Najdi forum

Pazite, da ne mecete vse v isti kos! Ko ne poznate (doloceni) kaksne so situacije, rajsi ne obsojati zaradi denarja! Potem bi bilo povsod prevec obsodb (npr.neenakomerno razdeljene place glede na delo)!

Kolikor sem sama v stiku z otroki iz teh druzin, jih ¨¨starsi¨vzgajajo v dobrih cloveskih vrednotah!
Se pa strinjam,da je,kar se tice papirjev in odprtosti, treba se veliko postoriti!

Mene pa zanima, če mogoče kdo ve, ali je možno v Sloveniji sploh odpreti sirotišnico in namenit pomoč zapuščenim otrokom?
To je moja želja že od otroštva, pomagati bogim otrokom in jim nameniti veliko ljubezni, da vidijo, da ni vse tako črno. Upam, da mi bo nekoč uspelo, ampak me pa vsekakor zanima, če je to sploh možno v Sloveniji ali bom morala iti drugam, kjer je to možno.

Živjo!
a mogoče kdo ve kako bi se lahko posvojilo otroka iz slovenije?
hvala!

greš na Center za socialno delo, tam opraviš razgovore s socialnimi delavci, psihologom … na koncu socialna delavka napiše poročilo o primernosti in če je pozitivno, te dajo na seznam potencialnih posvojiteljev (k drugim cca 400 kandidatom); zatem čakaš doma, da te pokličejo, da imajo otroka zate (to v povprečju traja med 10 let in nikoli)

Lep pozdrav

Jaz bi posvojil otroka upam da mi to željo izpolnite in me pokličite na tel.št.031577093 in mi sporočite že jutri lep pozdrav žiga hren

Naletela sem na tole stran po naklucju in prebrala o puncki Maruski, ze pred kasnim letom. Negotova usoda te male puncke mi ne da spati. Zdaj bo sicer Maruska stara ze pet let in ni vec dojencica, ampak vseeno…a kdo mogoce ve, kaj se je zgodilo z njo po tem, ko so jo pripeljali v Romunijo? Lp.

V Ljubljani je ena.

Z ženo imava problem z zanositvijo in sva se lani odpravila na CSD v Domžalah. Bila sva kar razočarana, saj sva imela občutek, da se naju je socialna delavka kar hotela znebiti.
Že takoj nama je dala info, da otrok za posvojitev ni, če pa ga želiva iz tujine, naj pripraviva od 20000 (za otroka iz Afrije) ali pa 30000, če ga želiva iz Rusije.
Je pa mimogrede omenila, da pa lahko postaneva rejnika…
A je res tako stanje po celi Sloveniji ali sva le midva naletela na “takšno” socialno delavko?

Stanje je kar realno, na žalost.. Otrok iz Slovenije se na leto posvoji manj kot 10, parov v čakalni vrsti pa je čez 400.

Obstajajo drustva ki vam lahko pomagajo vsakodnevne groznje in zlorabe lahko privede do kaznivega dejanja obrni se na lokalno drustvo pomoc otrokom pa vam bojo pomagali nasa stran mi nudimo posvojitev iz afrike tak da to je kaj delamo tu in pa resujemo zivali Postavi se zase Ga.Molly


Mislim da sta naletela na socialno delovko ki se ji ne da delat ni tako nasa stran mi nudimo posvojitve iz Afrike Rusije in je precej manjsa cena kot pa kar vam je omenila V nasih clankih ravno to spodbujamo zakaj bi placali skoraj 60000 eurov ko se pa da posvojiti otroke tudi ceneje res me zanima kaj tocno se placa ce se gre preko socialne ustanove kaj njihovo bluzenje ali kaj tocno kosta 60000 eurov to meni bolj smrdi po prodaji otrok Papirji pridejo vse skupaj dobrih 1000 eurov torej kaj tocno je drugi denar ki hocejo G.Bostjan lahko posvojita otroke iz tujine sam ne za denar ki vam je socialna delavka omenjala

Upam da vam je uspelo odpreti sirotisnico. Tudi jaz bi jo, saj si vsak otrok zasluzi dostojno in ljubezni polno zivljenje.

New Report

Close