Najdi forum

Sem posvojena?

Oprosti, ampak tale izpad je pa res preveč. Če bi rada, da bi ljudje pravilno svetovali, pač povej kaj več. Do sedaj si res povedala samo to, da se ti zdi, da si posvojena, ker se s svojo družino ne razumeš in se ti zdi, da si čisto drugačna od njih. Na podlagi tega človek pač ne more sklepati, ali si sploh posvojena ali nisi. Očitno pa je, da si zadovoljna samo z odgovori, ki so po tvoji želji, kar pa ni v skadu s tem, pa popljuvaš in človeka celo okličeš za bedaka.

No, tudi jaz mislim, da je to, ali si ali nisi posvojena, trenutno veliko manj pomembno kot to, da se naučiš spoštovanja do drugače mislečih in sploh do drugačnih. Ker če na tak način komuniciraš z ljudmi (tudi svojimi starši), ni čudno, da čutiš, da z njimi nisi povezana. Saj ne moreš biti, če si tako polna sovraštva – povezana z nikomer.

Dekleta ne se kregat.

Med seboj se ne poznamo zato je zelo težko dajat prave nasvete. Pa še ko se poznamo je vprašanje če je naš prav, prav tudi za drugega.
Poslušanje je velikokrat koristneje od tisočih nasvetov.

😀
tak izbruh sem pričakovala…
moram priznati, da tudi sama mislim, vsaj po vsem kar si zapisala, da nisi posvojena… glede polti in ostalega izgleda smo vsi med sabo tako premešani, da če bi šla raziskovat korenine svoje družine bi na eni ali drugi strani našla predhodnika, ki bi odgovarjal tvoji podobi… sama pa veš, da izgled nekoga, pa tudi karakter lahko seže daleč nazaj…
tudi sama sem se velikokrat vprašala, če so mene pa slučajno v porodnišnici zamenjal, ker jaz pa v to familijo že ne pašem…

veš kaj imam bolj občutek… da imaš probleme, pa ne z identifikacijo, druge… opravičuješ ali pa morda tudi skrivaš pa se pred njimi z izgovorom da si posvojena, čerpav ti tega nihče ne pove in ne prizna in da glede na to dejstvo ne moreš nič za te probleme, ker so pač nastali ravno zaradi tega dejstva…

vem, da ti moj odgovor tudi ne bo po godu, ampak tako je moje osebno mnenje… če se pa motim, pa se ti že sedaj globoko opravičujem in ti želim, da bi čim preje odkrila kdo si… v svojem iskanju pa kljub vsemu ne pozabi, da si ti v prvi vrsti sama svoja in odgovorna za svoje življenje, ter da kakor koli že, so tvoji starši pripomogli da si kar si, pa naj bodo biološki ali pa posvojitelji, kajti nikoli ni samo slabo, nasprotno pogosto je več dobrega le slabo včasih bolj ostane v spominu…

vse dobro ti želim!

Ker starša nočeta govoriti o tvojem izvoru je možno, da te je mama imela z enim drugim moškim – moškim iz Balkana. Morda se zaradi tega nekoliko razlikuješ od svojih domačih. Samo ugibam!

No hvala za vse izčrpne odgovore, jasno irenak, da so mi bolj všeč odgovori, ki me zadovoljujejo kot pa takšni, ki me ne .)- npr. tvoji so popolnoma out…meni se bolj zdi, da ti nimaš nikogar pred katerim bi pametna izpadla, pa se tukaj po forumih sprehajaš in misliš kako the best si, si pa ena smotana coprnica, ki na ta forum sploh ne spadaš, ker če ti misliš, da boš s takšnim pogovorom kaj dosegla :)))), se krepko motiš…dobesedno se na tvoje mnenje po…žvižgam in se mi zdi oddaljeno vse tja do Bangladeša in še dalje, tak da mene ti kar lepo pusti na miru, če se ti zdim tak čudna in nikogaršnja, ker s svojimi komentarji ne nardiš prav NIČ koristnega in seveda brez zamere, ker naslednjič ne bom več komentirala kakšnega tvojega smešnega poduka, saj vidiš ti resnično problem drugje kot ga vidim jaz…in vedno ga boš, ne glede na to kaj vse bi jaz napisala o sebi in o tej zadevi, ne vem kaj ti sploh je…mene, če kaj moti al pa mi ni všeč, pustim na miru in ne drezam v to…tudi tebi svetujem enako 🙂 namreč ti meni res ne boš mogla nikdar dopovedati, da naj belo vidim črno .)

