Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Škiljenje pri odraslem

Škiljenje pri odraslem

Sama že skoraj od rojstva škilim. Bila sem dvakrat operirana, pri 4 in pri 12 letih. Nekje pri 18 letih se mi je dioptrija poslabšala in sem začela nazaj nositi očala, pa tudi škiljenje se je spet pojavilo. Zdaj sem stara 18 let in imam za seboj dva poroda. Zdaj so se pa začele težave. Včasih težko izostrim sliko, oz. dlje časa rabim, da jo izstrim, predvsem recimo, če grem gledat TV ali pred računalnikom. Bila sem na pregledu v optiki in se mi dioptrija ni poslabšala, me je pa spraševal, kako je z globinskim vidom. Do takrat nisem bila pozorna, sedaj se mi zdi, da imam težave, če sem sovoznik v avtu, če sama vozim, ne opazim teh težav. Včasih imam občutek, da ne znam pogledat, na pregledu mi je povedal, da so se moji možgani navadili gledat le z enim očeseom, da drugega izklopim, ko sem to ugotovila, “preklapljam” med enim in drugim očesom in me zdaj to moti, ker imam občutek, da ne znam gledat, pojavljajo se pa tudi glavoboli. Zanima me, je lahko vse to posledica škiljenja, je lahko tudi kaj drugega? Na kakšin način se da pomagati, zdraviti?

Rada bi še vprašala, kam grem lahko na pregled. Opravljajo tudi v optikah te preglede?

Hvlaa za odgovore.

New Report

Close