Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil smetana svežega kravjega mleka

smetana svežega kravjega mleka

Ob vseh možnih podatkih o koristi in škodljivosti pitja svežega kravjega mleka, nekako nikjer ne zasledim informacije, koliko maščobe vsebuje smetana, ki nastane od prekuhavanja mleka. Lepo prosim za tovrstno informacijo. Hvala.

Tega podatka tudi jaz ne poznam Tipizirana smetana vsebuje od 10 do 35% mlečne maščobe, ta smetaa pa najverjetneje več, saj se koncentrira maščoba na površini.
Če dobim ta podatek ga posredujem.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

Bila bi ti zelooo hvaležna. Poln zamrzovalnik imam tovrstne smetane pa bi vseeno rada vedela o prisotnosti maščobe le-te, predenj jo začnem uporabljati v kulinarične namene. Vsekakor verjamem, da je bolj zdrava kot kupljena, a vendar mi ni vseeno… Hvala!

Po pogovoru s kolegi, sem pridobila informacijo koliko maščobe naj bi imela domača posneta smetana.
Količina je odvisna tako od samega mleka kot od načina posnemanja, koliko je zajetega še mleka poleg smetane. Nekje okvrine vrednosti kažejo na vsebnost maščobe med 30 in 40%.
Upam, da vam je ta orientacijska vrednost vsaj malo v pomoč.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

New Report

Close