Res je možno marsikaj kot pišete…marsikaj je v življenju mogoče…jaz sem srečna takšna kot sem in ponosna sama nase, svoje življenje si vsekakor lepo in skrbno urejam…pač sedaj imam vpliv in sem ponosna na to, mogoče imate prav, nima se smisla obremenjevati z nečim, kar ne morem zdaj vedeti, bom že enkrat zvedela kaj se tukaj dogaja…

Sicer pa sem samo vprašala kako lahko izveš, če si posvojen in ste nardile ene tak big deal, da me je kar minilo do vsega, da bi tukaj še karkoli vprašala, no, saj človek je že kar obsojen na nekaj, ko samo vpraša, kaj bi šele bilo, če bi res kaj storil :(…brezvezni ste eni, zato pa je toliko skrivnosti in nejasnosti, ker ste ljudje tako pohlepni in cinični, kar takoj določite nekoga po nečem, prav nič oprijemljivem :(…

Fajn se imejte in brez zamere, če se več nič ne oglasim :)))))))))) tukaj pač več kot očitno ne moreš dobiti konkretnega odgovora na svoje vprašanje, le kup nekih domnevanj in en bolj pameten kot drugi, hvala, tega ne potrebujem .), imam sama tega dovolj :)))))

Bye .)

Definitivno si posvojena. Kako to vem? Iz tvojih marsovskih, podivjanih odgovorov. Zemljani smo začudeni, le s čim smo sprožili obtožbe da smo smotane coprnice, pohlepneži, cinični, brezvezni…

Če boš kdaj vzela v roke Zemljanske psihoanalitike, npr. gospoda Junga, ti bo razložil, da vse to, kar si zmetala na plan na podlagi precej nevtralnih in celo dobrohotnih mnenj, pravzaprav definira tebe samo. Ampak ne obremenjuj se preveč. To velja za Zemljane. Marsovcev pa ne poznam preveč. Oziroma se jim izogibam.

Sanja zelo sočustvujem steboj…žal mi je, da moraš prebirati tudi takšne komentarje, ki so “MARSOVSKI”, ampak ne se ozirati na to, je le del nerazumljivega človeštva, saj veš nekateri ne bodo nikoli razumeli stisko drugega, saj je sami niso občutili nikoli, le opazujejo svetod daleč in iz svojih nekih stališč, ki pa so precej ozko usmerjeni, ti rečem, ne oziraj se na tto- ČISTO NIČ!

Bodi pogumna in želim ti, da enkrat najdeš način in nekoga, ki ti bo pripravljen pomagati, lahko pa kontaktiraš tudi mene, mislim, da bi lahko našle skupaj kakšen korak bližje tvojim vprašanjem !

In predvsem to, kar si že napisala, ne zadržuje se preve pri teh komentarjih in odgovorih, so popolnoma nič vredni, pomagajo ti sploh ne, ni pa v tem niti sočutja!

Toliko, da veš- nisi SAMA!

Alina ( [email protected])

Sanja, naj ti samo povem, da si daleč od tega, da bi bila zadovoljna sama s sabo. Tvoji izbruhi povejo vse….

Kar se tiče posvojenosti, si pa itak dobila vse podatke kamor se lahko obrneš.

maja33 za koga pa se imaš ti, da govoriš o njenih izbruhih? Poznaš to stisko kako je,če si od nikogar, če se tako počutiš? Verjetno je ne poznaš, si pač imela dovolj ljubezni in topline, ne rabiš pa tolčti po drugih kakšni so. Jasno, da je polna izbruhov, ko bere vaše odgovore!

