Najdi forum

slabost

Zdravo in lep pozdrav gospod doktor!
Tudi jaz bi vam rada zastavila eno vprašanje in prosila za vaše mnenje.
Lani se mi je pojavila slabost,ki jo spremljata močno spahovanje in vetrovi.
Preiskave: kolonoskopija,UV trebuha v redu. Izvid gastroskopije pa naslednji:
žolč zelo poln,videti slabo praznjenje žolča in refluks le tega.
Pri hrani tudi zelo pazim kaj pojem vendar stanje po približno pol leta ni nič boljše.
Bolečin zaenkrat nimam nobenih. Ponoči,ko zaspim je vse v redu,zjutraj,ko vstanem pa spet ,slabosti, spahovanje,..
Kaj vi mislite kako bi se rešila teh težav. Ali je možna operacija žolča in bi bilo potem kaj bolje?
Ali pa so to samo psihične težave?
Zanima me vaše mnenje tudi glede tega,ker bi rada drugič zanosila,vendar me je strah zaradi težav,ki jih imam,da ne bi bilo potem še slabše. Stara sem 35 let.

Najlepša hvala za vaše mnenje!

Spoštovani!

Nosečnost verjetno ne bo bistveno spremenila vaših težav. Glede na ugotovljene motnje pri praznjenju žolčnika in njegovem refluksu v želodec gre seveda za problem, ko se izloča več kisline, zaradi tega pa tudi nastajajo vetrovi in spahovanje. Pomagalo bi lahko zdravilo za zmanjšanje izločanja kisline preko noči in ev. tablete, ki vežejo kislino, kadar imate težave. Dobijo pa se tudi zdravila, ki blagodejno delujejo pri takem zatekanju prebavnih sokov nazaj. Posvetujte se z vašim zdravnikom, katera od naštetih stvari bi prišla v poštev pri vas.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Hvala za vaš odgovor!

Kaj pa morebitna operacija in odstranitev žolča!

New Report

Close