Najdi forum

Hmmm-ali imava isto taščo? 😉

——————————————————————————————————————————

Ne strinjam se s teboj in postavljanjem pravil, ki jih postavljaš, in nihče jih ne sme kršiti. Življenje je dolgo, otroci rastejo, prerastejo starše in od te tako dosledne vzgoje s pravili, ki jih uvajaš samo pred taščo, zato, da jo prizadeneš, ker razen z otrokom je z drugim ne moreš, boš sama vzgojila svojo palico. Od piškotov, ki jih da tašča tvoj otrok ne bo niti bolan še manj pa slab primerek. Tašča pa tudi mama počneta vse le zaradi ljubezni in, če bi ljubila svojega otroka mu te ljubezni nebi smela vzeti.

Ne razumem današnjih mamic, posesivnosti in izsiljevanja z vnuki, saj me TAŠČE le ljubimo svoje otroke, vnuke, sprejemamo pa tudi snahe čeprav so nam tujke, kot ve imenujete tašče.
Morda vas bo to zadelo, grdo se sliši, a ve imenujete mamo tega, ki ste ga izbrale za očeta svojih otrok TUJKA. Vprašajte se, ali niste tudi ve tej mami svojega najdražjega TUJKA?

Zate je tujka, ne pa za tvojega otroka. Za tvojega otroka je babica, enako kot tvoja mama. Kako bi se ti počutila, če bi tvoj mož prepovedal otroku stike s tvojo mamo, saj je tvoja mama zanj tujka??!!

Tvoja mama seveda lahko brklja po tvojih stvareh….in tudi po stvareh tvojega moža, čeprav je zanj tujka, a ne?? In on pri tem nima besede?

Iskreno si želim, da bi bila moja snaha zelo drugačna od tebe….

Tašča pač lahko svojega sina v jajca bulji, če ji paše, snahe ji pa ni treba v joške. Tudi če ima snahina mama ta “privilegij”, da je lahko prisotna ob dojenju, ni to noben argument, da ima tašča tudi to pravico.

Jasno, da ni ena vesoljka, ampak govorim o njenem vsiljevanju…meni je to počela in bolj ko je v mene rinila , bolj sem jo dajala na stranski tir.Kako bi se ti počutila, ko bi te miljonkrat eno in isto vprašala: a rabiš kaj, ali ti zlikam, daj mi otroka, kdaj bo krst…nadležno.Meni so šle kocine pokonci, resno, lepo sem ji povedala, da ne rabim njene pomoči ker sem na porodniški in bom maksimalno preživela čas z svojim otrokom…Ko se človek enkrat odloči imeti svojo družino , oziroma se poroči, potem se odloči za samostojnost , torej bo sama kuhala in likala in skrbela za mladiče.Če ona ne bo mogla, bo prvo njen mož oz oče.Ko se pa izteče porodniška, je pa vsaka babica dobrodošla.Jaz se nisem pustila komandirati, ne svoji mami in ne tašči.Znam vse sama, ker so me doma tako naučili, od peke potic do kuhanja…..Na obisk sem jo pa vedno vabila….kavica, klepet, malo crkljanja z vnukinjo,samo treba je ena mera, …..

Vsiljevanje je eno, stiki z otrokom so pa drugo. Pa tudi ti nisi ravno konsistentna. Zdaj si na porodniški in je ne rabiš, potem ko boš pa v službi naj pa skoči na vsak tvoj klic?? A boš tudi takrat tako popolna, da boš vse sama zmogla? Sicer pa sploh ne gre za to ali zmoreš a ne. gre za stike babic/dedkov z vnuki. In ti stiki se gojijo od začetka. če boš otroka eno leto stran držala od starih staršev, potem tudi po enem letu ne bo kar srečen, da bo moral biti med (zanj skoraj) neznanimi ljudmi.
in za otroka so stari starši veliko bogastvo.

Pri tem pa veliko mater doji v javnosti. Ma…glavno, da tašča ne sme videt….

Tukaj je govora o snahi, ki sprejema vsakodnevno pomoč od svoje matere. Ona noče biti samostojna. Mati ji lahko vsak dan pomaga, tašče noče niti blizu. To ni prav.

Vsak sprejme pomoč in družbo tistega, s katerim se boljše počuti. In logično, da se bolj sproščeno počutiš ob svoji mami kot pa ob mami svojega partnerja.

Da se pa boš na silo družil z nekom s kom nisi kompatibilen…dajte no….

Pa naj se tašča pogovori s sinom in pritisne na sina… bosta si nabrala oba + točke pri snahi.

