Najdi forum

sin in mož

Daj še enkrat počasi preberi kaj si napisala o svojem možu, o očetu svojih otrok.

In dobro premisli, kaj je narobe S TABO, da še nista ločena! Da bi otroke oče takole zastraševal, se znašal nad njimi, bi jih celo tepel… jaz ga pošljem v 3….. Razmisli kako bodo tvoji otroci nekoč živeli s svojimi družinami, ko pa se učijo takega vzorca. Ima mož po svoje kar prav, da si ti kriva, da so otroci kakršni so. Ker ne prevzameš odgovornosti in se ne odločiš v dobro svojih otrok, če že sebe ne spoštuješ in dovoliš tako vedenje moža/očeta.

Kar pa se teme tiče,
bistveno je vedeti PRAVI vzrok, zakaj sin noče hoditi tja. Razlogov je lahko ogromno, vse od lenobe pa do resnično nepojmljivih stvari (je žrtev nasilja, ga zasmehujejo, ker ni dovolj dober, je on vedno tisti, ki sedi na klopi kot menjava, spolno nasilje…). Mogoče pa mobija ni izgubil, ampak so mu ga vzeli nasilni vrstniki oziroma jim ga je moral dati sam.
Potem je potrebno biti vztrajen pri zdravnikih in se ne pustiti odgnati z raznimi naj pije, počiva, se izogiba stresu…bla bla.

SREČNO!!

Lubica, potem pa ni problema: pobaši vaših 800 € in odpujsajte na svoje, pa živite sami sebe in mirna Bosna. Me zanima, kako dolgo boste 4 živeli s tem denarjem.

Lej, meni zgodbice o”grdem” možu in “brezmadežni” ženi ne boš prodala. Moža si si izbrala sama, noben drug ti ga ni, kakšno zgodovino nosi s sabo, si vedela in če mu v 20 letih (sklepam čez palec) nisi znala pomagat, da bi svoje probleme vsaj toliko rešil, da bi lahko svoje življenje normalno živel s svojo družino, potem tudi s tabo nekaj zelo ne štima. Po tem, kako pišeš stanje tukaj gor, kako agresivna si do moža, kako ničvreden je zate, je meni vse jasno in me niti najmanj ne čudi, da imaš doma, tako kot imaš. Je tudi moj tulil za kozarec pa še za marsikaj, pa smo probleme reševali, pa še jih rešujemo, na raznih področjih, ker se vse življenje učimo. Vendar jaz moža nimam za kretena in idiota, ki je dolžan mene in četico otrok brezprizivno in brezpogojno redit do ne vem kdaj, ampak ga imam za partnerja. Enako on mene. Ko ga userje, se pogovoriva. Ko ga userjem jaz, se prav tako pogovoriva. Nikdar in nikoli ga pa nisme pred otroki šimfala, pljuvala čezenj ali pred njim česarkoli skrivala. Točno veš, da ima mož očitno težave, ki izvirajo iz njegovega otroštva, razumevanja za to nimaš pa popolnoma nič. Namesto da mu pomagala graditi samozavest, mu jo zbijaš in delaš iz njega idiota, ki je dober samo za to, da nosi domov denar, ki ga pa ti itak ne rabiš. Zakaj torej ostajaš z njim, če je tako nemogoč??

Poleg tega si sama s sabo v naprotju, najprej trdiš kako so otroci krasni, zdja trdiš, da je eden že “zafuran”. Kaj je zdaj res?

Na koncu vseh koncev pa – če je mož tako nemogoč, neznosen, egocentričen in ne vem kaj vse si še naštela, ne vem, kaj še delaš ob njem. Pobaši svojih 800 € “od države” in pojdi na svoje. Morda boš pa takrat povsem resno dojela, koliko dejansko je tvoj mož vreden – eni drugače pač ne razumete.[/quote]

Problem imaš ti – se v celoti strinjam s tabo!

Točno tako!

Sploh pa pospraviti, zlikati in skuhati ne bi smel biti problem, ker so otroci že večji in tako v šoli, morebiti v vrtcu. Pri čisto malih se zgodi, da ti ne znese, pri večjih pa ni izgovora.

