Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija spet ZENICE

spet ZENICE

SPOŠTOVANI,

moj fant ima velikokrat zelo široke zenice. Ali je to lahko posledica kakšne bolezni, ali je to normalno? Zanima me ali so pri tistih ki jemljejo drogo zenice razširjene tudi v primeru močne svetlobe oz. kako reagirajo, da bi lahko izključila v tem primeru drogo.
hvala, zaskrbljena

V kolikor sam nima nobenih tezav je to lahko povsem normalno, saj sirina zenic pri mladih ljudeh mocno varira. Droga sicer lahko vpliva na sirino zenice ampak na osnovi tega kar ste mi povedali to tezko napovem.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

spoštovani! imam zelo povečane zenice. zenice se ob močni svetlobi dlje časa ne pomanjšajo, oz. se ploh ne pomanjšajo. ne jemljem drog in ne pijem alkohola.(star sem 17 let) sedaj pa me zanima ali je moja skrb odveč.
zahvaljujem se Vam za odgovor!

V kolikor nimate drugih težave potem mislim, da ni nič nevarnega.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close