Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? SHEN QI center – REKLAMA

SHEN QI center – REKLAMA

Zakaj imam občutek, da se ta reklama (Shen qi center) prepogosto pojavlja? So ljudje, ki imajo resne probleme in jim take stvari lahko le škodijo. Če želite zaslužiti denar, tega ne počnite z ljudmi v stiski!

Odprli naj bi tudi forum alternativne medicine, vendar še vedno iščemo ljudi, ki bi se z tem forumom ukvarjali. Vsekakor smo mnenja, da naj se pojavlja tak forum, vendar naj ima svojo rubriko, kjer se bodo vsi, ki jih to zanima lahko tam pogovorili, da ne vsiljujemo določenih mnenj.

Upamo, da bomo to lahko v kratkem uredili.

primož

Vsi, ki smo imeli težave z zdravjem, smo imeli resne težave, ki smo jih rešili s pomočjo alternativne medicine. Če vam to ni všeč, to lahko preprosto ignorirate, tako kot reklamo na televiziji. Vseeno pa ostane dejstvo, da čeprav nekaj ne razumete ali niste poizkusili to potem ne pomeni, da ne učinkuje. To je približno tako, kot bi neplavalec trdil, da plavanje v vodi ni mogoče in bi se iz plavalcev norčeval.

Pozdraljam alternativno rubriko in želim kreatorjem teh strani še veliko uspehov.

Tudi jaz podpiram forum na to temo, ker imamo bralci res občutek, da se nam vsa stvar nekako vsiljuje. Za alternativno medicino se odloči manj ljudi kot za klasično ravno iz razloga, ker ne zaupajo izvajalcem te medicine (ki pri nas nima dolge zgodovine), nihče pa ne trdi, da alternativna medicina ne pomaga (niti jaz). Ljudje smo svobodna bitja, s pravico do izbire. Nič nimam proti temu, da ti nekdo svetuje način, kako se je sam pozdravil ali center, kjer se je zdravil – se pravi, da navede dejstva in dokaze o uspešnosti zdravljenja. Moti pa me način, ko nekdo odgovori na stisko sočloveka le s napotilom: “Pojdi v Shen Qi center na ulici tej in tej pa boš ozdravel”. Zveni nekako vsiljeno in o samem centru ne pove nič. Meni še sedaj ni jasno, kakšne težave zdravijo v tem centru in po kateri veji alternativne medicine. Pa brez zamere!

Se popravljam: zdravijo s kozmično energijo – mi lahko razložite pojem? Pa še to – zdi se mi neodgovorno, da mamico z otrokom, ki ima astmo napotite v tak center, saj ob opustitvi klasičnih zdravil le-ta lahko še umre. Alternativna medicina naj bo kot dopolnilo klasični medicini, nikakor pa ne edini vir zdravljenja.

Maša
Za razumevanje pojma kozmična energija preberite kaj o kvantni fiziki. Poskusi na nivoju osnovnih delcev kažejo, da imajo lahko lastnost materije ali energije, odvisno od okoliščin. Ko so v stanju energije, bi tej energiji lahko rekli tudi kozmična energija.

Ne vem, če se mi je kje zapisalo, da naj prenehajo jemati zdravila.
Alternativne tehnike je težko opisovati, ker so to izkustvene zadeve. Ko sem sama iskala rešitve za svojo bolezen sem se sama odločala h komu bom šla. Lahko napišem kaj je SHEN QI in kako se zdravi s to tehniko, pa vendar to ne bo zadovoljilo vaše želje po vedenju. To je tako kot bi vam opisovala kakšna je rumena barva ali kremna rezina iz sosednje slaščičarne. Gre za vaše izkustvo.

Če hočete razumeti alternativno zdravljenje (kakršnokoli), potem morate to izkusiti. Naučiti se morate nekaj popolnoma novih pojmov o življenju, od tega osnovnega, da človek ni samo fizično telo, temveč je predvsem energetsko bitje in da je bolezen posledica energetskih blokad, katere se lahko učinkovito odpravlja tudi s pomočjo energije. Kako deluje bioenergija vam bo mogoče napisal Rudi, ki je predpostavljam bioenergetik. Jaz vam lahko napišem (vprašanje pa je, če boste razumela) kaj je zdravljenje s kozmično energijo.

