Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija slabše napredovanje po 6. mesecu

slabše napredovanje po 6. mesecu

Lepo prosim, če lahko komentirate naslednje podatke o teži/višini naše deklice:
rojstvo:3680g , 54 cm
5 tednov : 4770g, 59 cm
3 meseci : 6150g, 64 cm
4,5 mesecev : 7360g , 66,5 cm
6 mesecev : 8150g, 70 cm
9 mesecev : 8700g, 73 cm
11 mesecev : 8860 g , 75 cm

Najlepša hvala in lepo pozdravljeni!

POzdravljeni, m-a-m-i,
nimam kaj komentirati kot to, kar ste že sami ugotovili, da je teža pri 6 mesecih na 75.percentili, kasneje pa je postala krivulja pridobivanja bolj položna in je sedaj, pri 11. mesecih med 25.in 50.percentilo. Telesna višina je na 75.percentili.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Tudi jaz bi imela vprašanje na tole temo – namreč pridobivanje teže pri nas zgleda nekako takole:
porodna teža 3580 g
1 mesec 4450 g
2 mesec 5730 g
3 mesec 7260 g
5 mesec 8620 g
5,5 mesec 9100 g
7,5 mesec 9400 g
Moje vprašanje je naslednje – ali naš fant pridobiva premalo? Ima dva obroka GH (poje okoli 200 ml sadja in 240 ml zelenjave), popoldan riževo kašico cca. 120 ml, ter mleko zjutraj in zvečer (skupaj cca. 350 ml). Dobi tudi že kakšno žličko skutice, v zelenjavo pa tudi kdaj malo kisle smetane ali olivno olje.

Najlepša hvala za odgovor
Lp Tina

Joj, sem se malo nerodno izrazila. V bistvu sem si želela komentar na to slabše napredovanje.Ali lahko otrok “zamenja” krivuljo in bo pač sedaj napredovala po drugi (nižji) in je s tem vse OK? Ali pa bi to kazalo na kakršnokoli težavo, npr. bolezen, alergijo ali kaj jaz vem kaj. Kaj bi vi kot zdravnica rekli mamici, ki bi k vam v posvetovalnico vozila tako punčko?
Hvala za vaš dragoceni čas!

Živ, m-a-m-i,
če otrok vseeno lepo napreduje, vendar po nižji kribulji, nas ne skrbi toliko, kot čće bi krivulja stalno padala. Morda je bil v tistem času kaj bolan… Lahko pa bo tudi nazaj zhlezel na svojo krivuljo. V obeh primerih bo v redu, samo da krivulja ne pada. To pa bi kazalo na kakšno kronično zadevo (alergije, intolerance…)
Dokler je teža v mejah normalnega (in vaša je), potem samo opazovanje, morda anketa o hranjenju in nasvet, če je kaj takega, kar se morda zdi, da bi bilo bolje spremeniti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, picikato,
vrišite težo po starosti v tabele rasti in spremmljajte napredek. Zaenkrat je vse v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lepo pozdravljeni.

Me je ta tema spodbudila, da vas še jaz vprašam za nasvet.
Hčerka je stara 7,5 meseca in se kar dosti mučiva z GH. Je dojena in sicer zjutraj, popoldan in zvečer in ima 3 obroke GH, vendar poje malo 80 ml sadja + piškotek ali dva, 140-160 ml zelenjave in 160 ml mlečno žitne kašice. Hranjenje je prava muka, zapre usta in jih noče niti z vso spodbudo več odpreti. Kaj mislite, ji je toliko dovolj, glede na njene mere oz. starost?
S težo pa napreduje počasi:
roj: 3660 g, 54 cm, 34 obseg glave
1.m:4650g, 58,5 cm, 38
3 m.: 5490 g, 63,5 cm, 40 cm
4 m.: 6200 g, 66 cm, /
5 m.: 6680 g, /, /
6 m.: 7070 g, 68 cm, 42 cm
7 m.: 7340 g, 69 cm, 44 cm

Kaj mi predlagate? Obroke ji sicer pripravim bolj bogate in dodam malo olivnega olja. Tudi vmesnih obrokov ji ne dajem, ker je potem še slabše in jo samo zapacka, da ne poje naslednjega obroka.
Je po vašem stanje zaskrbljujoče ali je pač slabši jedec?
Kaj pa mleko, je to dovolj zanjo ( ne vem koliko spije, ker samo dojim- pije cca. 10-15 min zmerno do hitro sesanje).

Hvala lepa za vaš čas in odgovor.

lep in miren teden vam želim.

Pozdravljeni, račka1,
nekateri otroci po uvedbu GH ne pridobivajo telesne teže tako kot prej. Vaše dete je do 6. meseca čisto v redu napredoavalo na 50. percentili, sedaj pa mu do pikolovske 50. percentile manjka malo manj kot 200 g. Kar pa je čisto nepomembno, saj je vse v redu. Kar tako naprej, morda zelenjavo za kosilo obogatite z ogljikovimi hidrati (riž, polenta, proso, krompir), pa bo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

mene pa zanima, koliko naj bi 8 mesečni fantek pojedel. Naš bi namreč skozi jedel :). Torej: ob porodu 53 cm, 3580 g, po dolžini skozi na 90 percentili, po teži na 75. Pri skoraj 8 mesecih pa ima 75 cm in ca. 8800g. Je 4x dnevno dojen, popije še 210 ml mlečne formule in poje 2 obroka (sadje ca. 300 ml sadja (včasih s skuto) in ca. 250 ml zelenjave s polento, krompirjem, rižem …). Težava je, da mu vedno zmanjka hrane, ne glede na količino. V varstvu je enkrat popil naenkrat 400 ml mleka in poleg pojedel cel Frutek :(. Hoče pojest, kar vidi. Skrbi me, ali res toliko rabi ali gre za kakšno bolzen, ker ob vsej hrani sploh ni debel.

Hvala. Lepo se imejte!

Pozdravljeni, JMJ,
otroku uvedite 3-4 obroke GH (zjutraj dojenje, zvečer dojenje, ev. ponoči, če se zbudi, dopoldne sadje, opoldne kosilo9, popoldne malica, zvečer mlečno-žitna kašica ‘ dojenje pred spanjem). Obroki naj bodo tudi primerno kalorično zgoščeni, količine so primerne. Vmes pa nič, predvsem ne gostih sadnih sokov.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close