Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Škiljenje navzven zaradi dioptrije

Škiljenje navzven zaradi dioptrije

Pozdravljeni,
Star sem 23 let in že ene 7-8 let škilim z desnim očesom navzven, ko sem bil še mali sem škilil navznoter z obema očesoma vendar se je to takrat odpravilo in nisem več škilil tja do 15 leta. Škilim samo, ko imam očala gor, brez očal škiljenja skoraj ne opazim razen malo ko sem utrujen. Tudi z očali lahko vmes kontroliram škiljenje, vendar ko sem utrujen je nemogoče, takrat je škiljenje še najbolj opazno. Moteč je tudi občutek v očesu saj me srbi in občutim da ga vleče navzven. Sem se pozanimal na pregledu, ko sem bil za očala vendar mi niso dali nobenega konkretnega odgovora, samo da je to zaradi moje dioptrije 2.25 in 2.00 (astigmatizem). Sedaj me zanima kakšne so kaj opcije nekaj sem se tudi zanimal za lasersko operacijo oči. Zadeva je za mene zelo moteča, saj poleg neprijetnega občutka v očesu tudi moja samozavest zaradi tega izjemno trpi.

Spoštovani, manjkajo mi izvidi za odgovor o ostrini vida na očeh po korekciji z očali .Me pa čudi, da vam očesni zdravnik ni podal mnenja o naravi vašega škiljenja, saj je imel vse podatke. Svetoval bi vam pregled pri dr. Kosec Dragici, na Očesni kliniki v Ljubljani ki bi vam gotovo podala vse odgovore. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close