Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina spahovanje

spahovanje

V zadnjem mesecu dni se mi pogosto (skoraj vsak dan) spahuje, ne glede na to, kaj jem. Sicer je moja prebava v redu in redna, imam pa vetrove. Posamezne dneve se od poldneva dalje zraven pojavlja tudi rahel občutek slabosti. Ko kaj pojem, je bolje. Poizkusila sem rupurut in gastal, vendar ne eno ne drugo nima učinka.

Enake težave sem imela pred dvemi leti, a so prenehale same od sebe po 14 dneh. Sedaj sem rahlo bolj nervozna, ker sem imela pred 5 meseci s konizacijo odstranjenega raka materničnega vratu, pa me zdaj zanima, ali je možna kaka povezava s tem.

Ali je lahko kaj resnega? Sicer me težava hudo ne moti, ker je določene dneve (ne vem zakaj) vse v redu.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Povezave z vašim posegom to nima. Imate zatekanje želodčne kisline v požiralnik, ker mišica zapiralka na vhodu v želodec slabše tesni. Pomagal bi ranital, ki ga lahko kupite v prosti prodaji, ali druga zdravila, ki jih dobite pri vašem zdravniku. Izogbajte se obilnim obrokom, začinjenim jedem, zažganim in drugim, ki pri vsa povečajo izločanje kisline, oz. opisane težave. Po 16. uri ne uživajte trde hrane ali mleka in mlečnih izdelkov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close