Najdi forum

Oprosti Tisuljica, sem napačno naslovila odgovor na tebe- vem, da tudi ti poznaš to vse. Mislila sem na uporabnico Skela…
Lp,

Skela nepr.
Odgovor je preprost. Ce se ne obleces v skladu z njegovim pricakovanjem, te hladnokrvno pusti doma; ce vztrajas pri svoji odlocitvi, te zasuje s posmehom. Ce gledas stvari, ki so zanj trivialne, ti preklopi program in se ti posmehuje, ces kaksne trapaste stvari gledas. Ce se ob nepravem casu ne strinjas z njegovim predlogom za kaksen dogodek, te preprosto odreze in pusti samo. Ko si zelis kupiti nekaj poucnega zase, pove, da NIMAMO denarja za to (ceprav ne gre iz njegovih prihrankov). Ko se nasmejes banalni stvari, te brezpusti socutja pusti samo pri minus 10 zunaj, brez kljuca v njegovo stanovanje. Ko v dobri veri, da delas prav, naredis nekaj po svoje, vpije in krici nate vprico mimoidocih. Veliko je njegovih reakcij, a vse imajo skupen predznak: ignoriranje, popolna izolacija v trenutku (se nekaj trenutkov pred tem se zdi vse v redu), grob in sarkasticen posmeh.
Na zacetku je vse subtilno, prikrito, da te povlece v mrtvaski ples. Podari ti koscek tistega, po cemer neizmerno hrepenis.Ko zazna, da je plen ulovljen in omamljen, postaja njegova taktika prodornejsa, tako v besedah kot dejanjih.
Ko si notri, v najboljsem primeru takoj ves, da se nekaj dogaja, a se tolazis, ces nekaj pa vendarle mora biti narobe tudi v idealni zvezi v realnem svetu. Tragicno je, da te izcrpava na tvoje nezavedno dovoljenje. Ne ves, da tega, kar rabis, nikoli ne bos dobil pri njem. Bolj in dalj casa si stran od njega, bolj se zavedas, kako si dobesedno hlastal za ljubeznijo v tem odnosu, popolnoma predan in zaupljiv, a ostajal si vedno bolj prazen. Da, tudi mene je iluzija romanticne ljubezni pokopala, a sedaj pocasi vstajam iz koprene zavedenosti. Sedaj vem in cutim: kljuc za pogubo med zivimi fosili je bil v meni, v meni pa je tudi kljuc za vrnitev v zivljenje med zivimi.
Lep pozdrav vsem.

Še enkrat hvala vsem za odgovore. Saj si poskušam predstavljati, že zato, da razumem, kaj ste preživljali in kaj nekateri še vedno preživljate.
Jaz si ne morem zamisliti, da bi se mi partner posmehoval, odločal o moji obleki, denarju, družbi…

Kot bi bili ti osebki kopirani oz. kot da se govori o enem osebku….neverjetno…
Ko berem besedila svojcev moških NOM/MOM in ko berem besedila svojcev žensk NOM/MOM. Je to možno, da so tako zelo podobni?!

lp,


Tisuljica, seveda so izkušnje moških in žensk podobne. Vsi smo ljudje. Razlikujemo se umetno, po nekih prazgodovinskih normah.

vem vzhajajoče sonce, tudi meni se je zgodilo, ko sem padla noter :)))
Če bodo odslej to moji največji problemi, takoj podpišem 😉

Se mi zdi, da je vzrok podobnost teh zgodb tudi v tem, ker se v njih kazejo vzorci vedenja, ki so prepoznani kot simptomi osenbostnih motenj oziroma značajske poteze ljudi, ki se vedejo podobno, kot oni.

