Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Sindrom kronične utrujenosti – kako in kam?

Sindrom kronične utrujenosti – kako in kam?

Zelo zanimivo.

Zakaj so vam odsvetovali EFT? Ker se potem, ko pridejo določeni občutki in čustva iz podzavesti na plano, lahko stanje najprej poslabša, nato pa šele izboljša. To poslabšanje stanja se kaže lahko kot tresenje, bolečine v telesu, tiščanje v prsih, tiščanje v grlu, tiščanje v trebuhu, navali vročine v glavo, znojenje, jok …, skratka podoživljanje stresnega dogodka ali travme …

Ob tapkanju se sprosti veliko nakopičene energije, ki smo jo do tistega trenutka uspeli obvladati, potem pa nimamo več pravega nadzora. Skratka, simptomi, ki ste jih doživeli ob določeni travmi v preteklosti, pridejo iz podzavesti in ponovno lahko doživite podobne občutke in podobna čustva. To je odlično, za samo tehniko, da lahko potem s pomočjo tapkanja nevtralizirate te občutke in čustva, ne pa za vas. Za vaše telo, ki je pa že tako v slabem stanju, je pa to dodaten stres.

V taki situaciji, ko se to zgodi, potrebujete ob sebi nekoga, ki vas varno vodi skozi tavme in strese do olajšanja. Vsekakor je znanje Osnovnega recepta premalo. Če bi se tapkali sami po Priročniku, bi naredili več škode kot koristi. Obtičali bi z vsemi slabimi občutki v telesu, pa ne bi znali naprej. Včasih je nujno, da te nekdo vodi, ker sam ne moreš naprej in te mora tapkati nekdo drug.

Postopek za odpravljanje travm je drugačen, kot je opisan v Osnovnem receptu. Potrebno je več znanja in izkušenj. Travmatičnih dogodkov ne tapkamo sami!

Ne more pa škodovati takole tapkanje:

EFT tapkanje točk od glave navzdol ob pozitivih afirmacijah:

“Moje telo se zdravi, sem zdrav, super mi gre, uspelo mi bo, vem, da mi bo uspelo, ker jaz to zmorem, popolnoma zaupam v svoje zdravljenje, uspelo mi bo, popolnoma zaupam svojim zdravnikom in svojemu telesu …”
To je boljše kot hipnoza, ob istočasnem tapkanju gre direktno v podzaveset.

Ali pa samo tapkanje brez besed. Premišljujete o trenutni težavi in se tapkate.

In po EM:
Najprej trije udarci, potem pa
Tapkanje Gama točke na roki (vsaj 3 minute), ki je povezana z meridianom trojnega grelca, ki je občutljiv na stres. Lahko takrat premišljujete o trenutnem stresu.

Potem pa ob doživljenju prijetnih občutkov, ko se imamo izredno lepo, tapkanje meridiana mehurja (obrvi), kar vpliva na živčni sistem.

Breda

Davy, hvala za odziv in nove podatke. Se še malo vračam v debato. Se zdravim naprej. Iščem nove rešitve za bolj bogato dieto. Preskušam ajdovo moko, mislim, da bo dobro nadomestilo za vse žitarice. Poleg tega sem prenehal s česnom – morda so bile količine v enem mesecu prevelike. Zamenjal sem ga z zdravilom, prehranskim dopolnilom DIDA, mislim da Danskim, ki vsebuje večino učinkovin, ki se omenjajo kot sredstva, ki uničujejo glivico Kandido. Kura naj bi trajala nadaljnjih 45 dni. Mimogrede, soseda mi je ravno opisalo polletno borbo z neko podobno boleznijo, čeprav uradno ni šlo za Kandido, a so simptomi zelo podobni, tudi mojim. Hočem reči – treba je vztrajati. Dama je shujšala za 15 kg. Zdaj pa ima že dve leti blažen mir! 🙂 Vsaj ena zgodba o uspehu. Še tole: Dida temelji na cimetu, vsebuje pa tudi klinčke (nageljnove žbice). V zdravilnih zeliščih sem odkril, da obe zadevi krepita spolno energijo, ki jo sam enačim z življenjsko energijo. Bral sem, da indijanski zdravilci, preden se lotijo kakršnega koli zdravljenja, najprej okrepijo to energijo. Sam sem, še preden sem uporabil Dido, skuhal nekaj čajev kar iz cimeta in žbic, in bil zelo presenečen: me je podobno nabilo z energijo in napolnilo s toploto, kot ko sem delal zgoraj nekje omenjene energijske vaje, ki sem jih delal pred leti – sumim, da gre, kot pri teh vajah za aktiviranje nadledvičnih žlez in adrenalina. Morda bi bilo smiselno kdaj stvar poskusiti kot poživilo, pri vsej tej utrujenosti – sam sem trenutno na Didi precej ‘našponan z energijo – zdajle recimo ob polnoči tole pišem, prej sem pa še prebiral neke kar zahtevne tekste… Toliko o tem…

