Najdi forum

Imam sodelavca na drugi enoti s katerim sma občasno v stiku preko telefona ali na kakšnih sestankih, službenih dogodkih. Redko me pokliče, jaz večkrat njega, se pa velikokrat pogovarjama po telefonu več kot 30 min, o vseh temah, Spet včasih se mi zdi da je nerazpoložen in se mi zdi kot da se mu je odveč pogovarjati z mano, velikokrat se mi zdi kot da govori dvoumne zadeve. Zadnjič me je zafrkaval, če imam kaj z drugim sodelavcem iz mojega oddelka. Včasih ko ga vidim me samo pozdravi, včasih pa bi se pogovarjal in ima šaljive komentarji in me non stop nekaj heca, kot bi iskal pozornost. Čudni so mi njegovi zaključki pogovorov po mobitelu npr pridna bodi. Ne vem, kaj naj si mislim glede njega. Mi je pa že velikokrat pomagal, ko sem ga potrebovala. Kaj mislite vi? Me ne mara ali me?

Odvisno, kaj ti ta sodelavec pomeni. Je samo sodelavec, kolega, ali si želiš, da bi bil nekaj več? Se družita tudi po končanem delu?

Čudno se mi zdi, da se po telefonu pogovarjata tudi 30 minut? O čem se pogovarjata, o službenih zadevah?

Na delovnem mestu ne bi o tem veliko razmišljala. V službi si zato, da delaš in da svoje delo opraviš v predpisanem roku, korektno in natančno.

Mislim, da si mu simpatična, ampak nič posebnega. Mogoče, ker je že sam v zvezi, mogoče pa ker te ne pozna dovolj, ne razmišlja o tebi ampak če se znajde v situaciji kjer je s tabo je mnenja, da mu paše tvoja družba. Mogoče misli da ti je všeč ker ga kličeš, moškim paše taka pozornost. Mogoče se tudi zaradi službe ne želi spuščati v kaj resnega, tako da če ti je on simpatičen, bi bila na tvojem mestu malo pevidna. Seveda so to špekulacije, ne poznam tvoje zgodbe. Kaj pa ti? Če ti je všeč mislim, da verjetno obstaja možnost, če narediš bolj konkreten korak, če pa ne, in če te moti možnost, da si mu všeč, pa ne skrbi, ker verjetno ne bo naredil kakega koraka, če ga obravnavaš kot sodelavca.

Odgovor na objavo uporabnika
Mateja788, 27.02.2024 ob 18:39

Imam sodelavca na drugi enoti s katerim sma občasno v stiku preko telefona ali na kakšnih sestankih, službenih dogodkih. Redko me pokliče, jaz večkrat njega, se pa velikokrat pogovarjama po telefonu več kot 30 min, o vseh temah, Spet včasih se mi zdi da je nerazpoložen in se mi zdi kot da se mu je odveč pogovarjati z mano, velikokrat se mi zdi kot da govori dvoumne zadeve. Zadnjič me je zafrkaval, če imam kaj z drugim sodelavcem iz mojega oddelka. Včasih ko ga vidim me samo pozdravi, včasih pa bi se pogovarjal in ima šaljive komentarji in me non stop nekaj heca, kot bi iskal pozornost. Čudni so mi njegovi zaključki pogovorov po mobitelu npr pridna bodi. Ne vem, kaj naj si mislim glede njega. Mi je pa že velikokrat pomagal, ko sem ga potrebovala. Kaj mislite vi? Me ne mara ali me?

Glede na opisano situacijo, je težko nedvoumno trditi, ali vaš sodelavec resnično ne mara vas ali ne. Možno je, da so njegovo vedenje in komentarji https://www.estela.si/led-in-uv-lucke samo njegov način komuniciranja ali pa odražajo njegovo trenutno razpoloženje.

Nekateri ljudje so bolj zaprti in rezervirani, medtem ko so drugi bolj odprti in ekstrovertirani. To lahko vpliva na način, kako se izražajo in komunicirajo s sodelavci. Nekateri ljudje tudi radi hecajo in šalijo, kot način sproščanja in gradnje odnosov.

Pomembno je, da si ne ustvarjate predpostavk o personilizirani obeski za ključe tem, kaj vaš sodelavec misli ali čuti do vas, temveč se osredotočite na dejstva. Če vas njegovo vedenje moti ali če se počutite nelagodno, je v redu, da to izrazite. Morda bi lahko odprli iskren pogovor s svojim sodelavcem in izrazili svoje pomisleke ali vprašanja.

Ne pozabite, da je vsakdo drugačen in da lahko različni ljudje imajo  Microsoft Navision različne načine izražanja in komuniciranja. Ključno je vzpostaviti spoštljiv in odprt odnos ter poskušati razumeti, kaj vaš sodelavec misli in čuti.

New Report

Close