Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija solarij

solarij

Vem, da je solarij skodljiv se tega dobro zavedam, samo porocim se v avgustu, prej ne grem na dopsut, pa sem mislila malo kombinirati slolarij in “naravno soncenje” !
Kaj mislite? Imam pa tudi veliko pigmentnih znamenj na hrbtu!
Hvala

Spoštovani,

kaj mislim?
Mislim to , kar vam ne bo všeč-ne hodit v solarij, izogibajte se ga.
Omenjate , da imate veliko pigmentnih znamenj-spet velja, kar piše v prvem stavku. Postavili ste vprašanje v smislu vem, da kajenje škoduje, ali lahko kakšno cigareto pokadim?

Kaj pa če bi poskusili s samoporjavitveno kremo?
Kaj vi mislite?

Radovedna sem o vaši odločitvi?

Lep pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

Katero samoporjavitveno kremo, ce pa dobim lise in nisem enakomerno namazana-ne vem, mi svetujete katero!
Hvala
Vem, da je vprasanje bilo nekoliko neumno!

SPoštovani,

ni neumnih vprašanj.

Obstajajo saloni, kjer vam enakomerno razpršijo samoporjavitveno kremo po telesu po predhodnem peelingu. Barva traja približno 5 dni, dokler se ne izlušči najbolj pohrhnji del povrhnjice (epidermisa) -rožena plast.
Barva namreč nastane kot reakcija med DHA (dihidroksiaceton) v kremi in amino skupinami v rožni plasti.
Omenjena reakcija izzove nastanek rjavo obarvanih spojin, imenovane melanoidine, ki spominjajo na naravne kožne pigmente melanine.

Za popoln razvoj barvne reakcije je potrebnih 4-6 ur.
Poudariti je potrebno , da te barvne spojine ne predstavljajo nikakršne zaščite pred soncem, zato je kljub barvi še vedno potrebno uporabljati zaščitne kreme.

Pozanimajte se za lepotne centre, kjer izvajajo omenjeno prhanje.
Glede krem je pa izbira zelo odvisna od vašega naravnega tena.

Lep pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close