Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija SOLARIJ

SOLARIJ

Pozdravljeni!

Zanima me nekaj glede solarija. Lani sem šla prvič v solarij, ampak nisem pretiravala…lepo po pameti. Časovno je sovpadal še en hud zelo hud stres in shujševalna kura, pa sem kar precej izgubila lase. Ampak s kožo sem bila zadovoljna, sploh ko sem šla na morje, sem lepo potemnela, ne pa postala rdeča, kot prej ko nisem hodila v solarij. Sedaj se mi je lasišče popravilo, zopet imam bujne lase.

Zanima pa me ali je pametno, da bi tudi letos šla v solarij, seveda zopet po pameti….ali je možno, da bi zaradi solarija izgubila lase.

naj dodam še, da so mi zdravniki opravili vse možne preiskave, vse bilo ok, pripisali izpadanje las stresu.

ali se lahko mirno poslužim solarija ali raje ne?

kaj menite vi????

Spoštovani,

menim ,da ni prišlo do izpadanja las zardai obiska solarija, pač pa zaradi stresa.

Obisk v soalriju vam odsvetujem zaradi škodljivega učinka UVA žarkov in tudi dodanih UVB žarkov na kožo. Če želite, da se bo vaša koža hitreje starala -solarij in sončenje predstavljata bližnjico.

Z UV fotokamero se poškodbe kože zaradi UV žarkov zelo lepo vidijo še predno so vidne očesu, zagotovo se pa pokažejo že čez nekaj let.
Ne obstaja zdrava zagorelost, in ne lepe porjavelosti. Ne za vašo kožo.

Vse je pa stvar odločitve.

Lep pozdrav
Larisa Stojanovič

________________________________ asis.Larisa Stojanovič, dr.med.spec.dermatovenerologije

New Report

Close