ravno zato sem to naredila!!! Na Kliničnem sem imela tudi priložnost spoznati kar nekaj deklet, ki so jih ravno njihovi tipi prisilili v splav! Zato se mi zdi vse skupaj smešno! Še enkrat preberi obtožbe Aleša, kako sem nevedna, egoistična itd.Samo vračam!!!
LP
Mačka

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close