Zdaj pa še ena zadeva. Breda je rekla, da je Kandida že posledica. Se, kolikor sem trenutno seznanjen, strinjam: je predvsem verjetno posledica polstoletne pretirane uporabe antibiotikov, ki ubijajo v črevesju bakterije, ki so odgovorne za nadzorovanje normalne prisotnosti Kandide. Mimogrede, v omenjenem današnjem branju neke najnovejše angleške literature o psihoterapiji, sem kot vzrok za sindrom kronične utrujenosti in fibromaglije naletel na avtizem – ga bom po spominu, ki se mi sicer izboljšuje, poenostavil v nesposobnost postavljanja mase detajlov v KONTEKST. In ti ljudje so seveda zaradi svojega ‘čudnega’ obnašanje, če so sicer funkcionalni, pod strahovitim stresom – in posledica je utrujenost in vse ostalo… Samo v informacijo, ker sem ravno prebral…Je možno, da je avtizem tudi lahko vzrok za utrujenost (ali kandidiazo); lahko je pa tudi obratno: da je kandida vzrok za avtizem. Ko se neka taka zver najde v možganih, je gledano čisto prostorsko (pritisk na možgane, izločanje substanc, recimo alkohola) verjetno možno marsikaj.

Tu pa moram skočiti nazaj na teorijo o kandidiazi in na podatek, ki je zame rušilen za uradno medicino: če je res, da se kandida kot plesen prek krvi razseje lahko po celotnem telesu, v katerikoli organ, bi se jaz po zdravi kmečki pameti zdrznil in strahotno zamislil. In se tudi sem. Si predstavljamo, da imamo neko tako beštijo recimo v možganih ali pljučih – kar mislim, da se dogaja pri meni. Sem videl fotografije te gobe: kot nekakšna meduzasta zvezda briljantno bele barve. Zakaj se, če je to res, vsi strokovnjaki delajo neumne!?

Postavil bom drzno tezo:

1. KANDIDA (kandidiaza) je v današnjih časih MATI VSEH BOLEZNI!
2. Sam bi pri našem, vsaj pri meni, laičnem samo-diagnosticiranju, uveljavil metodo eliminacije: najprej bi se testiral za KANDIDO; in če bi bil test negativen, bi se lotil drugih preiskav. V pozitivnem primeru pa bi se seveda lotil tridelnega zdravljenja (izjemno stroga dieta; uživanje probiotikov; fungicidno zdravilo). Bolezen je po splošnem mnenju silno trdovratna, zato sam pričakujem, da jo bom, če gre seveda za kandido, ukrotil, če bo vse po sreči, v kakšne pol leta! 🙂 Lep pozdrav, srečno in čim več zdravja! 🙂

Borut

Davy123, zelo zanimivo, sem dvakrat brala. Hudič mi pa le ne da miru, da ne bi bila malo skeptična glede sklepanja po rezultatih meritev kortizola v krvi. Te so že tako zelo nezanesljive, če je odvzem krvi še posebej problematičen, je pa visok kortizol logično pričakovati dokler nadledvičnice vsaj še malo delujejo. Če torej ni več znakov bolj trajno povišanega kortizola, med značilnejšimi je recimo pridobivanje teže, obraz polne lune, bi jaz v to oceno zelo dvomila. Sploh se ne strinjam z razlago glede vpliva odvzema krvi!
Veliko sreče pri nadaljnjem zdravljenju!

ADHD ALI ALERGIJA NA DOLGČAS

http://www.adhd.si/kaj-je-adhd/

in test:
http://pediatrics.about.com/cs/adhd/l/bl_adhd_quiz.htm

Meni je ta test marsikaj pojasnil. Zakaj počnem določene stvari, zakaj se v določenem okolju slabo počutim, …..

Pomagajo pa med drugim tudi hipnoze ( npr: Steve G. Jones) in tudi EFT, pa EM.

Nekje sem prebrala, da je motnja pogosta pri bolnikih s kronično utrujenostjo lahko je tudi posledica intolerance na hrano.

