Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Sodelavka izkorišča bolniško in zdravniki to podpirajo

Sodelavka izkorišča bolniško in zdravniki to podpirajo

Kr neki. Totalno neumno vprašanje. Otrok se mora pozdraviti do konca in tudi kolk je treba operirati.

Raje se vprašaj, če ni bolj smiselno, da bi vsi vozili zdrave otroke v vrtec in s tem pripomogli k zmanjšaju bolniških? Zdaj smo tiste, ki poskrbimo za to, da ne vozimo bolnih otrok v vrtec, označene za izkoriščevalske pra****. Pri nas je najbolj narobe v glavah ljudi – več kot očitno – glede na večino komentarjev. Narobe svet.
[/quote]

Vsak ima svoje mnenje kot ima vsak svojo rit.

Če bi se morala odločiti operacija kolka ali da mama ostane 3 dni dalj doma?
[/quote]

kaka alternativa?
če mati pošlje otroka z malo vročine v vrtec je to
prvič – mučenje otroka
drugič – čez tri dni bo poleg nje na bolniški še deset drugih, ki bi, če bi se otrok pozdravil doma, lahko lepo normalno delale. to je alternativa

ali ena bolniška do konca, ali pa deset dodatnih.

bedaki.
bi rada videla, kako bi vi z vročino hodili nekam na delo, kjer morate biti na tesnem prostoru z dvajset drugimi.

kaka alternativa?
če mati pošlje otroka z malo vročine v vrtec je to
prvič – mučenje otroka
drugič – čez tri dni bo poleg nje na bolniški še deset drugih, ki bi, če bi se otrok pozdravil doma, lahko lepo normalno delale. to je alternativa

ali ena bolniška do konca, ali pa deset dodatnih.

bedaki.
bi rada videla, kako bi vi z vročino hodili nekam na delo, kjer morate biti na tesnem prostoru z dvajset drugimi.
[/quote]

Če se vključiš na koncu v razpravo ne veš o čem je govora ter hitro napišeše nedarijo. Ne govorimo o tem, da morajo otroci z vročino v vrtec temveč o nasplošno prelahkotnem podpisovanju bolniških s strani zdravnikov.

Sem se prav težko prebila skozi ta pol pismen post. O kakšni vročini ti govoriš? A lahko še enkrat prebereš o čem je govora.

Debeli rtic je namenjen zdravstvenim terapijam otrok in mladine. Ce kaj vem, je zdaj v teku kolonija za otroke z diabetesom. Bodi faca, pa si zazeli, da te to doleti, da to doleti tvojega otroka.
Moj ima “samo astmo” in po nevemkolikih bronhiolitisih, bronhitisih in nenehnih inhalacijah, je dobil 10 dni terapij na rticu. Ne samo on, tudi jaz, ki sem ga spremljala, sva bila v soli astme, kjer sem prvic sploh dojela, kako pride napad in kako otroku pomagat. Ce je tebo skoda zdravstvenega denarja za to in moje bolniske, potem bodi faca in zazeli si, da se tebi to stori. Pa da te vidim potem.
Nam se je teh 10 dni zelo obrestovalo in od takrat poznamo kako to gre, kdaj in kako ukrepati in stevilo napadov, posledicno moje odsotnosti v sluzbi, se je zelo zmanjsalo.

Ma dajte no ene it v skrajnosti in zdaj ven vlečt kronične bolezni ipd in pisat žalostne zgodbe miml teme. Točno se ve, koga je treba vedno, ampak vedno nadomeščat, kdo manjka vsak 1 maj ali novo leto, kdo bo ob prvem mrazu delal en teden in bo nato 14 dni doma in to vsak mesec.
Siti smo izčrpanosti, ker delamo za dva, ker imamo tudi mi doma otroke, vlečemo nadure ob konicah, včasih še za malico ni časa.
Točno se ve, kdo izkorišča. Pišuka no, če imaš pa res tok bolanega otroka, a se ti ne smili da je non stop na zdravilih in da otroštvo preživi pri zdravnikih? Najdite neko alternativo. Jaz bi za svoje hodila od poncija do pilata, če bi bili samo eno zimo toliko bolani, ker mi ne bi bilo vseeno za njihovo zdravje. Enih pa od porodniške še nismo videli 14 dni skupaj v službi.
Me zanima, če bi bile sp, če bi bile toliko na bolniški. Tudi v tujini vas ne bi ravno gledali veselo. Sem za to, da so prvi 3 dnevi bolniške neplačani in da nego koristita oba starša v enakih deležih. Imam občutek, da bi bil hitro red.

