Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Sinovitis

Sinovitis

Pozdravljeni!

Včeraj je pediater našemu malčku (2leti in 9mesecev) postavil diagnozo sinovitis. Sin že od srede šepa in od torka zelo slabo spi (kot da se ne bi mogel namestiti). Lab. izvidu so b.p, tako da je predpisal počitek in Ibuprofen. Če ne bo do ponedeljka bolje, kontrola.

Zanima pa me, ali je normalno, da je sin zopet močneje šepal danes zvečer, čez dan je hodil že skoraj normalno. Kaj če do ponedeljka ne bo bolje? Kako se sinovitis nadalje obravnava?

Hvala.

Sinovitis potrdimo z ultrazvokom kolka, kjer dokažemo izliv. Obvezočitek, hoja samo za hranjenje in fiziološke potrebe. Če ni počitka, se stanje slabša.
Brez učtrazvoka pa ni mogoče točno potrditi ali gre res za sinovitis ali za neko drugo bolezen v kolku, ki pa je dolgotrajnejša in resnejša (aseptična nekroza). Seveda pa je sinovitis mnogo bolj pogost. Če bo otrok danes še šepal, morate jutri obvezno na kontrolo. Do tedaj pa res počitek in ibuprofen.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.

Sin še vedno šepa, morda malo manj očitno, a še vedno ne hodi normalno. Če ne bo do jutri OK, greva na kontrolo.

Lep pozdrav

ja, to bo najboljše. Lep večer

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
ortoped je potrdil izliv, predpisal počitek, NSAR in kontrolo čez 10 dni. Pozabila pa sem vprašati, kako dolgo jemlje NSAR. Malček še namreč vedno šepa, zdravilo jemlje od petka.

Hvala in lp

NSAR obiačjno svetujemo do enega tedna (seveda lahko po potrebi tudi dlje), vedno po obroku.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

zopet se oglašam, ker je naš sin zopet začel šepat. Na kontroli (25.4) je ortoped ocenil, da je vse ok, saj je malček nehal šepat 5 dni pred kontrolo. Rekel je, da se lahko normalno giblje, ampak naj ga še malo ‘nazaj držimo’ še en teden. Tako smo tudi naredili. Ves čas ni bilo opaziti šepanje, le desno (bolno) nogico je nekoliko noter obračal.

No, danes po divjanju zunaj in skakanju iz 10cm stopnice, pa je začel šepat. Vmes, med skakanjem je sicer potožil, da ga boli noga, ampak sem mislila, da je nerodno stopil. Na desnem gležnju (po 1,5 uri) ni videt sprememb, če se pa dotaknem, mi pa reče, da ga boli.
Če mu pokrčim zdravo nogo do trebuha, zraven pokrči tudi bolno nogico. Obratno tega ne naredi. Ta gib sem večkrat ponovila in je bilo vedno enako.

Je možno, da se je sinovitis ponovil? Ali lahko počakamo nekaj dni, ali gremo jutri v dežurno? Napotnica za ortopeda nam še tudi velja, ali lahko gremo kar v bolnico, kljub temu da nam ni odredil kontrole?

Hvala za odgovor in lp

Danes naj počiva, dajte analgetik/antirevmatik, jutri pa ponovno na pregled, če bodo bolečine ostale tudi še po počitku.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Hčera je stara 21 mesecev. 6 dni nazaj je začela šepati na levo nogico. Ker ni bilo bolje, sva v četrtek 14.06. obiskale pediatrinjo. Po pregledu je P dejala, da bi naj bilo s kolkom ok in da tudi ni drugih znakov, da bi bila poškodba gležnja, če bi slučajno nerodno stopila (nisem znala locirati bolečine na nogici, saj ob dotiku na nič ni reagiala, le šepala je pri hoji). Dobili sva Ibuprofen (2x pol žličke na dan) in po potrebi kontrola v ponedeljek.
Hčera danes še bolj šepa, je sitna, nima pravega apetita. Nogica pa jo kar boli, saj ko jo obuvam in nogico malo dvignem, kar zajamra in nogico naredi čisto trdo.
Kaj mi svetujete? Ali se naj jutri (v nedeljo) oglasim pri dežurnem zdravniku ali lahko počakam do ponedeljka, ko imava kontrolo?

