Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Skrb glede velike dioptrije pri otroku

Skrb glede velike dioptrije pri otroku

Pozdravljeni,

ne vem, če mi je odposlalo moje vprašanje.

Zato pišem še enkrat. Pri hčerki 6 let nismo opazili slabšega vida.

Ker je očasno  malce poškilila z enim očesom navznoter, so nas napotili k oftalmologu.

Izmerjeno dioptrijo na osnovi kapljic smo videli šele doma in smo v šoku . Nihče od nas ne nosi očal (iz izjemo sedaj prisotne starostne slabovidnosti po 40. letu…)

Pri hčerki so izmerili na slabšem očesu + 3,75 na boljšem + 3,25.

v bistuv sem prestrašena, da je to res prav izmerjeno.

 

Res je, da so nam merili dioptrijo 1 uro po drugi dozi kapljic, ker so na nas pozabili.

Je možna kakšna napaka pri merjenju, kaj nam svetujete, kam naj gremo po npr. drugo mnenje?

ali je smiselno, da kličem istega očesnega zdravika in izrazim svoje dvome?

Ali obstaja še kakšna preiskava, za katero lahko zaprosim?

 

Lepo prosim za nasvet.

Bili sm v ZD, kjer imajo prav ambulanto za preglede oči za otroke z spec. oftalmologij…

 

Lepo prosimo za vaš nasvet in umeritev.

Hvala za razumevanje,

Nataša

Spoštovani, izmerjena je bila daljnovidnost na obeh očeh. V začetku vam lahko povem dobro novico, da se daljnovidnost npri otroku z leti zmanjšuje, kratlovidnost pa povečuje. Vendar pa pregled še ni končan. Otrok nujno potrebiue   čimprej očala, ker je stanje  brez očal velik napor za oči in se brez očal razvije škiljenje in trajna slabovidnost eneg očesa. zato čimpreje na ndaljevanje pregleda in določitve očal. Lep pozdrav in brez skrbi. dr.Gorazd kolar

*******************************************

New Report

Close