Jaz govorim o vseh bolniških in te nas stanejo kako milijardo. V kolikor bi zdravniki razumno predpisovali bolniške, bi se lahko avtomatično rešila tudi težava z čakalnimi vrstami, saj bi ostalo več denarja.
[/quote]
In kako bi ti rešila problem takšnih bolnišk? Zahtevala, da se prekine bolniška človeku, ki je na bolniški, ker ne more delati, a je po čakalnem seznamu predviden za poseg šele čez nekaj mesecev?
Poslala delati človeka, ki se še zdravi s kemoterapijo ali fizioterapijo?

Točno tole je zebljica na glavico. Utrujeni smo že tega, da so nekateri skos doma. Tudi moj otrok je bil veliko bolan. Bi tudi bila lahko skos na bolniški . Sem pač najela varusko in ga vzela iz vrtca. Je bilo bolje zanj in zame. Nekaterim pa pač paše, da so v službi en teden na mesec.

Točno tole je zebljica na glavico. Utrujeni smo že tega, da so nekateri skos doma. Tudi moj otrok je bil veliko bolan. Bi tudi bila lahko skos na bolniški . Sem pač najela varusko in ga vzela iz vrtca. Je bilo bolje zanj in zame. Nekaterim pa pač paše, da so v službi en teden na mesec.
[/quote]

Pa mogoce ni bilo najbolje ali pa tudi ce je tebi delo in vtis pomembnejse od otroka. So raznorazne mame. Ne ocitaj drugim,da niso to kar si ti.

Pa mogoce ni bilo najbolje ali pa tudi ce je tebi delo in vtis pomembnejse od otroka. So raznorazne mame. Ne ocitaj drugim,da niso to kar si ti.
[/quote]

Res smo raznorazne mame. Ene imamo tudi moža, ki prevzame svoje odgovornosti in nego otroka, če je treba.

Res smo raznorazne mame. Ene imamo tudi moža, ki prevzame svoje odgovornosti in nego otroka, če je treba.
[/quote]

Ja, raznorazne. Enim je za otroka odvec kuhat, ga pazit ce je zdrav ali bolan. Vse mozno je na tem svetu. Vsak zivi kot meni, da je prav. Kaj je bilo prav pa nazalost izve morda sele na koncu svoje poti. Dvomim, da je kateri materi zal, da je bila ob otroku ko je bil bolan. Se mi zdi, da je vec moznosti za obratna obzalovanja.

Ja, raznorazne. Enim je za otroka odvec kuhat, ga pazit ce je zdrav ali bolan. Vse mozno je na tem svetu. Vsak zivi kot meni, da je prav. Kaj je bilo prav pa nazalost izve morda sele na koncu svoje poti. Dvomim, da je kateri materi zal, da je bila ob otroku ko je bil bolan. Se mi zdi, da je vec moznosti za obratna obzalovanja.
[/quote]

Si zgrešila poanto.

Tako pametne so ponavadi lene učiteljice,ki tako ali tako ne delajo nič.

