Najdi forum

Skrajšanje dobe

Pozdravljeni!
Ali se lahko skrajša doba po polici za življenjsko zavarovanje? Namreč, imam polico za 15 let in je bila pred 2 leti kapitalizirana. Drugo leto mi poteče 10 let in me zanima ali je res, da ne moreš dobiti vplačanega denarja ven pred potekom 15 let? Ali se lahko skrajša doba napr. za 3-4 leta? Predujma pa se menda tudi ne da vzeti ven.
Hvala!

Pozdravljeni,

možne spremembe po polici življenjskega zavarovanja so odvisne od posameznega produkta in so definirane v pogojih, ki ste jih prejeli ob sklenitvi. Za to, da bi vam posredovali točne odgovore, bi torej morali vedeti katero zavarovanje imate sklenjeno.
V kolikor imate zavarovanje sklenjeno pri zavarovalnici KD Življenje d.d. lahko vaša vprašanja posredujete tudi na mail: [email protected] in bomo za vas preveri možnosti, ki jih imate po sklenjeni zavarovalni pogodbi.

Lep pozdrav,
Anja Vujisić
Sektor komunikacije s strankami, KD Življenje d.d.

Pogodbo imam na ZTriglav po splošnih pogojh PG-Z-ZIV/02-4. Šele sedaj pa sem ugotovila, da mi je zav. agent dal napačne splošne pogodbe, tako da jih ne morem niti preveriti. Morda vi, ga. Anja veste, kaj naj bi v teh pogojih pisalo o tem? Ali morda veljajo kaki splošno veljavni pogoji o skrajšanju dobe prav za življenjske police ali se za slednje apriori dobe ne da krajšati, s tem da je polica že kapitalizirana ? Hvala

Glede na produkt, ki ga imate, predlagamo da se z vprašanjem obrnete direktno na zavarovalnico Triglav.
Spremembe trajanja zavarovanja urejajo splošni pogoji, ki veljajo za posamezen produkt in tovrstne spremembe niso zakonsko predpisane.

Lep pozdrav,
Anja Vujisić
Sektor komunikacije s strankami, KD Življenje d.d

V vašem primeru, gre za klasično življenjsko zavarovanje za katero morate izpolnjevati pogoje za dokup kot so: izselitev iz republike Slovenije, smrt ožjega družinskega člana, 100% trajna invalidnost, izguba službe…

Prepričan sem, da boste morali počakati na iztek dobe, kajti skrajšavo police Vam skoraj zagotovo ne bodo ugodili. trenutno je to zavarovalnica s katero se je zelo težko dogovarjati…

Smo poizkusili z nekaterimi uporabniki tega foruma, enkrat je sicer bilo uspešno za ostalo pa kolikor vem neuspešno.

New Report

Close