Najdi forum

Slovenci v Münchenu

jaz sem v Muenchenu.. in upam da nikoli ne naletim na Slovence, ki sem jih komu prenašu, ko sem zivel v Sloveniji..

Never Say Never Again
Po moje bos imel tezave glede tega v Munchenu namrec tam je na tisoce slovencev, bos moral iti malo dlje v sirni svet dragi prijatelj.

Pozdravljeni
iscem stanovanje v Munchen, pa zdej me zanima ali poznate kaksna stran kjer bi si lahko ogledal stanovanja?

http://www.immobilienscout24.de

slovenci , ko čefurji navalili u nemčijo ker jim je drzava sla po gobe, lol… zdj boste vi Mujoti za Švabote.

Ja mi smo itak Cefurji kao za Slovence in za Svabote , kot izgleda..

Zakaj v EU hocejo denar za stanovanje.
Mislim da je clovekova pravica, da ima vsak nek svoj prostor.
Ce ima nekdo vec kot pa samo en prostor, je mogoce ok ce za tak nekdo ce denar..samo da pa ima nekdo neko stanovanje ali prostor oz parcelo in ce ga nima..miclim da bi naj vsak imel praqvico imet svoj prostor, zastonj ce ga nima..
Mislim da je to clovekova pravica..
in mislim da v ZDA..se ljudem spostuje ta pravica..

…po 70-ih letih kontinuitete banditizma končno tudi jaz enkrat za vselej zapuščam to prekleto vasezagledano slovensko mačeho – take in drugačne fakulttete (npr. FDV) vsako leto sproducirajo na tisoče diplomantov, ki nikdar ne bodo težili za delom, še najmanj na civiliziranem zahodu, ker se še predobro zavedajo, da so v praksi neuporabni, z na zahodu uveljavljenim vrednostnim sistemom popolnoma nekompatibilni in vsled tega v realnem gospodarstvu nezaposljivi – le kdo bi resnici na ljubo tam vzel takšne ljudi v službo? Slovenija tudi na dolgi rok nima več nobene perspektive, saj se tovrstnih osebkov (beri parazitov) ne bo nikoli mogla otresti – ti so zaposljivi kvečjemu v javnem sektorju (kamor tudi stremijo) ali pa v kakšnih nevladnih organizacijah, ker pa ostali množično odhajamo (trend je seveda v porastu), oblast tranzicijskih dedičev stare partijske oligarhije demografsko podobo Slovenije umetno vzdržuje s politiko priseljevanja iz držav preminule SFRJ – v praksi gre dobesedno za nadomeščanje ali bolje rečeno zamenjavo avtohtonega slovenskega prebivalstva s priseljenimi neavtohtonimi rezidenti – ta strategija sicer stanje malce prikrije, a krizo in neobetavnost zgolj še poglablja – naj kot zanimivost (vir: SURS) navedem, da slovenski državljani kot najpogostejši razlog za svojo selitev na tuje zapišejo zaposlitev – tisti, ki pa se k nam v enaki meri priseljujejo iz juga, pa kot osrednji razlog za priseljevanje navajajo pridružitev k preostanku družine – torej sem ne prihajajo ustvarjati dodano vrednost ampak kvečjemu po stanovanja in pravice – kot je že v navadi bodo viseti na sociali in bili v breme že tako obubožanemu preostanku Slovencev, ki jim okoliščine (starost, jezik ipd.) ne zagotavljajo alternative preživetvenega bega na tuje.

živjo resno razmišljam o selitvi v Munchen ali okolico. Mi lahko poveste kaj vse bi si mogla urediti ( glede papirjev) in kako je tam z zaposlitvijo?
Imam 10 mesečnega sinčka za katerega me še najbolj skrbi kako bi bilo v vrtcu?
Mlade mamice če katera še spremlja forum mi lahko pomagate?

mmonika,
jaz se v okolici Munchna točno en teden. Sluzbeno ostanem pa se slabo leto. Papirje mi ureja sluzba oz. agencija, ki se ukvarja z relokacijo. Pomoč pri papirjih in nastanitvi ter odpiranju nemškega bančnega računa. Papirjev je res veliko in jaz govorim samo angleško. Lahko ti dam kontakt. Okoli 2000 eur stanejo, ampak nimam pojma kako bi jaz na vseh teh uradih papirje urejala sama.
Kar se tiče vrtcev pravijo, da jih je kar težko dobiti.