Tako lahko piše le nekdo, ki ali nima otrok ali ne ve, kaj je kronična bolezen. Najdi ti alternativo pri diabetesu, no. Najdi jo. Pri astmi. Pri genetskih stanjih. Če je otrok bolan, ni alternative, ki bi zagotovila, da ne bo treba na bolniško. Ko otrok zboli ali se mu kronična bolezen poslabša, takrat ni vprašanje bolniške ampak zdravje otroka. Pika. Kako mi gre na živce, ko se trkate po prsih, kako ste vi svetniške uslužbenke in vaši otroci so zdravi. Vaši otroci so zdravi, KER IMATE SREČO! In veste kaj, ne želim nobenemu nič slabega, ampak sreča vas lahko tudi zapusti. Kar govorim iz lastne izkušnje. Jaz sem bila zelo zdrav otrok in zdrava deklica. Potem pa sem bila – ne po svoji krivdi – udeležena v prometni nesreči. Bila sem 3 mesece v bolnišnici, 10 mesecev sem okrevala. Tako se je mojim staršem obrnila sreča, veš. Bi rada poskusila? Ne želim ti tega, a ker sem dala skozi tako tragedijo kot žrtev in kot otrok staršev, ki so to doživeli na svoji koži, vem o čem govorim. In ravno tako mi ni lahko, ko je en od mojih dveh otrok žal kronično bolan. Tebi gre na živce, ker vlečem ven patetične zgodbice? Zato ker imaš srečo in moja mama bi takrat dala vse na svetu, da bi lahko hodila v službo, pa me je namesto tega gledala na pol invalidno z vprašanjem ali bom še kdaj normalno hodila, tekla, se vozila s kolesom… In je hodila od poncija do pilata, da sem obdržala noge!!!!!!!!! In ta poncij in pilat nista bila ravno v naši vasi bogu izza hrbta, se je bilo treba 4x na teden vozit v UKC! Lahko te je sram, ampak zavedaj se, da ne veš, kaj te čaka tebe in tvoje otroke za naslednjim ovinkom.

Pa ne misli, da te ne razumem, kaj govoriš. Kaj ti misliš, da v moji službi ni izkoriščevalcev? So, pa še kako. In ironija vsega je, da točno v moji službi najbolj izkorišča oseba, ki otrok sploh nima. Najbolj nadomeščamo točno to osebo in ja, tudi puščamo otroke doma na pol bolne, same ali s starimi starši, da pokrivamo manjkajočega v izmeni. Ja, točno se ve, koga je treba stalno nadomeščat in točno se ve, da je to nepošteno, ampak znašat svoj gnoj na resne zadeve pa ni pošteno.

Tudi jaz sem za transparentnost, s tem se strinjam. Naj se naredi red. Ampak to, kar ti predlagaš o neplačanih bolniških, to je pa kaznovanje staršev na račun takih, kot sem jaz opisala. Jaz nimam nič proti temu, da se uvede nadzor delodajalca pri zdravniku – zaradi mene gre lahko moj nadrejeni osebno do našega zdravnika in zahteva karton. Bo imel kaj videt, tudi vse obiske izven delovnega časa in vse zabeležene bolezni, ki so v kartonu po datumih, ko sva bila oba z možem v službi, otrok pa je okreval sam oz. pri babicah takrat, ko ni več imel zdravila na 2 ali 4 ure ali je bil dovolj velik, da si je zdravilo dal sam (pri čemer še zdaj nisem prepričana, da si ga daje pravilno).

Tako lahko piše le nekdo, ki ali nima otrok ali ne ve, kaj je kronična bolezen. Najdi ti alternativo pri diabetesu, no. Najdi jo. Pri astmi. Pri genetskih stanjih. Če je otrok bolan, ni alternative, ki bi zagotovila, da ne bo treba na bolniško. Ko otrok zboli ali se mu kronična bolezen poslabša, takrat ni vprašanje bolniške ampak zdravje otroka. Pika. Kako mi gre na živce, ko se trkate po prsih, kako ste vi svetniške uslužbenke in vaši otroci so zdravi. Vaši otroci so zdravi, KER IMATE SREČO! In veste kaj, ne želim nobenemu nič slabega, ampak sreča vas lahko tudi zapusti. Kar govorim iz lastne izkušnje. Jaz sem bila zelo zdrav otrok in zdrava deklica. Potem pa sem bila – ne po svoji krivdi – udeležena v prometni nesreči. Bila sem 3 mesece v bolnišnici, 10 mesecev sem okrevala. Tako se je mojim staršem obrnila sreča, veš. Bi rada poskusila? Ne želim ti tega, a ker sem dala skozi tako tragedijo kot žrtev in kot otrok staršev, ki so to doživeli na svoji koži, vem o čem govorim. In ravno tako mi ni lahko, ko je en od mojih dveh otrok žal kronično bolan. Tebi gre na živce, ker vlečem ven patetične zgodbice? Zato ker imaš srečo in moja mama bi takrat dala vse na svetu, da bi lahko hodila v službo, pa me je namesto tega gledala na pol invalidno z vprašanjem ali bom še kdaj normalno hodila, tekla, se vozila s kolesom… In je hodila od poncija do pilata, da sem obdržala noge!!!!!!!!! In ta poncij in pilat nista bila ravno v naši vasi bogu izza hrbta, se je bilo treba 4x na teden vozit v UKC! Lahko te je sram, ampak zavedaj se, da ne veš, kaj te čaka tebe in tvoje otroke za naslednjim ovinkom.

