Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Slaboviden otrok

Slaboviden otrok

Pozdravljeni!
Sin ima izpad vidnega polja v zgornjem delu.Me zanima ali spada med slabovidne otroke kljub temu ,da ostalo dobro vidi.
Namreč kolegica ,ki ima slabovidno hčerko mi je rekla,da bi ga morala vključiti v društvo slabovidnih.
Meni se to ne zdi potrebno glede na to da dobro vidi.
V pričakovanju vašega mnenja se vam v naprej zahvaljujem.
Lep pozdrav

Predno lahko kaj odgovorim bi bilo potrebno vedeti kakšen je ta izpad v vidnem polju.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Pozdravljeni!
Napisali so izpad v zgornjem delu vidnega polja.Baje da v zgornjem delu ne vidi čisto nič.

Tu sta sedaj pomembni se dve stvari ali je preiskavo vidnega polja delal z očali (zaradi tega ima lahko tudi izpad-okvir) in pa v stopinjah koliko je tega izpada. Sicer pa velja, ce sicer dobro vidi ne gre za slabovidnega otroka kljub izpadu v vidnem polju, ki ga opisujete.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close