Če razumete, da obstaja sila, ki je ustvarila vesolje in s tem tudi človeka, boste razumela, da je prav gotovo ta sila dala na razpolago ljudem samozdravilno moč, ki je v vsakem človeku. Zaradi napačne usmerjenosti človeškega razvoja (samo v materialnost) so se ta znanja ali sposobnosti in še veliko drugih pozabila. Sedaj pa prihaja čas, ko se to znanja ponovno išče in obnavlja. Res je, da je včasih težko najti dobrega in poštenega zdravilca. Pa vendar je tudi to odvisno od naše usmeritve. Če smo pozitivno usmerjen človek, bomo avtomatsko k sebi pritegnili informacije o pravih zdraviteljih, če pa je obratno, bomo pritegnili samo slabe zdravitelje. Ravno tako se to zgodi z ljudmi, ki gredo zato k zdravilcu, da bodo dokazali, da je njegovo zdravljenje lažno… Sami pogojujejo končni rezultat.
S pomočjo kozmične energije s katero vas poveže učitelj, se v vas “zbudijo” samozdravilne moči, spremeni se vam zavedanje, postanete bolj pozitivno orientirana oseba, zato se ta tehnika imenuje tudi SAMOZDRAVLJENJE.

Zaradi vseh naštetih dejavnikov steče po vašem energetskem telesu močnejša pozitivna energija, ki “čisti” negativne energetske blokade.

To je čisto na kratko, kako se zdravi s kozmično energijo. Če želite kaj več, mi lahko pišete na moj email in vam bom sporočila številko kamor me lahko pokličete za več informacij.

Lep dan vam želim.

Darja

Hvala za odgovor pa brez zamere. Moram priznati, da sem zelo skeptičen človek, kateremu je treba stvari znanstveno dokazati. Zame je nastanek sveta in človeka stvar fizike, kemije, biologije ipd., zato mi je priznanje nekih višjih sil zelo oddaljeno. Mogoče bom nekoč tudi preizkusila alternativno zdravljenje in mogoče mi bo pomagalo in takrat se bom spomnila na vaše besede. Človek se uči dokler živi, a ne?

Kar nekaj časa spremljam te polemike in razmišljam ali naj vam odpišem ali ne.
Takole je s to zadevo: SHEN QI je k nam prinesla neslavna kitajka Wai Ai Ping, ki zdaj živi v Zagrebu in je za licence pobirala veliko denarja. Poznam mlad par, ki je zapadel pod njen vpliv, dala sta ji vse svoje premoženje in v finančno stisko spravilo vso svojo družino. Zdaj sta ločena, on živi na kitajkini farmi v Novi Zelandiji z drugo žensko in ima z njo otroka, svojo bivšo ženo s hčerko pa je skupaj z dolgovi pustil doma. Ne vem če sta komu pomagala s to energijo, vem pa da sta sebi zelo škodovala in takih primerov je več, saj kitajka trdi, da moraš za pridobitev licence drago plačati, da jo ceniš, pa čeprav zastaviš vse svoje premoženje. Kje je tu pozitivna energija-je ni! To so le finančne malverzacije, saj so obiski seans tudi zelo dragi in ker kandidatov (žrtev) ni veliko, se reklamirajo kjerkoli se morejo. Vse skupaj pa je ena velika farsa, saj dokazov (medicinskih izvidov) o zdravilnosti te metode ni. Lahko ta take seanse pomagajo psihično neuravnovešenim, ki jim pravljice o pozitivni energiji vzbudijo nova razmišljanja in se na seansah v družbi pozdravijo od bolezni osamljenosti, drugače pa je z alternativno medicino takole: resnih bolezni žal ne ozdravi! To vem iz lastnih izkušenj, saj je bioenergetik moji mami z dokazanim karcinomom govoril, kako jo bo pozdravil in ji kazal “rezultate izboljšav”, mama pa je, kljub vsem postopkom uradne medicine, kmalu umrla. Tudi mojo znanko s tumorjem na ščitnici je drug bioenergetik leto dni zavajal, kako se ji tumor manjša in da operacija ni potrebna, potem pa so jo v KC komaj rešili, saj so bile prizadete tudi vse vratne bezgavke. Sama sem imela hude menstrualne težave in po nekaj seansah alternativne medicine,ki naj bi težave odpravile, se težave niso zmanjšale – potreben je bil operativni poseg. Zato mi ne reklamirajte drugačnega načina življenja in da neplavalec ne verjame plavalcu – danes za vse obstajajo dokazi in ko bo alternativna medicina javno objavila (z vsemi strokovnimi medicinskimi izvidi), da je nekomu odpravila raka, tumor, spondilozo ali astmo, potem se reklamirajte, dokler pa prejemate denar od duševnih revežev, ki so zadovoljni s pravljicami, pa ostale, ki stojimo trdno na nogah in smo v življenju že nekaj doživeli in preživeli ne posiljujte s svojimi idejami.