Naj še povem, da vročine nima, od zadnje viroze pa je nekje dva meseca.

Hvala za odgovor.

Ibuprofen dajate dalje, otrok naj miruje, jutri pojdite na pregled, kajti danes ni ortopedov, ki bi naredili ultrazvok. Do jutri se ne bo nič spremenilo, da bi bilo karkoli zamujenega.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.

Naj povem, da sva bili danes s hčero pri ortopedu, ki je naredil ultrazvok kolkov. Vse je bilo bp, zato naju je poslal na RTG slikanje. Tudi tukaj ni pokazalo ničesar. Hčera pa še kar šepa in tu pa tam zajoka, da jo boli noga. Ko pretipam in premigam celo nogo, ne reagira na bolečino, le ko hodi, jo boli.

V petek morava nazaj k ortopedu, če ne bo bolje, do takrat pa naprej jemanje Ibuprofena in strogo mirovanje (sicer ne vem, kako naj to dosežem pri dvoletnici).

Skrbi me namreč, ker gremo v soboto na morje in nevem, kaj se lahko izcimi iz šepanja in bolečin v nogici.

Kaj bi še lahko to šepanje pomenilo? Za kakršen koli nasvet ali mnenje, velika hvala.

Mogoče bo morje pač moralo počakati. Nekatere bolezni lahko potrdimo po daljšem obdobju, za revmatske npr. šele po 6 tednih.
Svetujem ponovno kontrolo krvi zaradi parametrov vnetja (hemogram, CRP in obvezno sedimentacija) ter sledenje navodilom ortopeda.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Samo da javim (glede na zgornje poste), da je hčera kar naenkrat nehala šepati. Nogica je nič ne boli, skratka vse je čisto ok. Sva bili vseeno na kontroli pri P, in je rekla, da to šepanje velikokrat tako kot pride tudi gre (če seveda na ultrazvoku kolkov ne pokaže kaj druga).

Tako da sedaj brezkrbno uživamo na morju.

Hvala vam za vse nasvete.

lp

Gibanje v morju je priporočljivo, to je vrsta fizioterapipje. Lepo se imejte in uživajte.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni. Fantek star skoraj 6 let je dobil diagnozo sinuvitis kolka. Danes ne sme stopati na nogo. Dobila sva ibubrofen. Zanima me koliko časa je potrebno res strogo mirovanje.

običajno pri sinovitisu kolka svetujemo aboslutno mirovanje nekaj dni, relativno pa do 7. dne od začetka motnje. Torej 1 teden.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Moj sin Paulo star 8 let ima prehodni sinovitis .

Pred 2 tedni je rekel da ga boli noga in je pocival 2 dni ker sem misla da ima pretegnjeno misico nato je bilo bolje in po 1 tednu se je spet potozil da ga boli noga in zjutraj naslednji dan ni vec mogel stopiti.od nedelje je ze doma je dosti bolje ampak vsake tolko ga se vedno zaboli pa me zanima ce je to normalno .

Dali so mu ibrufen v treh dneh je porabil

Malo sem panicna ker ga vsake tolko boli

Hvala vnaprej za odgovor

Lp nikolina

Ali je bila diagnoza potrjena z ultrazvočnim pregledoom kolka?
Prehodni sinovitis običajno z mirovanjem in nestgeroidnimi antirevmatiki (ibuprofen) mine v kakšen tednu, lahko se pojavi še kakšna manjša in malo časa trasjajoča bolečina pri ekstremnih gibih, mora pa biti bolje. Če ni, svetujem kontrolni pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close