Sin/fant/mož naj svojo ženo pošlje na kavo k kolegici, tačas pa naj on prevzame tamalo pa mama mu naj pride pomagat…win win win situation on all sides…

cčdefg… Mah, jaz nisem ena od tistih, ki dojijo v javnosti. Pred prijateljicami, svojo mamo, sestro že, pred drugimi pa ne. Si pač lastim pravico, da sama odločam o tem. Kot da je problem pet minut počakat v dnevni… Sicer pa, verjetno res nisem take sorte snaha, ki bi si jo kakšna tašča želela, ampak, na srečo, to ni odločitev tašče. Na osnovi posameznih majhnih dogodkov sem pač sklenila, da tašči ne zaupam svojega otročka, dokler je še dojenček. Zanjo pač velja tisti modri pregovor, da dobri nameni tlakujejo pot v pekel.

Snahe vse vedo pa vendar rinejo k taščam. Te trpijo, vendar se bodo pobrale verjemite, njihovi sinovi bodo imeli daljši staž zakona in lepega dne bo snaha izgubila tla pod nogami.
In takrat bo odšla, postala samohranilka in iskala novega partnerja, pri katerem bo tudi na račun svojih otrok krepko spustila kriterije.
Starejša, pa bo začela drugače gledati na življenje in spoznala bo kako je bilo realno življenje. Takrat bo sama tašča…….

tašče pa bodo dobile nazaj svoje 45+ let stare sineke za pedenat in bodo srečno živele do konca svojih dni….

ali pa bo tak sinek pripeljal domov 45+ ločeno mamico (tudi z nizkimi merili??? kaj to pove o sineku???)

ali pa bo sinek pripeljal domov neko 25 letno frkljico in zgodba se bo ponovila (tokrat še v bolj potencirani obliki ;))

Mislim, človek lahko samo upa, da ne dobi žene s takim razmišljanjem. Ne vem, mogoče maš slabe izkušnje s svojo taščo, da tak odpor do tašč iz tebe vre vn.
Tašča ni nič drugega kot tujka? A potem je moževa familija po poroki in rojstvu otroka vredna nič po tvoje? Normalno , da mama bolj zaupa svoji mami, da sta si blizu, ne moreš pa moževe familije kar tko iz življenja odstranit. Se morš zavedat, da marsikatera tašča sprejme sinovo ženo kot lastno hči, no, vem da je to vam slovencem španska vas.

Mislim, včasih mi gre prov na kozlanje, ko vidim pri nekaterih, kaj oni razumejo za družino. Mož/žena, otroci, to je to Z bratom sestro obisk na vsake tok cajta, ob dediščini se obvezno sprejo, nekateri celo po forumu sprašujejo kolikokrat na mesec je primerno, da starši obiščejo snaho oz zeta! WTF?!

Za konec pa…sorry, meni se ne zdi fer da pri ženinih starših visijo vsak dan, moževim staršem grejo pa 1x na mesec. Niti ne razumem moškega, ki bi kaj takega dopustil. Preprosto ni fer. Seveda ob predpostavki, da so tako ženini kot moževi starši vredu ljudje, da niso hladni zahrbtni, ipd.

In še tebi za konec…če je tebi taka muka pelat otroke tašči,da ne bi bila tvoja mama tako užaljena, naj jih pa tvoj mož odpelje, pa bo volk sit, koza cela 😀

Nisem prebrala vseh zgoraj napisanih odgovorov. Ti pa zato rečem: Počakaj na čas, ko bo sama želela tvojo pomoč.

Tudi jaz sem si bolj želele ob sebi ( trije otroci ) mojo mami, če je bilo potrebno. Pa niti sama ne vem zakaj. Pa zato še nisem slaba snaha.