GittaAna

Skela, razumljivo je, da si tega ne znaš predstavljati, ker težko razumeš o čem govorimo. Ker nisi v vezi z moteno osebo. Poskušaj pa si predstavljati, da poslušaš vse to kar govorimo vsak dan. In ne samo vsak dan, lahko zatrdim, da niti eden pogovor z njegove strani ne poteka normalno. Res se ne spomnim niti enega samega normalnega pogovora, ko bi v njem uživala- vedno je bilo tisto “nekaj”, kar je dodajal. To vidim sedaj ko zadeve razumem. Prej sem se samo spraševala ” ja od kod mu vsa ta zloba, pa kaj res ne more in noče biti normalen”. Bila sem že tako daleč, da sem bolj ali manj resno razmišljati poiskati nekoga “ki bi iz njega odgnal zle duhove”. Pa čeprav sem močna osebnost…Predstavljaj si sibko osebo in potem travme, ki jih ona doživlja…te so globje narave. Si predstavljam kot travme pri otrocih, ki so pač nemočni in rabijo čas, da vse to predelajo, pred tem pa živijo v različnih strahovih in negotovostih. Saj notranje smo vsi močni, le do zavedanja tega nimamo včasih dostopa…
Lp,

Ja, ce ne zivis vsakodnevno v takih razmerah, je zelo tezko razumeti. Se tvoji najblizji, pa ce zivijo cisto blizu, tezko razumejo.
Tudi jaz se imam za mocno osebo, a po letih z njim, sem klecnila. Sama sebe nisem prepoznala vec, tocno tako kot avtorica. Jasno pa sem se zavedala, da je skrajni cas, da prekinem to bolano vezo. Zivljenje mi je pokazalo, da moram to storiti zaradi sebe in svojega zdravja.
In, glejte ljudje, prisla sem do dneva, ko ga gledam kako pakira.. seveda me se zadnje dneve ponizuje, se dela, da je vesel, me primerja s svojo novo zensko, me zali, kako sem bla zanic, kako nisem nic v primerjavi z novo, kaj vse mu daje, kar jaz nisem..A jaz se samo nasmehnem, saj mi je jasno, da je to zloba. Zavedam se svojih vrlin, svojih prednosti in nic mi ne more tega zamajati. In vem, da ne bo nikoli srecen, saj ne ve kaj je to ljubezen in empatija. In ne ve, kaj je v zivljenju resnicno vazno. Pomembno mi je, da sem se ga resila.
Vesela sem, srecna sem, ponosna sem na sebe in na svojo novo samostojnost.
Zivljenje, dober ti dan..

Bravo Januar24! Vesela sem zate.
lp Bertolina

Sem vesela zate januar24!
Zelo!
Zelo dobro napisano iz tvoje strani,vse štima… točno tako je!

Veliko je tukaj vprašanj iz vaše strani,kar je razumljivo,saj nisem podrobno opisala svoje zgodbe.
Povem vam …. da bi vam v trenutku bilo kristalno jasno če bi podala vse detajle….
Morda pa bo moznost da pride resnica na dan .

Sencajaza, jaz sem tudi med relativno novimi uporabniki tega foruma za razliko od SVO, Anuk, odmev-a, vzhajajoce-soncice, itd… Moje zgodbe nisem opisal v celoti, saj ce bi sel v detajle bi lahko pisal neprekinjeno en mesec. Vcasih me ima, da dodam obcasno se kako epizodo a me je sram, ceprav sem tu “anonimnez” pod vzdevkom.. Vsem nam je jasno in si lahko en o drugem predstavljamo kaj je kdo dal skozi oz. se daje.. Moja trenutna situacija je dokaj sveza, kar se tice odhoda seveda. Minilo je le par mesecev, rane so tu, boli, otrok vmes..
Tozbe csd,policija (lazne prijave), sodisce itd in to sele v zacetni fazi, pa vidim ze zdaj kam bo to peljalo.. Ena sama grozljivka, ki ji ni videt konca. Tudi jaz sem postal “senca jaza” v tem odnosu. Sploh ne vem vec kdo sem na momente, se mi pa pozna da nisem vec pod “direktnim” vplivom bivse momovke. Vsaj tega “krca” v zelodcu in “kepe” v grlu nimam vec ko prihajam “domov”. Ni se mi treba na poti iz sluzbe psihicno pripravljati na “ne-vem-kaj-me-danes-caka..” , na morebitni in na zalost skoraj konstanten “ksiht”, obtozujoci pogled, kritike, nerganje, nezadovoljstvo, nemalokrat tudi precejsnjo alkoholiziranost bivse parterke..

