Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija siva mrena v otroštvu

siva mrena v otroštvu

Ko sem bila stara dva meseca so mi odkrili sivo mreno na desnem očesu, pri 6-tih mesecih sem bila prvič operirana in takrat so mi lečo odstranili.Imela se še cca. 6 operacij, s aterimi so mi pobirali ostanke leče v očesu.Nazadnje je bilo to v 2. razredu OŠ,Moja okulistka mi je rekla da ni več možno da bi se mi vid izboljšal, saj če bi se rodila 10 let kasneje bi danes videla noormalno,saj bi mi vsadili umetno lečo, takrat pa je pri otrocih še niso, sedaj pa je prepozno ker mi je vidni živec že zakrnel in tako na desno oko vidim samo temne sence-v bistvu vidim samo na zdravo oko
ali je to res, da se ne da ukreniti ničesar več?

Res je, da se vid v otrostvu razvija samo do 8 -10 leta in kolikor se je do takrat razvil je to dokoncno. Tako, da je vase oko slabovidno. Seveda pa je za dokoncno mnenje potreben pregled in sele na osnovi tega se lahko kaj vec napove.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

Spoštovana, rada bi z vami navezala stik, saj je imel tudi moj sin prirojeno sivo mreno.
Prosim vas, da me kontaktirate na [email protected].

Hvala.

New Report

Close