Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Simptomi MS

Simptomi MS

Pozdravljeni,

Sploh nevem kje naj začnem. Sem moški, in star sem 23 let. Jaz imam migrenske glavobole z auro in sem februarja 2022 imel zaradi tega opravljen MR glave in MR možganskega ožilja. Oboje je bilo brez posebnosti. Decembra 2022 so se mi začeli pojavljati simptomi odrevenelosti oziroma parestezije na nartu desne noge. Imel sem tudi opravljen MR lumbosakralnega dela januarja 2023 kateri je pokazal diskus herniji L4-L5 in L5-S1, ta druga hernija rahlo otesnjuje duralno vrečo. Bil sem aprila 2023 pri mojem nevrologi kateri je rekel da je parestezija nastala zaradi hernij. Ta parestezija je trajala nekje do februarja 2023 in je nato izvenela. Isti simptom parestezije se mi je pojavil avgusta 2023 in sem spet šel na MR lumbosakralnega dela kateri je pokazal poslabšanje hernije L5-S1. Od polovice avgusta 2023 pa imam občutek parestezije, ki se je začel na desni nadlahti roke in vmes izveni, drugič spet imam občutek mravljinčenja v mezincu desne roke, katero tudi spontano izveni, pri teh simptomih parestezije imam občutek da mi pomaga vroča kopel, ker takrat simptomov načeloma nimam, ko ležim na trebuhu in imam pokrčene roke imam občutek mravljinčenja na desni in levi strani roke in samo v predelu mezinca in prstanca, ko ta položaj spremenim mravljinčenje izgine. Včasih imam tudi občutek da mi dreveni desna stran obraza, spet drugič leva stran, nakar ta občutek izgine oziroma se izboljša kadar si umijem obraz z vodo. Po spletu sem iskal možne diagnoze in seveda so vsi simptomi prisotni pri MS, in zdaj zadnjiva dva tedna drugo ne delam kot da se sekiram da imam MS, vmes imam občutek anksioznosti in me peče pri srcu, ko vzamem apaurin 5mg se mi stanje izboljša, ampak podzavestno ta občutek parestezije in da sem si v glavo vtepel da imam MS ne izgine. Ta občutek parestezije ni cel čas prisoten, spreminja se mi skozi dneva, ko se zamotim teh simptomov načeloma ne opazim. Delam na urgenci in včasih vidim primere MS, kateri mi še bolj povzročijo ta občutek anksioznosti in straha da imam MS, zdaj v petek 15.9.2023 grem spet na MR glave s kontrastom. Mi lahko kdo pomaga oziroma mi pove če je možno da so ti moji simptomi zaradi anksioznosti ali od MS

New Report

Close