Najdi forum

Dnar mora met dedc. Če majo ženske pa otros dnar, majo kramarji smen !

No ….res je verjetno, da je poshtenih razhajanj manj kot neposhtenih.
Nisem idealiziral…samo svojo izkushnjo povedal …in tudi v sedajshnji zvezi ne bom prakticiral nekih strogih deljenj ….to je tvoje to je moje in podobno..nisem tak in pika …in nochem zhe apriori neke posle sklepat, ki (za moje pojme) spadajo v d.o.o.
Izkushnje drugih …znancev predvsem …pa so tako razlichne, da ni za posploshevat.
Sposhtujem tvoje mnenje in che ti je tako, kot si ti izbrala bolje je prav. Povedal sem le svoje mnenje 🙂

LP

Originalno sporočilo :
Lena2, saj se ne splača podajat argumentov, ker zgleda, da vsi živijo v nekem idealnem svetu, kjer ni barab in zlobnih ljudi. In vsi mislijo – meni se pa to res ne bo zgodilo. Če se nekomu ni, še ne pomeni, da se tudi drugemu ne bo. Jaz vem, da uživam svojo samostojnost in če moj rabi kaj denarja, mu ga tudi dam (pa ni rečeno, da mi ga mora vrnit). Če bi šla narazen, pa bi mi bilo prihranjeno tekanje na banko.
Saj se ve: čisti računi, dobri prijatli.

___

Zgodi se lahko vsakemu. In che se nekomu bo, she ne pomen da se tudi drugmu bo. Uporabil sem iste argumente, kot ti. Moje skromno mnenje.

Kaj pa ta varianta: Imata vsak svoj račun in še enega skupnega. Vsak da večji del svoje plače na skupni račun, nekaj pa pusti na svojem, da ima nekaj denarja za svoje “neumnosti”. Volk sit, koza cela.
Samo predlog.

NIna* se opravičujem.. ampak.. vprašanje je blo kako je z denarjem in ne kako je z računi. Torej sem normalo sklepal.. da pač mamo vsak svojo zaposlitev, vsak svoj TR in pač skupno “vrečo”.. torej.. ne o delitvi stroškov pa kdo bo kaj plačal. Zato se opravičujem, če sem napačno sklepal 🙂

Lepo popoldne 🙂

Jani

Hali.. isto je pr men 🙂 torej smo naivni že štirje :)))))

Jani je očitno malo spregledal tako očiten naslov, kot je.. SKUPNI RAČUN….. Se oproščam 🙂

Ja in potem (da malo povzamem), ko mož plača ta teden pijačo, ona pa šele čez tri tedne on za razliko v času, ko je ‘zalagal’ denar, izstavi še obračun obresti. He, he.

Lepo, da vsaj pri kom zadeva funkcionira. Človek lahko marsikaj pogoltne in potrpi, ampak vse ima svoje meje. Jaz sem pač nabasala na promiskuitetneža, kar se je pokazalo šele kasneje, to je bil pa malo prevelik zalogaj, da bi ga pogoltnila.Nisem pa napisala vsaka zveza, temveč večina — prosim, da drugič bolj pozorno prebereš.

“Pripravljen biti, to je vse,” je rekel Hamlet.

Ja če verjamemo statistkam, potem bo kmalu več ločitev kakor porok. Torej vendarle ni vse tako idealno.

Ja če verjamemo statistkam, potem bo kmalu več ločitev kakor porok. Torej vendarle ni vse tako idealno.

In tudi ta je mati postala.

Evo, pa sta vse povedali.Ti Zinka in ti Lena2.Vidim Lena2, da si dala že nekaj skoz. Jaz bom imela tudi vednooooo svoj račun. Čao skupen račun. Mislite si.

Saj nisem zmešana. Jaz bom šparala in nosila na kup kot mravlja vsako drobtino, moj dec bo pa metal ven. In po možnosti zase ne za nas. Tako sem imela z možem in tako bo. Pa čisto nič nikogar ne briga koliko imam jaz denarja prišparanga na moji knjižici. Takrat ko se imamo tako zelo radi denar ni pomemben in takrat ko ga imamo, ko pa ga ni ali pa se razmetava ali je celo na obzorju ločitev, mi verjemite, da se bo tisti skupen račun kmalu začel na tiho zelo na tiho pripravljati, da bo nanj ostal vam le še spominček. Tak lep, o kako sva se imela rada,…. Danes pa ne vem, kako bom otrokom kupila kruh in hlače, ker mi je moja polovica, ki sem tako slepo zaupala po poštenosti odnesla skoraj še moje gate.

Midva sva imela vsak svojo plačo. Na mizo sva dala vsak po 50 jurjev. To je bil najih fond. Praznil se je za hrano, elektriko, kino, dopust,… Ko je denarja zmanjkalo sva spet oba dala enak znesek in spet plačevala. Kar nama je ostalo od najine plače sva porabila vsak po svoje za obleke, čevlje, svoje hobije, lumparije s prijatelji, darila, presenečenja ali pa sva dala vsak na svojo knjižico.

Nikoli se nisva kregala, če si je mož hotel kupiti hlače eno firmo ali uro po zelo visoki ceni, saj si je kupil sam. Jaz pa sem sama presodila kaj si jaz želim.

Ja, ja moj računček bo kar pri meni in tudi jaz bom razpolagala z njim. Je tako najbolj varno. Sigurno. Rada pa se lahko imava pa še naprej. Pa saj tako vsi pravijo, da denar ni pomemben, a ne. ????

Oh, Jani no. A veš kako ti privoščim, da si srečen. Misliti si ne moreš.
Ne glej pa čudno ljudi, ki več ne zaupajo. Veš to hudo se jim je zgodilo, kar se tebi ni. Pa se tako čudiš in si tako jezen, da se ne poročat, ne imeti otrok, a veš kaj pazi, da ne boš mogoče ti čez eno leto ali pa še prej ločen.

Danes si srečen, naredila sta hišo, pa sedaj gresta lahko na dopust – pridna sta, čestitam, ampak pazi, da ne boš ti kmalu v isti igri kot smo mi. Sedaj ali pa bili. Veš, nikoli ne veš, kaj te čaka jutri. Lahko te razočara tisti, ki se sveto verjel vanj.

Pa veliko sreče in poglej še z drugimi očmi.

Pozdravček,

Piki

ok… večina ni vsaka, je pa bliz :)) Bom drugič tudi… bral 🙂

Dobro jutro!

Jani

New Report

Close