Spoštovana ga. Mirjam

Ne mislim vam odgovarjati in prepričevati kaj je resnica in kaj ni v vaših trditvah.Verjetno ste sama bila tudi udeleženka “kitajkinih” tretmajev, zato lahko pišete to “resnico”. V primeru, da niste bila, pišete laži, ker rekla-kazala še ni resnica.Ne mislim polemizirati z vami, vendar ste me označila za duševnega reveža, kar vi kot človek ki trdno stoji na nogah seveda niste. Sojenje drugih ljudi je poleg sovraštva, ljubosumja eno najhujših negativnih čustev, ki povzročajo tudi raka.

In dejstvo, da kar vibriraš to tudi dobiš, se prav lepo pokaže v vašem primeru – same negativne izkušnje z bioenergetiki.

Za ozdravljenja obstajajo dokazi, vendar jih vi nimate, zato ne pišite DA NI DOKAZOV.

Želim vam lep dan in čim manj sovraštva.

Darja

Vidim, ga. Darja2, da tudi sami niste čistih mislih in pozitivne energije, saj se v nasprotnem primeru ne bi kregali v tej debati. Pozitivno energijsko nabit človek je človek, ki prisluhne mnenju drugih in ne vsiljuje svojega mnenja. Že iz vašega načina pisanja je razvidno, da so vam trditve drugih krepko stopile na žulj in če se ne motim, tudi jeza, ihta in živciranje povzročajo bolezni.

Iz vsega tega sklepam, da vam seanse niso veliko pomagale – ne gre za sojenje vam ali komu drugemu – gre samo za moje osebno mnenje, do katerega imam že po ustavi pravico!

lp

Tortica,se popolnoma strinjam s teboj….tale kitajka je zagotovo ena velika goljufija in molzenje denarja nevednih in po drugi strani ubogih ljudi,ki se zatekajo pač kamorkoli,samo da bi jim pomagalo…..žal …

Draga tortica!

Moje ime je Darja kaj pa tvoje. Če si čistih misli se tudi predstavi. Zaključujem razpravo na to temo, saj “le čevlje sodi naj kopitar”. Ko boš imela osebne iskušnje in ko boš pripravljena na osebni dialog pa se mi javi. Do takrat pa nasvidenje.

Lep dan ti želim, brez negativnih misli in zlobnih želja.

Darja

Pozdravljeni;

Vidim, da ste se kar razpisali okrog tega 🙂
Naj vam še jaz podam svojo izkušnjo.
V družini imamo dedno bolezen (sferocitna anemija), za katero ne obstaja nobenega zdravila, razen operacijska odstranitev vranice. Tako so mi pri 15-ih letih vranico tudi odstranili. Vse lepo in prav, vendar pa imata moja otroka isto diagnozo. Tako sta tudi otroka, kot sem bil jaz, podvržena stalnim kontrolam in preiskavam na pediatrični kliniki. Prišlo je že tako daleč, da bi morala hči pri štirih letih iti na odstranitev vranice, saj se ji je le ta lepo večala, vendar pa se z ženo za to nisva odločila. Znanka nama je povedala za metodo SHEN QI, za kar sva ji še danes zelo hvaležna! Kljub temu, da sva bila oba skeptična glede tega, sva pol leta, vsak dan, skupaj z hčero hodila na SHEN QI, saj izgubiti nisva imela kaj -še vedno bi se lahko odločila za operacijo. Ko smo imeli naslednjič kontrolo na pediatrični kliniki, sva bila zelo pozitivno presenečena, saj so izvidi ultrazvoka pokazali, da se je vranica v teh pol leta zmanjšala za več kot pol cm.
Začudena je bila tudi zdravnica, h kateri je hči hodila na kontrole, saj je iz medicinskega vidika stvar nemogoča!!! Njene reakcije ne bom nikoli pozabil. Vprašala naju je kaj počnemo in ko sva ji povedala da nič posebnega, da samo hodimo na vrsto alternativne medicine, naju je pogledala in reka:” počnite to še naprej.”
Meni to zadostuje in verjamem, da je nekaj na tem. Je pa to stvar vsakega posameznika kako se bo odločil.