Upam, da se vidimo, če se boš odločila priti sem :-). Tudi jaz bi se želela še s kakim Slovencem srečat.
Lahko pa pustiš mail, če te zanima še kaka informacija.
LP

jaz 🙂

jaz ….

ce mi lahko gdo pomaga da pridem v Munchen tudi jaz bi zveselje zvami pila kavo 🙂

Pozdravljeni… Iščete zaposlitev v zdravstvu (Munchen), za vse info pišite na e-mail : [email protected]

pozdravljeni!
Mene zanima, če ve kdo za kakšno službo v munchenu za bolničara-negovalca v zdravstvu ?
sam, da ni pogoj obvladat nemško sem pa pripravljen se naučit.
Z delom lahko pričnem takoj.
Moj mail [email protected]

Pozdravljeni,

nemško podjetje blizu Münchna išče večje število medicinskih sester in diplomiranih medicinskih sester za delo v negovalnih domovih v okolici Münchna. Pogodba se sklene za nedoločen čas, pomagajo vam tudi pri nastanitvi in urejanju dokumentacije. Znanje Nemščine je pogoj. Brez provizije.
Za več informacij lahko kontaktirate: Marko 00386(0)70821394

Pozdravljeni

Tudi jaz si želim začeti delati v Munchenu. Mesto mi je zelo všeč, zelo me je navdušilo in rada bi končno službo, z nekim dobrim plačilom, ne pa kot v Sloveniji, ki delaš za 500 €. Lepo bi prosila, če bi mi lahko kdo pomagal kam se obrnem in kje največ iščejo za delati? Res je da zaenkrat znam jezik zelo slabo ampak se ga začenjam spet učiti in ni mi problem delat karkoli, le da je plača zaslužena in dobra. LP

Velna!!
Sam Frenk,rad bi te spoznav prosim ce me najdes na facebooku
Frenk Naraglav.

Zivjo, tudi jaz zivim v Münchnu, pa imam sledeci problem 🙂

V Sloveniji sem dostudiral računalništvo, se tudi sam veliko naučil, delal na črno in potem odselil v Nemčijo, kjer sem dobil super sluzbo, ter povsem novo stanovanje. Moja ideja je že od nekdaj bila si najti lustno partnerico po koncanem faxu, ker se mi prej ni dalo mudit s temi stvarmi, a se mi zdi da je to tukaj v Munchnu kot tujcu, nemogoce. Pac tudi vsi kolegi ki so iz tujine imajo tukaj povsem enako izkusnjo. Pa tudi drugace si zelim slovenko, ker bi imel “domaci” obcutek, ce se lahko po slovensko pogovarjas ko prides domov in nekako nimas taksnega obcutka da zivis v tujini.

Na kratko o meni.. Torej star sem 28, se rad ukvarjam s sportom, najraje fitnes, tek, hodim na sprehode, uzivam v rolanju. Vse kolegice mi pravijo, da imam super postavo. 🙂 V prostem casu najrajsi kuham, ter se ukvarjam z zdravo prehrano. Na Facebook me lahko najdete pod imenom Thomas Fit, pa pripisite kraj München, saj zna biti veliko rezultatov s tem imenom.

Ce bi bila kaksna punca zainteresirana za dopisovanje in da se spoznama, me kontaktiras lahko tudi na zasebno sporocilo, ce pa se ujameva, pa ti lahko tudi pomagam priti v Nemcijo, tukaj najti delo, saj sem oseba polna nasvetov, dobre volje in motivacije.

Lep pozdrav z bavarske prestolnice 😉

Thomas

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close