Najdi forum

Tega ne bi pustila ne mami, ne tašči !! To z dudo-lizanje- jooooj !


to se pa strinjam s teboj,to res ni.

Ha draga moja – sanjaš 😉 ker tipu bo VSEENO kdo bo imel njegovega otroka, samo da bo on čim bolj frej!

Draga dan me ne bo domov pred 21, boš lahko s tamalim? aha danes maš tud ti opravke……kaj pa zaj (mogoče bi jih dala moji mami….?) … aja si se že s svojo mamo zmenla…SUPER!!!!! (bom frej, ne rabimi niti mame klicat:D)

Aha, prvi otrok se je ene parkrat pazil pri tašči, pa sem ji rekla, da naj ne liže žlice, s katero otrok je, pa mi je odvrnila, da kaj pa mislim, da je v vrtcu tako čisto?
No in tako se je končalo, kar se tiče varstva pri njej.

Ker je bistveno lazje reci za pomoc svoji mami, sestri, prijateljici, kakor pa tasci, ki ti je pac tuja oseba. Ce bi pomoc potreboval sin, bi se tudi prej obrnil na svojo mamo, kot na zenino mamo.

Pri meni je bilo na zacetku popolnoma enako. Zdaj mi ni problem prosit tasco za pomoc oz zdaj imamo ze razdelano, kaj katera od mam naredi dobro ali lazje in cigavo mamo bova prosila za pomoc.

Tudi svojo taščo bi podobno opisala, kot ste se sama. Mene je predvsem motilo to, da če pride k nam, da je potem neprestano v stanovanju. Moti jo vsaka sapica, če je zunaj 15 stopinj, je že premrzlo za na sprehod, če je otrok malo pojokcal, je bil že kraval, da imam sigurno premalo mleka in da naj dodajam (kljub temu, da se je čisto ok redil…)…skratka neprestano en strah, da nekaj ni v redu. Tako sem bila na koncu vedno bolj živčna po obisku, namesto da bi bila razbremenjena.
Ne pravim, da je pri vas enako. Glede na to, da je otrok res še majhen in opisano situacijo, me pa vseeno malo žalosti, da tako ravnajo z vami. Ste le babica. Obe naši sta več kot uro dlje od nas, pa vseeno vidita otroke vsaj enkrat na teden. Poskusite se pogovoriti s sinom, mu povedati svoje želje naravnost, on pa naj to lepo obrazloži mladi mamici.
Vse dobro vam želim, pa obilo igre z vnukom!

Jaz se popolnoma strinjam s tem, da smo zenske te, ki ostanemo navezane na svojo primarno druzino tudi po tem, ko si ustvarimo svojo lastno. Do tu je vse lepo in prav.
Ampak tudi moj moz ima svojo primarno druzino in ce ga jaz ze zaradi svojega genskega zapisa, tradicije in nekega notranjega nagona vlecem za sabo k svojim starsem in v najino druzinsko zivljenje bolj vpletam njih kot njegove starse, potem se moram ozavestit in se vprasat, kako bi se jaz pocutila v obratni situaciji. Ker kakor imam jaz rada svojo mamo, ima moj moz rad svojo. In ko se zaves tega, da je tvoja tasca mati tvojega moza in babica tvojih otrok ter da je povezana s tvojo druzino na popolnoma enak nacin kot tvoja mama, potem tasci dovolis biti del tvoje velike druzine.

Da sem vse to dojela, se potrebovala kar nekaj casa, tudi meni je bila tasca na zacetku tujec in popolnoma nepotreben faktor v zivljenju. No, scasoma sem zacela gledati na tasco malo drugace. Saj zdaj se tudi vcasih jezim na njo, ampak jezim se tudi na svojo mamo. In verjetno tudi onedve name 🙂

ja ampak sin ne bo vlačil cele familije vsak teden 3x na obisk k svojim – večino tipov, ki jih poznam, se pri starših ustavi tu patam mimogrede, ko gredo iz službe.