Marjana

Sama še nimam otrok, jih pa v kratkem načrtujem. Moja tašča in tast sta v penziji in že skrbita za vnukinjo od hčerke, dedaj od kar sva se z mojim preselila na svoje pa vsakič ko se vidimo sprašuje kdaj bodo vnuki. Jaz vem, da bodo pritiski kar hudi in da bo tašča želela voziti svojo vzgojo, ampak vseeno ne bom odrekala pomoči. Čeprav se strinjam, da bi prvo leto ko je mamica doma rada skrbela sama za otroka, se mi ne zdi prav da se sedaj taščo daje na stranski tir, kasneje pa ko zagusti pa se prosi za pomoč. Potrebno je vzdrževati neke stike skozi celotno obdobje ne pa človeka porabiti samo kadar ga potrebuješ. Strinjam se, da je bolje otroka zaupati mami že iz vidika ker ji lahko več rečeš (mami lažje poveš kaj ti ne paše). Moja preljuba taščica je imela zaradi svojega načina vzgoje (razvajanje, potuha, neupoštevanje pravil) kar nekaj problemov s svojo hčerko, in obratno hči s taščo, saj je vnukinja po zaslugi tašče postala problematičen otrok in razvajena do neprepoznavnosti. Ko sem jaz pazila tamalo sem tako tašči ko je negirala moja navodila tamali sama lepo povedala, ko sem jaz zadolžena za otroka bo tako kot sem jaz rekla ker sem zanj js odgovorna (šlo se je da je tamala želela nož, da si bo sama namazala kruh…ker ji očitno ni šlo in je z nožem klatila okoli in si skoraj iztaknila učko sem ji nož vzela…tašča pa seveda ko otrok joče mora dobit kar želi je tamali dala nož nazaj). Ko sem ji lepo povedala je bil mir in ni bila nič užaljena. Bolj kot razmišljam ugotavljam, da imam več pomislekov da bi svoje “bodoče” otroke zaupala v varstvo mami. Enostavno nima živcev, je zelo hladna, pedantna in v življenju ni premogla me objeti in mi povedati da me ima rada ali pa me pohvaliti (vedno gleda negativno). In tako imam dva pola (vsak v eno skrajnost). Morda se bo moja mama pri vnukih omehčala (moj deda npr. se je spremenil 100%). Skratka sem za enakomerno vključevanje svoje mame in tašče ter nobenih razlik pri odnosu (vsaki povedati če kaj ni ok) in to je to.

@majabo

Normalno je da si bolj navezana na mamo kot taščo, in to ni nič narobe.

Ampak vseeno, če so oboji starši normalni, vredu ljudje,….ni lepo da tašči in tast pripadejo drobtinice.

Ko pogledam pri teti…seveda je bolj navezana na mamo, ampak kar se tiče vnukov pa nobenega ne postavlja v podrejen položaj. Enkrat eni babici, drugič drugi. Obe ji veliko pomagata, obe imata enako rada vnuke, in bi za njih naredile vse.
Zdej si pa lahk sam predstavljam, kaj bi si una druga mislila, če bi teta svoje otroke samo svojim staršem peljala

Ja to je pa res ena velika žalost. Želim vam, da dobite kdaj vnukinjo v varstvo.

Ja to je pa res ena velika žalost. Želim vam, da dobite kdaj vnukinjo v varstvo.[/quote]

jaz pa ne razumem mam edincev. če imajo tako rade otroke, pa bi imele same en kup otrok. a misliš, da mati, se pravi snaha nima pravice uživat z otrokom, sploh ker je prvi, ampak bi morala to bogo dete talat na pet kosov, da bi vse ostarele ženske, ki same niso bile ravno za otroke prišle na svoj račun.
poleg tega je ogromno staršev, ki bi bili veseli brezplačnega varstva, pa se naj ponudi.

Ja to je pa res ena velika žalost. Želim vam, da dobite kdaj vnukinjo v varstvo.[/quote]

jaz pa ne razumem mam edincev. če imajo tako rade otroke, pa bi imele same en kup otrok. a misliš, da mati, se pravi snaha nima pravice uživat z otrokom, sploh ker je prvi, ampak bi morala to bogo dete talat na pet kosov, da bi vse ostarele ženske, ki same niso bile ravno za otroke prišle na svoj račun.
poleg tega je ogromno staršev, ki bi bili veseli brezplačnega varstva, pa se naj ponudi.[/quote]

Ti ubogica ti, pojma nimaš o čem pišeš, bo pa življenje poskrbelo da boš dojela ko boš na svoji koži občutila svoj nasvet, do takrat pa uživaj….vse se vrača, vse se plača

jaz pa ne razumem mam edincev. če imajo tako rade otroke, pa bi imele same en kup otrok. a misliš, da mati, se pravi snaha nima pravice uživat z otrokom, sploh ker je prvi, ampak bi morala to bogo dete talat na pet kosov, da bi vse ostarele ženske, ki same niso bile ravno za otroke prišle na svoj račun.
poleg tega je ogromno staršev, ki bi bili veseli brezplačnega varstva, pa se naj ponudi.[/quote]

Ti ubogica ti, pojma nimaš o čem pišeš, bo pa življenje poskrbelo da boš dojela ko boš na svoji koži občutila svoj nasvet, do takrat pa uživaj….vse se vrača, vse se plača[/quote]

a to se je tebi zgodilo, ali samo avtorici?

New Report

Close