Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo spanje 8-mesečnika

spanje 8-mesečnika

Kdaj naj bi dojenček prespal celo noč? Zvečer in preko noči ga dojim, čez dan je kašice in tudi kuhano in dosedaj nisem prespala še niti ene cele noči. Otrok se konstantno zbuja na dve uri in pomiri ga le dojenje, duda ne pomaga. Ne vem kako bo, ko bom odšla v službo, sedaj še malo pospiva zjutraj. Zbudi se zgodaj, ob 6h zjutraj, čez uro do dve pa je spet zaspan.
Z možem sva se odločila da bova skušala otroka navaditi spati malo več časa skupaj in ko ga ob 20h položiva spat spi morda 3 ure, potem se zbudi in joka. Ne dvigava ga iz posteljice in ne nosiva, ker je bil tudi tega navajen da je na rokah zaspal, brž ko sva ga položila v posteljico pa se je zbudil in vsega je bilo konec.
Že peto noč ga pustiva jokati in mu dava le dudo. Sklenila sem, da ga bom dojila enkrat na noč ob 1h ter ob 5h zjutraj. Jok postaja iz noči v noč bolj glasen in vztrajen in namesto, da bi podaljševal spanje, imam občutek da gre na slabše.
Kaj nama je storiti???? Ali naj nehava in se dojiva na dve uri ponoči ali še vztrajava pri novem režimu.
Prosim za pomoč ker ne vem kaj naj to noč in naslednje noči, da bomo spali.

Pozdravljena!

Nisem pristaš vzorcev in kalupov. Veselim se enkratnosti vsakega človeka in jo spoštujem.Iz tega mojega pogleda izhaja, da imam veliko potrplenja z otročki in njihovimi potrebami. Koliko smo se ob tem naučili in kakšna je kvaliteta izkušnje? Meni pomenijo bogastvo.

Otroček podaljša spanje, če je zelo aktivno preživel budno obdobje, če je zvečer imel toplo kopel, če ima želodček zadosti skladiščene hrane, nekateri se s potrebo po dolgem spanju rodijo. Kaj pa tisti otročki, ki imajo neizmerne zaloge energije, ki jo želijo porabiti? Rodijo se v tak svet, ki hiti z atomsko hitrostjo in se njihovi potrebi sploh ne čudim. Veliko več kot prilagajanje je torej potrebno s strani staršev, da se mu pusti integriteto in se mu hkrati pomaga h kvaliteti.

Za privzgojeno prilagoditev se namesto Vas ne morem odločiti. Iz napisanega razberem, da se v pričakovanju, kako naj izgleda noč, z otročkom razlikujete. On bi rad tudi ponoči preveril, da je mati blizu, s tem hrana in toplina, Vi ste že odrasla oseba z ustaljenim ritmom, ki ga trenutno močno pogrešate, prav tako mož. Koliko sta pripravljena še sklepati kompromise? Da bi dali otročka spat nekoliko kasneje, da bi imel v posteljici na razpolago stekleničko, da bi mu pustili njegov ritem, da ga prerase( kar se pričakuje kmalu), da bi pomanjkanje spanja nadomeščali podnevi in bi mož prevzel ostale zadolžitve…. Naštela sem nekaj možnosti, z namenom, da otročka ne pustite jokati. Možgani se intenzivno razvijajo in polnijo do tretjega leta. Kar dobijo v tem obdobju, tam tudi ostane. Mu želite sporočiti, da se je za skupno dobro, ki ga sicer ne razume, potrebno žrtvovati? Zanj je biti sam, žrtev. Za sedaj.

Nisem strokovnjak s področja pedagogike, ne s psihologije. Otročki imajo v mojem življenju neomejeno prostora, ki ga skušam obogatiti z znanji iz zdravstvene nege.
Srečno!

***************************** Irena Ahčin, patronažna med. sestra.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close