Najdi forum

siamski maček

Hvala, da ste pokazali zanimanje za mojo Bibo. No stvar se je že izboljšala, razen spanja. Spi skoraj čez cel dan, je zdaj normalno, pa tudi igriva je proti večeru najbolj. Stara je leto in pol.

jaz imam navadno mačko,ki je stara eno leto.že od majhnega grize in praska vsakogar ,ki pride blizu ali se je dotakne.imam tudi mucko staro 6 mesecev ,ki se vsega boji in zbeži če kdo prde v njeno bližino. kmalu bom dobila še siamsko mačko in bojim se da bosta vplivali nanj in bo še on agresiven ali boječ.je to možno?

Ne bo panike. Mačke se sicer druga od druge naučijo vse sorte neumnosti (bolj je neumno, bolj je fajn in prej je treba oponašati), ampak karakter pa ostane tam, kjer je.

Se je pa treba z mačkami, v nasprotju od splošnega prepričanja, kar veliko ukvarjati. Z malo volje in veliko doslednosti lahko čisto lepo vplivaš na vedenje, tako da se nezaželeno zmanjša in želeno poudari.

Koliko časa že imaš obe mački in od kod sta prišli k tebi? Kje ju imaš nameščeni, živita z vami v hiši / stanovanju? Koliko se ukvarjate z njima?

Od kje bo prišel ta siamec? Če prav razumem, kupujete mačjega mladiča od vzreditelja? Če je temu tako, bo mladič navajen človeške družbe, življenja v stanovanju / hiši in socializiran.

Seveda pa se je potrebno, kot omenja enaNika, z mačkami precej ukvarjati. Z nezaupljivimi, plašnimi mačkami, ki niso od majhnega vajene človeka, pa je mogoče s časom in potrpežljivostjo narediti prave “čudeže”.

En takšen na primer med tipkanjem prede v mojem naročju. Pa je to nekdanja prostoživeča mačka, ki nikoli ni živela z ljudmi, ki je bila plašna in se je bala hitrih gibov in roke in je vsaj nekaj let preživela na cesti.

eno sem dobila pri učiteljici angleščine ko je bila stara en mesec.imam jo že 1 leto.mucka,ki je prestrašena pa je njen mladič(6 mesecev).obe imata prost dostop v hišo ali na vrt(tudi ponoči). z agresivno mačko se kar veliko ukvarjam,a če pokaže da ji ni všeč takoj odneham.z boječo mucko pa se samo igram bolj na daleč drugače zbeži. siamskega mladiča pa bom dobila od vzreditelja.
hvala za vse odgovore tudi vnaprej. =O.O=

Prvi problem je, da je odšla tvoja prva mačka mnogo, mnogo prezgodaj iz legla. V leglu bi morala ostati do dopolnjenega tretjega meseca starosti, vi ste jo torej posvojili kar dva meseca prehitro. Ne vem, kakšne socializacije in oskrbe je bila nato deležna pri vas kot mladičev, ampak nadvse možno je, da težave z agresivnostjo izvirajo prav iz tega.

Drugi problem je, da je imela takšna na pol socializirana mačka mladiče, za katere ponovno ne vemo, kje jih je imela, kdaj so prišli prvič v stik s človekom in koliko ste se ukvarjali z njihovo socializacijo.

Upam, da sta trenutno obe mački sterilizirani, ker verjetno ne mislite imeti v roku naslednjega leta doma 10+ mačk.

Prav tako upam, da veste, da večina vzrediteljev svojih mačkov ne proda v nove domove, kje mački niso izključno notranji (če gre seveda sploh za vzreditelja).

Kaj storiti, torej – potrebno je ugotoviti, kaj na mačke deluje, so to igrače, je to hrana itd. Potem je mogoče skozi to vzpostavljati stik z njimi, bo pa vzelo vse skupaj precej časa. Najlažje bi šlo, če bi plašni mački za nekaj časa čimbolj omejili prostor in delali z njo na stiku s človekom, vednar bi to pomenilo, da jo morate imeti izključno notri.

Bok
mene pa zanima kje bi lahko dobil siamsko mačko ?
če pozna kdo koga ki jih vzreja (nerabi biti čistokrvna) me lahko kontaktira na mail : [email protected]
hvala že za v naprej 🙂

Mešank je pa res povsod dovolj.

Zivjo

Čeprav je precej stara tema, upam da mi bo kdo od vas znal pomagati. Doma imamo že 3 leta starega siamca, za nakup smo se odločili predvsem zaradi njihovih prijaznih in crkljivih lastnosti vendar pa se je naš izkazal za pravo nasprotje. Sprva kot mladiček je bil zelo razigran in neobvladljiv, uničil nam je kar precej zaves, praskal usnjen kavč in se spravljal tudi na psa ( doma imamo tudi višavsko terierko ) potem smo se po posvetu z veterinarjem odločili za kastracijo ( doma smo že prej imeli mačke, ki so se po kastraciji umirili in bili veliko bolj ljubeči ) naš mačkon pa se je začel še bolj odmikati od nas, ne mara se crkljati, ne mara biti v naročju tudi če ga samo ogovoriš ti pokaže, da mu greš na živce, nemara se igrati,… Kot majhen je večkrat pokazal zanimanje za pohajkovanje zunaj, zdaj gre pa ven samo za minutko se hitro obrne in pride nazaj. Čeprav smo se kar dobro ( kolikor se je dalo ) navadli na njegovo muhavo osebnost pa zadnje čase deluje prav žalostno, celo depresivno… Včasih po več minut samo mirno strmi v steno, izogiba se še bolj kakršen stiku z nami, spi v kleti, deluje prestrašen ( ob vsakem šumu skoči v zrak ) in smo doma že pošteno zaskrbljeni. Da omenim tudi to, da ima normalen tek, nima težav z izločanjem in je zdrav. Hvaležna bi bila za kakršno koli pomoč oz. odgovor 🙁

kje pa se da dobiti siamskega mačka?

tukaj http://www.okonor.hu/index_sia.html in tukaj še vzrejališča http://www.okonor.hu/index_sia.html

[url=Http://www.musicat.cc]SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats [/url] [url=http://www.fd-ljubljana.si]Felinološko društvo Ljubljana[/url]

Si cat-orchestra…slovenska vzreja siamskih ter peterbald muc…imajo mladičke….sama imam njihovo muco-siamko in je čudovita muca, čisto nori smo na njo

Če rabiš še kake info mi napiši…z veseljem pomagam

http://www.cat-orchestra.com/hifi.php

Hvala za dopolnitev @joimamo :-).

[url=Http://www.musicat.cc]SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats [/url] [url=http://www.fd-ljubljana.si]Felinološko društvo Ljubljana[/url]

Ni za kaj…z veseljem pomagam ko gre za temo muce…

Lp

Dober članek o siamskih mačkah je bil napisan tule:

Siamske Mačke so Nekdaj kot Svete Častili v Budističnih Templjih[/url]

Tudi ta ni slab:

Druge Kratkodlake Mačke[/url]

Lp

joj jas pa si tako želim siamko

New Report

Close