Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Spet gliste?

Spet gliste?

Pozdravjeni!
Se opravičujem ker Vam spet pišem toda, včeraj sem pisala o bezgavkah pa me zanima ali imajo kakšno povezavo s glistami? Se lahko povečajo, moj malček je namreč imel navadno človeško glisto pred meecem in so mu jo ugotovili, ko je 2 meseca vztrajno tožil, da ga boli v trebušču. Dobili smo 2 dozi vermoxa v razmaku 14 dni. Od zanje je minilo kakšen mesec, sedaj mi pa že spet občasno večkrat na dan potoži, da ga buši buba! Ali so se lahko spet pojavile?Ali bi morali še kakšno dozo vermoxa dobiti?
Sedaj se je pa res toliko stvari nabralo, da bom morala do pediatra. Malo težko je ker sem rizično noseča, pa moram vse skombinirati!
Svetujte mi prosim!

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Spoštovana Zvončica,
možno je, da se niso vse gliste pobile. Včasih jih je potrebno tudi večkrat zdraviti, da jih vse uničimo. Ali oddajte ponovno blato (morda večkrat, saj se včasih ne najdejo), sicer pa Vermox ponoviti.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Hvala za Vaše odgovore. Sem bila pri zdravniku, blato je bilo negativno in ker je že dobil 2 dozi vermoxa mi ni dal še enega, odločila sem se, da bom če bo imel težave čez čas samoplačniško dala blato, pa bom videli.
Našel je 3 bezgavke za grah velike in rekel, da dokler se ne povečajo toliko, da bi punktirali nimamo kaj narediti. Lahko samo čakamo, da se zmanjšajo ali povečajo. Vzroka je pa rekel,da ne bomo iskali, ker lahko že mala ranica na glavi povzroči, da se bezgavke povečajo. Skratka moram jih opazovat in če pride do spremembe bomo ukrepali. Nekaj je tudi govoril o vnetih ušesih pa ga nisem razumela, mali se je pa tako jokal da nisva uspela ušeska pogledat, vem samo to da ima že od nekdaj tako zapacana ušeska, da težko vidijo bobnič- ali mogoče to vpliva na bezgavke?
Tako, sedaj bom čakala, da vidimo kaj bo, Vam se pa resnično iskreno zahvaljujem a Vaše potrpljenje in dragocen čas, ki ste mi ga namenili!
Lep pozdrav!

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Dober večer, Zvončica,
ušesno maslo ne more biti vzrok za povečane bezgavke. Je pa res vsaka najmanjša ranica vstopno mesto za bakterije, bezgavke pa čistijo tisto področje in so zato lahko povečane.
Z glistami pa naredite tako, kot ste napisali. Če ga bo še bolel trebušček, le preglejte blato. Saj se gliste res rade ponavljajo, če jih ne uničimo vseh.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close