Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca slabost

slabost

Zdravo!

Pred kratkim sem prebolela neko vnetje pljuč (ni bila pljučnica). Po cca enem mesecu pa imam še vedno bolečine v hrbtu in venomer me mrazi;
temperatura mi je sicer padla (tudi po kakem mesecu) in je sedaj največ 37 stopinj; zjutraj mi je vedno slabo.
Je tako stanje “normalno” po neki infekciji (kar je že res dolgo!!)? Zakaj se mi pojavlja slabost (izključena nosečnost 100%).

Je res “neustrezno” meriti temperaturo pod jezikom (ker merimo s tem notranjo temp. ne telesne- zunanje), ker pokaže več kot je dejanska in kakšna je lahko razlika?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Mojca Ž.

Pozdravljeni!

Navajate, da ste imeli vnetje pljuč, vendar da to ni bila pljučnica. Kako so strokovnjaki opredelili navedeno vnetje? Na kakšen način ste vnetje zdravili? Vse to me zanima, ker lahko tudi način zdravljenja vpliva na vaš občutek bolečine.

Telesna temperatura je pod jezikov višja, kot na površini telesa (tako kot je magma v središču zemlje bolj razbeljena, kot lava na površini). To višjo vrednost je potrebno upoštevati pri razlagi izmerjene temperature. 37 izmerjenih pod jezikom je normalna vrednost.

Lepo vas pozdravljam.

Danica Rotar Pavlič

New Report

Close