Glede na to da on dela 10 ur dnevno, naj bi približno toliko tudi ti, samo vsebina dela je drugačna, on v službi služi denar, ti doma gospodinjiš.

en, moški
kar se pitja tiče, upam, da 9imaš prav in da je samo to, ker se ne giba veliko…upam da je to…
kar pa se dejavnosti tiče, ima šele 10let in do zdaj ni mogel zamenjati 5 dejavnosti, ampak je pustil eno…torej s košarko dve…in to v štirih letih…

pa ženske ali res mislite, da ne kuham, pospravljam,likam in to pri tako veliki družini, napisala sem samo, kako on mene vidi oz. žensko…ženska je zanj za v kuhinjo….

sploh pa se ne mislim zagovarjat…hvala za nasvete, hvala za drugačen pogled na stvar,

drugač pa se vsi pri meni doma obnašajo, kot, da je vse ok.,da nikoli ni nič narobe…mož se obnaša, kot, da nič ni bilo, samo jaz se sekiram kako in kaj bi bilo prav narest…

in tkole , ko vas berem, razen redkih, sem kriva jaz, da imamo tako, kot je…e, se ne strinjam
vsak naj bo odgovoren zase.Če dela on sranje, naj ga tudi popravi, ko ga bom delala jaz, ga bom jaz popravila
Če bi delala vse, kar bi mož zahteval..ja kam bi pa prišli. Ma, ni govora.mož ne dela prav in to sem mu in še bom povedala, če bo treba se bom jaz zdrla.večinoma decov zna frajerišit samo doma, vzuni se delajo naj, naj, so naj kolegi, vedno pripravljeni skočit na pomoč, vedno dobre volje, itd. vem ,da ženske veste o čem govorim, ker vem, da nimam edina tazga doma…
davno sam ja takve odjebala…tkole bi rekla moja soseda…

Relevanten podatek bi bil, koliko dejavnosti je imel do zdaj in koliko od teh športnih oz. gibalnih. Sam bi bil tudi zelo zoprn, če bi moj zaležan otrok opustil edino telesno dejavnost, sploh iz razloga, ki izvira ravno iz tega, da se premalo giblje. V takem primeru bi bilo bolj smotrno odpraviti vzrok glavobolov, kar pa ni trening košrake oz. norenje samo po sebi.

Mimogrede … (moja žena je zaposlena in je ne bi z ničemer prisilil, da bi pustila službo) očitno sta nekoč oba pristala na to, da boš ti doma on pa služil denar, tako da njegovo vizijo, da je ženska za štedilnik si do zdaj kar lepo in dejavno podpirala tudi sama.

preden sem pisala sem, mi je v glavi odmevalo samo, da nisem povedala možu, zaradi tega, ker bi znoru…
zdej, pa vem, da sem naredila narobe, ker sem se tako odločila…zato, sva se s sinom pogovorila in se možu, očetu opravičla.
S tem, da sem potem govorila z možem in mu rekla, naj mi pomaga, da se drugič spet ne odločim tako.Naj ne nori za vsak klinac, naj se gre najprej pomirit, pa potem kazen dajat al se dret.Mi je obljubil, da se bo poskusu, mal bolj uživet v otroke in vame.Prizal je, da mu je bilo žal, za kazen, ki jo je dal, ker ni fer, ampak, da je umaknit ne more…kar mi je čist prav in sinu tudi…
prevzela sem del odgovornosti in krivde, pol jo je moral mož.Otrok tukaj ni nič kriv, za moje pojme, je delal samo tisto, kar sem mu dovolila…
Kar se tiče gibanja, se giba sto posto premalo, tko, da mormo še to rešit…
En moški, fajn bi bilo, da večkrat kaj poveš oz. napišeš, ko so take teme..jih je polno,
je fajn prebrat kako moški razmišljate.
Mož pravi, da z nori zato, ker ga je strah, da bi sin, pri vsaki stvari vrgel puško v koruzo…
Zato, bi bilo fajn, da, ko norimo, da povemo zakaj…veliko težje se potem skregaš, ker zastopiš, zakaj kdo tako reagira….
se mi je zdelo fer, da vam napišem, kako se je pri nam končalo, če sem že prosila za nasvet…hvala vsem…poljubček

Koliko dejavnosti je pustil moj sin … uf! … probal je vse športe do zdaj, razen balinanja :))) … pa je v redu moški … nikoli ni bil kaznovan za opustitev, saj pa se v teh letih iščejo itd.

Lepo nedeljo si naredite!

Gor pišeš, da je vsak kriv za svoja dejanja in da naj mož popravi tisto kar je sam zasral. Žal se tudi jaz strinjam s tistimi, ki pravijo, da je precejšen del krivde na tvoji strani. TI si tista, ki dopuščaš, da ima on takšen odnos do otrok, TI dopuščaš to verbalno nasilje in ti ne zaščitiš otrok. Kajti možu se zdi ok tole stanje kot je in on ne bo nič popravljal. Kaj ne uvidiš tega???
Sicer je pa po mojem mnenju že zdaj bolj kot ne zvonjenje po toči in vzgoja otrok je že zasrana. Zelo verjetno bosta sinova v odrasli dobi enaka do svojih otrok kot je bil oče do njiju, hči pa si bo našla za partnerja kopijo svojega očeta.
Tudi tega ne kupim, da se je tvoj mož šele zdaj pokazal takšen kot je. Ni, takšen je bil že zmeraj. In ko praviš, da te vidi samo kot žensko za v kuhinjo. Sem 100%, da te je kot takšno videl že od začetka, ampak očitno te takrat ni motilo. Le zakaj te zdaj naenkrat?