Da vlečejo tja celo familijo je zanje že preobsežen zalogaj. Potem pa še snaha reče, da naj on kar gre in vzame otroke s sabo, ona pa bo tačas kaj doma naredila (ali pa jo podruhala s kolegico na kavo) – pa tipu pade vse dol, ko mora otroke spakirat, oblečt, spravit v avtu, pri starših ponoviti postopek itd.

Ha draga moja – sanjaš 😉 ker tipu bo VSEENO kdo bo imel njegovega otroka, samo da bo on čim bolj frej!

Draga dan me ne bo domov pred 21, boš lahko s tamalim? aha danes maš tud ti opravke……kaj pa zaj (mogoče bi jih dala moji mami….?) … aja si se že s svojo mamo zmenla…SUPER!!!!! (bom frej, ne rabimi niti mame klicat:D)[/quote]

Ne sklepaj po svojemu, no:)

Pa a ne bivakiraš pri tašči?

Se strinjam je ni bolj ogabne stvari na svetu, kot to lizanje žlic in dud. Pomožnosti pa pred tem kakšni cigaret skadit, da o zobeh in bakterijah sploh ne govorim in po tem to svinjarijo iz svojih ust preneseš direktno v otrokova usta. Moja tašča je strastna kadilka in ko sem jo videla kako mojemu otroku liže prstke na rokah mi je pa res film počil in potem, ko ji povem kaj se v njenih ” čistih” ustih nahaja mi reče, da ima ona vse zobe pošlihtane in zdrave, da nima nobene luknje skratka, da ima zobe petnajstletnice. Seveda je bila zelo prizadeta in užaljena, ko sem ji povedala, da ona tako lepih zob nima.No ampak to je že druga zgodba. Skratka je tašča dva tedna kasneje obiskala zobozdravnika samo zato, da mi dokaže svoj prav pa se ji zaletelo, ker ji je zobozdravnik povedal, da ima močno paradontozo nekaj lukenj in gnojnih žepov. Tako, da bo morala še nekaj časa hoditi zobozdravniku, če bo hotela še sploh imeti svoje zobe.

Ha draga moja – sanjaš 😉 ker tipu bo VSEENO kdo bo imel njegovega otroka, samo da bo on čim bolj frej!

Draga dan me ne bo domov pred 21, boš lahko s tamalim? aha danes maš tud ti opravke……kaj pa zaj (mogoče bi jih dala moji mami….?) … aja si se že s svojo mamo zmenla…SUPER!!!!! (bom frej, ne rabimi niti mame klicat:D)[/quote]

Ne sklepaj po svojemu, no:)

Pa a ne bivakiraš pri tašči?[/quote]

ne več 😀 pa nimam otrok – kar se tiče obnašanja tipov pa jih vidim dovolj kako se obnašajo s svojimi otroci – in niti v eni družini nisem opazila, da bi imela tašča prednost pred mamo (pri novorojenčkih – ko so večji pa jih že pustijo tudi moževi mami).

Ampak dejstvo je, da ima snaha tak red, kot ga je pobrala od svoje mame. Potem da otroka tašči in ga ta navadi na svoj red. Potem otrok pride spet nazaj k snahi in ga mora spet navajat na svoj red (ne pri nas se (ne) je sladkarij tik pred kosilom, pri nas se (ne) valjamo po tleh, pri nas se (ne) nosimo skoz na rokah, itd).

Ošpice fašem, ko od kakšne babice slišim: “tota mamica je čisto brbr…pridi k meni ti bom jaz to pa to pa to, če ti že mami ne pusti!”