Nekaj časa se nisem javila…
Sem takorekoč v začaranem krogu!Pa kako to vse doseze…se sprašujem,kako mu uspeva takšna manipulacija nad menoj?Nad zensko,ki je vedno imela besedo nad svojim zivljenjem in tem kaj počne,imela ogromno odgovornosti in skrbela za vse….druzino,finance,….drzala 4 temelje hiše…sedaj pa nisem omembe vredna…navadna ničvrednica in odvisnica oz. ponizna sluga moškemu-ekstremnemu primerku sociopata!Predpraznik v katerega briše čevlje… točno to sem zanj,čeprav mi tega direktno nikoli ni rekel,to je točno to kar čutim.
Dosegel spet besedno,da me je cuknilo nazaj v njegovo prazno srce.Kako to zmore,kako to lahko počne osebi, ki bi jo naj imel rad… osebi,katera bi mu naj pomenila vse na svetu?Oseba katera je naredila prav vse zanj,ki mu je do danes namenila samo lepe besede in lepa dejanja,kljub ngegovim zaljivkam,izbruhom,sem bila spoštljiva in iskrena.
Boli kot hudič,kot če bi mi malo po malo vlekel kozo iz zivega telesa.
En objem,dva lepa stavka in napisan rad te imam….me je spet prepričal?Ne razumem,ne razumem,kako naj oddidem….ko pa sem tako globoko zabredla,da me ne bo izpustil za noben denar….ker gre za korist in rešitelja,ki ga vidi v meni!
Prvič v zivljenju sem zaupala svojemu srcu in se mu prepustila…. in izgubila vse…. izgubila sebe!
Rad me ima,samo takrat,ko nardim kar mi reče….drugače teh treh besed on ne pozna.
Izčrpal me je ze do zadnje kapljice…. na nitki sem….

Sencajaza

Na vsa tvoja današnja vprašanja je odgovor kratek: Ker je moten in ker mu to DOPUŠČAŠ.

Sencajaza, skusaj delovati zavestno. S tem, kar je moj predhodnik rekel, se popolnoma strinjam. Da si predpraznik, zelo dobro razumem. Isto besedo za svojo nemoc in ponizanje sem uporabljala tudi jaz.
Ko pride do odlocitve v glavi, stvari stecejo.
Tudi jaz sem mislila, da se ga je nemogoce resiti. A prisel je dan, ko so se stvari poklopile.
In glej, v februar sem zakorakala sama…l
Vse se da. Ampak ne smili se sama sebi. Tudi jaz sem mu dala vse, kar lahko da zenska, pa se dom, denar, komoditeto..
A verjemi, ne glede na vse, kar sem dala, imam se veliko vsega in moja samostojnost je zame neprecenljiva
Zjoci se nad usodo, ce zelis, priznaj si kaj cutis v srcu, pogled v prihodnjost in gremo..

Se to sencajaza:
prevec fokusa usmerjas vanj. Osredotoci se na sebe, ne na to kaj on hoce, kaj on dela

Kajojimuspe in januar24
Strinjam se popolnoma z vama!
Vse to vem v glavi in da moram stran,vse to vem,da je to zame najbolje.
Od enega psihopata k drugemu…vsaka mi čast.
Toda situacija je sedaj drugačna….podrobnosti bi me razkrile in vem da sem se zapečatila.

Nic se nisi zapecatila! Vedno obstaja resitev. Mogoce jo samo v dani situaciji in v strahu ne vidimo.
Delujes zelo zelo prestraseno. Imas kam iti? Karkoli je boljse od takega zivljenja. Razmisli.
Se ga bojis? Ce je tako ukrepaj, takoj. Vem, da se vsega bojis, a poskrbi zase

In ne krivi se. Potolazi puncko v sebi in jo pobozaj. Nisi edina. Jaz, Januar24, sm se ena taka..od enega psihopata k drugemu, veliko hujsemu. To pomeni, da se v prvi vezi nisva nic naucile. In sva dobile se eno lekcijo.
Fokusiraj se nase, na svoje obcutke, na svoje zelje.
Ce te je strah, spokaj cim prej

New Report

Close