Glej otroku moraš ti pomagati, ni on kriv če ima debila za fotra. V prihodnosti se lahko ugodi kakšna huda stvar tvojemu sinu, kakšna zloraba…pa ne bo upal doma povedati, ker ima fotra kretena. Otroku moraš stati ob strani, da bo vedel, da lahko vsaj materi zaupa in celo življenje mu bo lažje zaradi tega.

Iz istega razloga jaz sovražim svojega očeta iz dna srca. In to pri 22ih. Me je bilo dolgo sram priznati to ampak potem sem razmišljala -če njega ni sram žaliti, ignorirati in izvajati psihično nasilje, zakaj bi bilo mene. Od mojega otroštva se najprej spomnim : njegovo pitje,ki je peljalo do tega da nismo imeli kaj za jesti, nato zdravljenje ki je celo delovalo. Tepež in dretje za pumpanje ega. Drl se je tako dolgo da sem se začela tresti da se nisem mogla umirit še kakšno uro. Potem se je rodil brat aka. the golden child. Vse mu je bilo stišano u rit in posledično ga sedaj 16 letnik pošlje v p.m. direkt u faco on pa še trzne ne. Car a? In seveda konstantno primerjanje kako zabita sem ker sem npr. bila v 8.razredu dobra on pa v 3. odličen. Še ena super cvetka iz njegove strani. In situacija sedaj? Jaz končujem 3. letnik pravne fakultete, on pa je bil vpisan na 2 srednje šole in je v prvi zdržal celo leto, iz druge pa se pravkar izpisuje. Ampak še vedno je vreden več. Drugače je le da me sedaj boli k* pa če crkne na mestu. Že 1 leto živim s fantom v podnajemu in se imam boljše kot kadarkoli. In od takrat sem bila le 2x doma. In sem si prisegla nikoli več. Zdaj me mama klicari kdaj lahko prideta. Hmmm NIKOLI!!! Niti enkrat ni mrdnila z okom ko je z pasom sekal po meni. Ali ko me je z kuhlo po prstu da ga dandanes ne morem normalno skrčiti. Zdaj bi me pa rada videla? Lepo te prosim. Ko sem bila nazadnje doma in slišala prvo žaljivko sem vstala in jima rekla, da lahko od sedaj naprej ko ju kdo vpraša koliko otrok imata odgovorita: enega sina. Do tega sta me pripeljala sama. No in draga moja zdaj pa k tebi. Da nebo prišlo tudi pri tebi tako daleč se loči od kretena in naredi uslugo sebi in predvsem otrokom. Prišlo je tako daleč da ga ignorirajo, potem ti povem da so na dobri poti da ga zasovražijo (če ga že ne). In to da jih siliš k pozdravljanju in celo objemanju je retardirano in poslabšuje situacijo. Resno ti pravim, ukrepaj preden bo prepozno!

nasvet iz prve roke…hvala za tvoj opis
doma se je situacija dost popravila, ker sem morala znoret in ga poslat v p.m. žal.
zdaj se trudi, da se z otroci več druži in ne kritizira jih več.če ga kaj zmoti, se pogovori.so si bližje…jaz pa ga držim v veri, da samo enkrat znori brez veze, ga zapustim.

veliko bolj smo vsi sproščeni

volk dlako menja kože nikoli. tudi tvoj nebo kože nikoli menjal. drugače sem pa sama rastla v takem sranju gor kot ga opisuješ ti in ti povem da sem ornk jezna na svoje starše. sovražim ju v dno duše tirana. ti si pa pri vzgoji že mal kasna. prave posledice šele pridejo. pazi, da nebo prislo do nasilja otrok do očeta ali pa celo tebe. vzgajata dva in tudi ti si odgovorna, da si dopuscala to nasilje nad otroki.

no super, če se je stanje izboljšalo. me veseli da si ukrepala. če je to dovolj bo pokazal čas, ampak vsaj trudiš se. mnoge (npr.moja mama) se smilijo same sebi in zamahnejo z roko >>hja kaj pa bi naj naredila>boljše kakršenkoli oče kot pa da otrok odrašča brez očeta

Tvoj moz je kreten. Pika. Imeti tovrstno oblast v druzini in jo uvelkavljat na taksen nacin je kratkomalo bolno. KDO si pa ti v tej familiji????

Po sedmih letih se je situacija dost popravila, ker sem morala znoret in ga poslat v p.m. žal.
zdaj se trudi, da se z otroci več druži in ne kritizira jih več.če ga kaj zmoti, se pogovori.so si bližje…jaz pa ga držim v veri, da samo enkrat znori brez veze, ga zapustim.

veliko bolj smo vsi sproščeni

Zdaj pa me moti, ker je mož ratal tako pasiven.

Kak nasvet?

New Report

Close