Pri prvi hčerki je bila na obisku vsak dan in je skoz delila nasvete kako je ona to in ono postorila in da je pač tako najboljše. Motilo jo je to, da naša dojenčica nima dude, da to ni OK, češ da vsak “pravi” dojenček ima dudo itd. V glavnem, po njenem obisku sem imela vsega polno glavo. Zdaj imamo že drugega otroka in v planu je tretji. Naj povem, da je moja tašča vedno rada samo “pametovala”, vendar v 4-ih letih odkar se je rodila prva hčerka, ni niti enkrat rekla, da bi jo želela peljati na sprehod, popaziti, če jaz kam grem. Tudi zdaj ko je hčerka že večja, ji nikoli ne reče, da lahko pri njej ostane. Moja hči pri njej ostane samo takrat, ko jo sama prosi in pol pač tašča glih ne more rečt ne. Prespala je pri njej 1x samkrat, za vse ostale prošnje moje hčerke, da bi ostala pri njej je vedno imela kakšen izgovor. Vedno jamra koliko dela ima in blalabla. Pa je v penziji! Moja mama še vedno hodi v službo, pa še nikoli ni rekla, da ne sme ostati pri njej-nasprotno!

Mislim, da taščam manjka zmernosti!

JAP IMAŠ DOBRE PREDIZPOZICIJE, DA POSTANEŠ RAVNO VSE TO…

JAP IMAŠ DOBRE PREDIZPOZICIJE, DA POSTANEŠ RAVNO VSE TO…[/quote]

Saj, k pa moj ni znal punc nardit:( Pol bi bla pa krasna babica,a? Bomo videl čez par let, trkam da ne bo že tko hitr kot pri unih, ki se je zalomilo.

Pusti času čas, za nekaj časa se umakni, če te bodo rabili te bodo že poklicali. Povedala si, da si na razpolago, več kot to ne moreš.

Imam 8 mesecov starega sina in živimo v mestu, kjer živita tudi tašča in tast. Moji starši živijo 60km stran. Sina veliko raje zaupam moji mami kot pa tašči. Pa je tašča čisto ok. Svoji mami lahko vse naročim, jo pokomanirad, povem točno kako in kaj in me upošteva. Tašči takih navodil niti ne upam dati, ker bi mislila, da ji ne zaupam. Mamo tudi večkrat pokličem, ko ga pazi, tašče spet ne bi, ker bi spet mislila, da ji ne zaupam. Se je pa tašča s tem sprijaznila in ve, da ga bo večkrat imela, ko bo večji.
Smo pa vsak vikend pri tašči na kosilu in popoldan na kavici – tako da ga vidi pogosteje, kot moja mama.

Ena tašča – vaša zgodba je moja zgodba. Razumem vas, tudi mene je zlomilo, ko sem videla, da ne morem do vnuka. Imam čas predvsem pa veliko ljubezni , ki bi jo z veseljem dala vnukom in mladi družinici. Tudi jaz sem ponujala svoje usluge, ki jih niso sprejeli, vidim pa, da je tudi sin tu nemočen. Bilo je zelo hudo in to bolečino sem skrivala pred vsemi.
Potem pa sem sama sebe vprašala za kaj se borim? Zato, da me bodo izkoriščali, da bom ves dan varovala te moje ljubljene vnuke, mladi pa me bodo žrli kaj vse sem naredila narobe. NE, dovolj je. umaknila sem se in jim prijazno povedala, naj mi rečejo, če kaj potrebujejo.

Ničesar ne prosijo, jaz pa sem po tem, ko sem počistila v glavi vsak dan bolj zadovoljna, saj nimam obveznosti in nihče mi ne daje pripombe, kaj in kako delam.
Otroci rastejo, tudi njim, problemi se bodo začeli tudi njim,opažam pa, da zgubljajo moč, ker me ne morejo izsiljevati in, ker sploh ne vedo, ali si otrok-vnukov želim ali ne.
Če pridejo so zelo dobrodošli, če jin ni, mi ne pade niti na misel, da bi jih vprašala zakaj jih ni.
In verjemite mi, zelo dobro je tako.
Konec koncev človek ni najmlajši zato je zelo pametno, da mlade obremenjujejo svoje mamice, da jim te kuhajo in jih pedenajo povrhu pa še čuvajo otroke.

