Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija sončna očala?

sončna očala?

Pozdravljeni! Ker od vse povsod prihajajo različne informacije glede sončnih očal in dojenčkov, bi še vas vprašala za mnenje oz. vas prosila, če se morda za točno informacijo oz. doktrino lahko pozanimate pri kakem kolegu otroškem oftalmologu. Sama imam 7 mesecev starega dojenčka ki mu je babica kupila (sicer zelo kvalitetna) sončna očala. Slišala sem, da do tretjega leta starosti ni priporočljivo zaradi razvoja oči, po drugi strani pa sem na spletu našla nasvet od nekega ameriškega oftalmologa, ki jih zelo priporoča, če jih dojenček le želi nosit. Naš mali jih zelo rad nosi in ga vsekakor s tem ne bi silili. Poleg tega še vedno nosi kapo s šiltom in je tudi vedno pod senčnikom oz. v senci. Če ima očala, je mnogo manj nervozen na sprehodu. Seveda pa mi je v prvi vrsti pomembno njegovo zdravje, zato vas lepo prosim, če mi lahko svetujete.

Najlepša hvala,

kaja

Lep pozdrav, kuku!
Bom kar vprašala otroško oftalmologinjo, odgovor dobite jutri.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
po mnenju oftalmologa očala pri tako malem otroku niso potrebna. Tako majhni otroci praviloma niso izpostavljeni direktnemu soncu, pač pa imajo kapico s šiltom ali v vozičku pod marelo. Le pri odbojni svetlobi (sneg, gladina morja) bi priporočali dobra sončna očala z UV filtrom. In potem, ko se sami gibljejo, ko ne moremo več nadzorovati gibanja po močnem soncu. Do tedaj pa kapica s šiltom, marela na voziček, očala niso potrebna.
Slaba sončna očala povzročijo, da se zenica razširi (kot normalno v temnejšem prostoru), ker pa so očala “zanič”, brez filtra, sončna svetloba direktno skozi zenico vpada v oko in lahko povzroči hude posledice.

Torej samo dobra očala pri odbojni svetlobi, potem, ko se sam giblje (ni skozi v senčki) pa naj ta dobra sončna očala kar nosi.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close