Pa ne misli, da te ne razumem, kaj govoriš. Kaj ti misliš, da v moji službi ni izkoriščevalcev? So, pa še kako. In ironija vsega je, da točno v moji službi najbolj izkorišča oseba, ki otrok sploh nima. Najbolj nadomeščamo točno to osebo in ja, tudi puščamo otroke doma na pol bolne, same ali s starimi starši, da pokrivamo manjkajočega v izmeni. Ja, točno se ve, koga je treba stalno nadomeščat in točno se ve, da je to nepošteno, ampak znašat svoj gnoj na resne zadeve pa ni pošteno.

Tudi jaz sem za transparentnost, s tem se strinjam. Naj se naredi red. Ampak to, kar ti predlagaš o neplačanih bolniških, to je pa kaznovanje staršev na račun takih, kot sem jaz opisala. Jaz nimam nič proti temu, da se uvede nadzor delodajalca pri zdravniku – zaradi mene gre lahko moj nadrejeni osebno do našega zdravnika in zahteva karton. Bo imel kaj videt, tudi vse obiske izven delovnega časa in vse zabeležene bolezni, ki so v kartonu po datumih, ko sva bila oba z možem v službi, otrok pa je okreval sam oz. pri babicah takrat, ko ni več imel zdravila na 2 ali 4 ure ali je bil dovolj velik, da si je zdravilo dal sam (pri čemer še zdaj nisem prepričana, da si ga daje pravilno).
[/quote]

Popolnoma si zgresila bistvo celotne teme in zgornjega odgovora.

Vseeno ne morem razumeri, zakaj ne greste na bolniško še ve. Zakaj se je treba jeziti na sodelavko, katere otrok je veliko bolan? Ne rečem, da ni takih, ki tole malce izkoriščajo, ampak kaj potem? Raje dan več z otrokom kot manj. Pravzaprav bi se morale jeziti na delodajalca, ki vam naloži delo za dva. In kaj je fora, da ene pa vzamete otroka iz vrtca in plačate varuško? Res? That’s the spirit! Bolan otrok potrebuje mamo ali očeta in ne varuške. Zato dobite bolniško.

Popolnoma si zgresila bistvo celotne teme in zgornjega odgovora.
[/quote]

A res? No, pa razloži bistvo.


In kako bi ti rešila problem takšnih bolnišk? Zahtevala, da se prekine bolniška človeku, ki je na bolniški, ker ne more delati, a je po čakalnem seznamu predviden za poseg šele čez nekaj mesecev?
Poslala delati človeka, ki se še zdravi s kemoterapijo ali fizioterapijo?
[/quote]

Če bi bilo več denarja, potem čakalne vrste ne bi bile tako dolge. Je tako težko razumeti?

Zakaj bi hodili na bolniško – zato da še podaljšamo čakalne vrste in povečamo stroške zdravstva v Sloveniji?

Zakaj bi hodili na bolniško – zato da še podaljšamo čakalne vrste in povečamo stroške zdravstva v Sloveniji?
[/quote]

Ja, ne vem kaj imate za problem z bolniškimi tretjih oseb. Če je tako fino pljuvati po bolnih in če se bolniške talajo na lepe oči, pa pojte še ve in bo eden delal za 6. Al kaj je problem, ne razumem? Dejasnko ste fouš še bolnim otrokom, da so mamice z njimi doma? To, da moraš ti delat (pre)več povej šefu. Kaj ima veze bolan otrok, a se vam je čisto skisalo?

New Report

Close