Čuvanje otrok je užitek a zelo velik napor za upokojence!!!!!!!!!

Rada bi vzpostavila stik z vami, če je mogoče. Držite se ljuba tašča, glavo gor in raje na sprehod ali kavico, vsaj kriva ne boste ničesar.

evo pa se bota dve lahko pritoževale druga drugi kako sta uboge in kako so jima snahe ukradle sine in vunke 😉

Vi2 sta imele vajine sinove za sebe, sedaj pustita snahama, da imata svoje otroke za sebe.

……………………………………….

“Otroci rastejo, tudi njim, problemi se bodo začeli tudi njim,opažam pa, da zgubljajo moč, ker me ne morejo izsiljevati in, ker sploh ne vedo, ali si otrok-vnukov želim ali ne.” Ja po moje snaha res trepeta in si žre živce s tem…kvečjemu je srečna, da ima končno mir.

Rada bi vzpostavila stik z vami, če je mogoče. Držite se ljuba tašča, glavo gor in raje na sprehod ali kavico, vsaj kriva ne boste ničesar. Česa pa bi bla kriva? A neupoštevanja snahinega reda in uvajanje svojega (ker ona je spravla enega froca že gor in menda ja boljše ve kot pa tamlada)?

Potem pa sem sama sebe vprašala za kaj se borim? Zato, da me bodo izkoriščali, da bom ves dan varovala te moje ljubljene vnuke, mladi pa me bodo žrli kaj vse sem naredila narobe
[i]Torej bi ti rada čuvala vnuke, da bi lahko potem jamrala okoli, kako te izkoriščajo?[/i]
………………………………………..

Pa če bi jaz imela tako pasivno agresivno taščo ji tud ne bi dala otroka – s principa, ker to že diši na manipuliranje in čustveno izsiljevanje – hvala lepa – to ti delaj komu, ki nasede….

Oh, ne pozabi, da boš ti tud enkrat stara, pa da boš imela smolo in sina. Veš tolk si nastrojena proti taščam, ampak saj bo tvoja mami tud tašča nekomu. Tko, da b ibilo najbolj prav, da so mladi zase, tudi tedaj ko jim zagusti in naj se znajdejo po svoje, sam takrat pa ponavadi pridejo nazaj domov jokat.

Jaz sem namenjena, da se vtikala v novo družinico ne bom, niti jim ne bom od riti odnašala. Pa kakor se bodo obnašali do mene, se bom jaz do njih.

Moja prijateljica ima 6 mesečnega sina. Sedaj je začela 2x tedensko hoditi na fitnes, tamalega ima v tem času njen dečko, se pravi ata – se pravi sta zaradi fitnesa sama 2x2ure na teden. Prijateljica je to uvedla še malo zato, da se ata navadi biti sam z dojenčkom, ker mu je že začelo prihajat v navado mišlenje “saj bo že ona poskrbela za tamalega, jaz pa bom samo zvečer ga malo požulil”

Ni vrag, če ni tega zvohala tašča in sedaj se nepovabljena naslika vsakokrat, ko prijateljica gre na fitnes in
-prevzame tamalega,
-nafojtra sina (prinese vedno cel menu z 4imi hodi)
-pospravo grozno razmetano stanovanje (po njenih kriterijih)
-obrne okoli celo bajto
-vklopi pralni stroj (se pravi jim brska po pralnici)
-itd.

Potem pa razlaga okol (moji mami, s katero sta sosede), da kako je lahko prijateljica srečna, da ima tako super taščo, da ona si tega ni mogla privoščit in otroka kr tako pustit zaradi nekega cigumiguja….pa kako smo tamlade srečne, ker imamo tako supertruper tašče, ki jim pa ne pokažemo nobene hvaležnosti.AAaaaAAaagrh.

New Report

Close