PA ŠE O BWE-Naraven in učinkovit način urejanja možganskih valov

Pred dvemi leti sem bila na predavanju o EBW

Vpliv urejanja možganskih valov z zvokom na vsakdanje življenje:

Če redno poslušamo Cdje z BWEjem:

se nam povečajo kognitivne sposobnosti (s tem pa uspešnost pri učenju in delu)
vrnemo se k naravnim ritmom življenjskih funkcij (s tem pa k boljšemu psihofizičnemu zdravju
boljše se počutimo (s tem pa izboljšani odnosi in veselje do življenja)
dobimo nov zagon na področju osebnega in duhovnega razvoja
povečamo koncentracijo (zmanjšamo motnje pozornosti)
povečamo ustvarjalnost in navdih
izboljšamo sposobnost za reševanje problemov
izboljšamo spomin
se lažje sprostimo
smo bolj motivirani
izboljšamo športne dosežke
okrepimo samozavedanje
podpiramo mentalno in čustveno rast
izboljšamo intuicijo in duhovni razvoj
povečamo vitalnost in energijo
omilimo stres
ublažimo bolečino
izboljšamo spanje

http://www.bwe.si/

Breda

@BoZo:
Se strinjam z večino napisanega, imam le nekaj pomislekov:
1. Pri raziskovanju sem naletel na veliko težav (kandida, žolčni/ledvični kamni, alergije/intolerance, razstrupljanja, hiatus hernia…), ki imajo obsežen set simptomov. Po več 10 simptomov imajo. Pri tem se človek sprašuje, kaj pri bogu res ima oz ali ima vse te težave, ali nobene ali kaj.
2. Poživila v kakršnikoli minimalni obliki pri kronični utrujenosti niso ok, vsaj pri moji različici ne.
3. Strinjam se z gospo Bredo, ki pravi, da se ljudje na tem forumu čisto preveč obešajo na to kandido, namesto da bi bolj celovito gledali na svoje probleme.
4. Za ‘mati vseh bolezni’ je bila že označena npr. hiatus hernia.


@AlenkaR
:
Bi bilo zanimivo videti rezultate kortizola, če bi odvzem krvi izvedli pri meni doma, ja.


@Breda
:
ADHD, zanimivo. Sem rešil test, pa zgleda da to ni glih moja stvar. Z izjemo impulzivnosti, to pa ja. Res zanimivo.

Sedaj se bom prepustil temu zdravljenju na Inštitutu, kar pomeni, da bom dal raziskovanje na stranski tir. Raziskovanje oz IzPM obravnava je našla problem, sedaj je čas za njegovo reševanje. Preveč energije mi pobere to raziskovanje, pa tudi zdravljenje mi jo. Sedaj izvajam 10-minutno hojo vsaj 4x tedensko in berem Ihanovo bukvo, in že to mi je napor čez glavo.
Mika me še test histaminske intolerance, ki mi ga priporoča gospa Veronika (http://med.over.net/forum5/read.php?105,8978390).

Pozdravljeni,
lahko vam svetujem obisk pri biospectrum centru. Dokazano terapije dvignejo energijski nivo, izboljšajo krvno sliko, uravnavajo žleze z notranjim izločanjem, izboljšajo prekrvavitev in še marsikaj.
Veliko oseb se je v to že prepričalo.
Lp, Igor

Lep pozdravv vsem skupaj

Mam eno težavo ki me že matra dve leti.In sicer vse skupaj se je začelo 2 leti nazaj ko sem prišel z morja.Začele so mi se dogajat čudne stvari katerih nisem nikoli doživel in to so vrtoglavica,utrujenost,hitro bitje srca,mravljinci v rokah in nogah in zguba sape.Seveda sem po prvem napadu šel v dežurno kjer so mi naredili ekg srca in zmerili pritisk in me lepo poslali domov češ da ni nič.Drug dan sem šel svoji osebni zdravnici katea se je odločila da naredimo par preiskav kot so ultrazvok srca,slikanje pljuč,ultrazvok trbuha in nakoncu ultrazvok ščitnice. Na koncu je bilo ugotovljeno da mam nekaj na desnem režnju ščitnice.Lepo me pošljejo v Ljubljano na pregled kjer ugotovijo da mam raka ščitnice.Že po treh mesecih sem bil operiran in so mi otstranil celo ščitnico .Potem je sledil jod in že po enem pa pol letu bil na treh kontrolah za odmerek tablet in je vse bp.Drugač jemljem EUTHYROX 50 miligramske tablete ampa me vseen matrajo iste težave kot pred operacijo še vedno se hitro zmatram že po hoji po stopnicah .Zanima me ker imam zelo stresno življenje ali je lahko problem v psihi namreč že po službi grem takoj domov izogibam se družbe in zadnje čase me je strah še v trgovino it ker skoz študiram kaj če se mi to spet zgodi

New Report

Close