Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Farmacevt svetuje Sorvasta

Sorvasta

Spoštovani,
mi lahko napišete vaše mnenje o zdravilu Sorvasta 30.
Do sedaj sem jemal Vasilip, potem Atoris 20, sedaj pa mi je zdravnik predpisal Sorvasta30 pa me zanima ali je to novo zdravilo ?

Spoštovani!

Zdravilo Sorvasta vsebuje učinkovino rosuvastatin. Učinkovina rosuvastatin predstavlja novejšo generacijo učinkovin iz skupine statinov, kamor spadata tudi Atoris in Vasilip. Gre za skupino zdravil, ki se uporabljajo za uravnavanje nivoja maščob v krvi, imenovanih lipidi – najpogostejši je holesterol.

Težko natančno komentiram omenjeno spremembo terapije, ker imam na voljo premalo podatkov. Verjetno je sprememba posledica, bodisi nedoseganja ustreznih terapevtskih učinkov ob jemanju Atorisa oziroma Vasilipa, ali pa zaradi morebitnega pojavljanja neželenih učinkov ob jemanju omenjenih dveh statinov. Čeprav, glede na rezultate študij, ni pomembnejših kliničnih razlik med posameznimi naštetimi učinkovinami, vedno obstaja možnost, da se posameznik na določeno zdravilo bolje odzove.

Predvidevam torej, da zdravnik v vašem primeru išče za vas najustreznejše zdravilo za zniževanje holesterola.

Lep pozdrav,

asist. dr. Boštjan Martinc, mag.farm., spec. PE Lekarna Mirje Trg MDB 2 Lekarna Ljubljana

New Report

Close