Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Sin 12 let – odebeljen vrat in povečan hormon

Sin 12 let – odebeljen vrat in povečan hormon

Spoštovani,
sinu je zdravnica v jeseni na sistematskem pregledu zatipala povečano
ščitnico na vratu. Naredili smo teste in je bil en hormon povečan, čez pol leta na
kontroli pa še veliko bolj. Naročila sem ga na endokrinologa, ki ga imava oktobra.
Zdravnica je rekla, da ščitnica še dovolj oddaja, da pa je povečan hormon, s katerim ščitnico
spodbujajo možgani. Ker je njegov vrat vse bolj vidno odebeljen, me zelo skrbi, ali bi
morala postopek pospešiti s samoplačniškimi pregledi (UZ…). Me lahko usmerite na več informacij v zvezi s tem? Kakšen vaš nasvet?
Sin ima sicer kar precej posebnosti, ki bi lahko bile s tem povezane: potrebuje malo spanja že od malega, pije izredno malo od konca dojenja, ima trenutno povečane in občasno boleče bezgavke v dimljah in okrog prsnih bradavic, domnevno zaradi spolnega razvoja…

Spoštovani,
glede na navedeno je možno, da gre pri vašem sinu za blago premajhno delovanje ščitnice (latentno hipotirozo). Ta je najpogosteje posledica kroničnega avtoimunskega vnetja ščitnice. Vsekakor je potreben pregled pri tirologu. Morda bo potrebno zdravljenje s ščitničnimi hormoni.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close