Lep pozdrav

Spoštovana Darja!
Slucajno sem zasel na to temo, ker je nekako povezana s tem, kaj se sedaj dogaja pri gospe, ki je kupila licenco pri omenjeni Kitajki.
Po tolikih letih, me zanima, kaj si sedaj, po tooolikih letih mislite o tej metodi. Lahko mi pisete tudi na ZS.

Kamtasija, bravo, dobro vprašanje. Menda ne bo odgovora dotične osebe. Mogoče bo komu pomagalo naslednje:
Moje izkušnje po tolikih letih : uro in pol sproščanja ob zloglasni Kitajki.

Sem že pol stoletja na tej zemlji, delam v humanitarnem poklicu in vedno me je zanimal kardelni nagon. Mislim, da ima ta nagon vsak človek zato, ker se boji osamljenosti in življenja s samim seboj, verjetno tudi priznavanja resničnega obstoja in sprijaznjenje sam s seboj. Opazujoč življenje okoli sebe, razmišljujoč ob vsaki komunikaciji z različnimi ljudmi ugotavljam, če sem pošten, da sem velikokrat tudi sam pahnjen v manipulacijo ali pa v konvojski odziv (to je ” če drugi tako, bom jaz tudi tako”). Saj se zavedate: stojite pred semaforjem čakajoč zeleno. Ste zamišljeni, nekdo drug priteče in stopi na cesto – takoj za njim ste vi, pa čeprav gledate v tisto luč na semaforju, ki je še vedno rdeča.

Življenje je lepo, polno je naših odločitev, vmes so prave, pa tudi neprave. Vedno kadar se odločaš ugotoviš – statistično- da je del tebe za, del pa proti. Hi – kvadrat ( v statistiki) se temu reče. Ampak saj poznate sklanjanje laž(i) ( laž, večja laž, statistika…) 😉 . Ampak šalo na stran.
Ko se odločiš in kasneje ugotoviš, da ta tvoja odločitev ni bila pravilna je ob odgovornosti potrebno prevzeti samo posledice. Sam pri sebi, pošteno, odkrito. In vse napačne odločitve sebi oprostiti. Ko preideš tako stopnjo svojega razvoja si na “višjem nivoju”. Življenje postaja zato lažje in lažje, lepše in lepše….

Tako pa večina ljudi prelaga svoje neprave odločitve na druga ramena: on je kriv, jaz sem samo sledil…. In tako se vrtijo vpeti v lastno zanko neodgovornosti, nerealnega življenja, dvoličnosti. Pri tem pa dobivajo kot bumerang – vse nazaj: v občutkih krivde, strahu, dvomov, nerazumevanja….

Bil sem eden izmed tisočih, ki jih je pred leti vabil Amway, pred desetletji, ki jih je vabila zloglasna kitajka Wang-ova. V takrat kino Šiška je bil informativno srečanje- brez vstopnine. Saj veste, najprej nudijo brez plačila, nato počasi plačuješ dvojno ceno. V ritualih sproščanja je začela spraševati, kdo je kadilec; nato kdo je s tem prenehal. Takrat sem jaz dvignil roko. Starejšega možaka sedečega poleg mene je takoj zanimalo: ali sem prenehal s kajenjem z njeno pomočjo. Ne sem odgovoril, sam sem se tako odločil. To je bila zame največja izkušnja v mojem življenju. Iz mladostnika, polnega raziskovanj me je podvignila v odraslo osebo, polno modrosti lastnih spoznanj. In tisti možak, ob tej priliki hvala mu; še pri svoji starosti ni odrasel. Tisti trenutek bi lahko zapustil dvorano ; no saj sem jo- fizično pač ne, ampak duhovno pa!
Kaj mi je to prineslo: spoznanje, da je vse odvisno od mene in da s spoštovanjem odgovarjam za svoja dejanja. Pri tem se spoštujem in sem tak tudi do drugih, ki pridejo do svojih potrebnih spoznanj. Hvala za objavo. Pozdrav vsem na poti lastnih spoznanj.

New Report

Close