Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Za ženske v stiski Siljenje ginekologov/inj v nosečnosti

Siljenje ginekologov/inj v nosečnosti

Pozdravljeni,

Stara sem 32 let in ob vsakem ginekološkem pregledu (v zadnjih petih sem jih imela veliko, ker imam težave z brisom na hpv), ob vsakem pregledu mi ginekolog oz ginekologinja (se nonstop menjajo v UKC lj) sprašuje kdaj bo nosečnost… Da tudi če nimate primernega partnerja je treba zanositi, pa se kasneje izkaže in gresta narazen… Moški ginekolog pa v smislu, želite zanositi? Rečem ne, odgovor je pokroviteljsko NE, ŠE! Ne razumem zakaj toliko silijo ženske v nosečnost in zakaj se toliko čudijo, ko vprašajo, še nimate otrok in odgovorim ne. S tem mi povzročajo stisko, ker se ne gre da ne želim otrok, ampak je veliko dejavnikov (najprej štalca potem kravica, itn). A je še kakšna, ki ima podobne izkušnje? Moja kolegica ima 38 let in vsako stvar, ki ji odkrijejo ginekolog reče, to je zato k še niste rodila… Obsojanje s strani ginekološkega osebja, pa nonstop vprašanja  kdaj bo nosečnost in pokroviteljsko namigovanje…. Ne razumem silijo imet družine, da bo na svetu še več revežev, ki ne bojo imeli kje biti, kot že mi nimamo kje biti kljub rednim službam… Nepremičnine v nebo itn… Ali jih učijo da morajo ženske takoj po 30 letu silit v nosečnost?? Hvala za vaše odgovore…

New Report

Close