Pomirite se malo!

Hvala Alina za takšno podporo, res manjka sočustvovanja tukaj veliko, ni mi jasno zakaj sploh odgovarjajo takšne, ko so tak hudobno nastrojene, pa nobeni nisem ničesar nardila, le zbegana sem.

Hvala ti res, pa svetujem ti, da ne bereš več tega posta, ni vredno tvojga časa!

Živjo,
jaz sicer nisem posvojena, sem pa posvojila in ni mi pomembno od kod in čigav je otrok. Ravno tako je bilo s tvojima staršema, očitno sta te sprejela ne glede na to od kot si. Verjamem, da sama to težje sprejemaš. Išči informacije še vedno pri starših, čeprav o tem nočeta govoriti, pa bi morala. Si jim kdaj pokazala, kaj o tem pišeš in kaj o tem pišejo drugi?

Sanja…razumem te bolje, kot si misliš. Če želiš, se oglasi na zasebni strani…..lep dan…dark queen

dark queen

No ta tema ni več aktualna…..rada bi samo povedala da sem sama tudi posvojena in NI RES da se podatki na rojstnem listu ne dajo spremenit oz kraj rojstva. Pri meni so jih….zasledila sem namreč da je to ena ženska napisala

Tudi jaz sem posvojila. V Rusiji. Na sodišču so me (naju) vprašali, ali želim spremeniti datum in kraj rojstva. Seveda jih nisem.

So slikarji, ki spremenijo sonce v rumen madež, in so tudi tisti, ki s pomočjo svoje umetnosti in inteligence spremenijo rumen madež v sonce.

Zanimivo bi bilo slišati po tolikem času kaj je sedaj sto Sanjo, je res posvojena ali ne? Čeprav ni več aktualna tema morda še moje mnenje:
Poznam fanta, čigar mama se je ponovno poročila. Iz različnih razlgov (ne vem čisto točno) ga je njen novi mož posvojil (torej njegov očim). Tega mu kot otroku nista razlagala, se je pa vsake toliko časa kakšen od sorodnikov zagovoril, kot pravi tudi Sanja, da je razbrala od drugih. Ko je prišel po mnenju mame in očeta pravi čas, sta mu vse razložila, in živijo lepo naprej. Stikov s svojim biološkim očetom nima, in jih tudi ne želi, saj je zanj edini pravi oče ta, ki ga je vse življenje vzgajal in ljubil.
Morda je v Sanjinem primeru podobno, le da jo je posvojila mama,glede na to da pravi da je mama bolj odtujena in da se oče bolj trudi.

Upam da nam bo poročala!

Draga Sanja,imam izkušnje s tem ker sem moji punci ki je bila posvojena,vendar je ona to vedela,našel komplet familijo od kje izhaja.Normalno da imaš pravico izvedeti vendar ti ne bo nihče potem pomagal najti koga.Ti pa lahko dam en nasvet če še nisi nič izvedela.Tako je moja punca prišla do nekaj informacij o starših tebi bi pa veliko pomenilo če bi to videla.Iznajdi se nekak in zaprosi za svoj zdravniški karton pri osebni zdravnici.Tam notri mora pisati o tebi vse od rojstva naprej.Če si bila posvojena so dali karton poleg in boš točno videla kje se rodila in kdo je rodil.Če pa ni podatkov od rojstva in se karton začne nekje v poznejšem življenju pa spet možnost da si in so tu odprli nov karton.če te zanima kaj več,vprašaj na mail [email protected]

Lp, malo stara tema ampak dobro. Tudi jaz sem posvojen. včasih me zelo zelo muči, ker predvidevam kdo bi lahko bila moja mama. Vsi pravijo kako sem ji podoben. Tudi blizu mene živi.
Enkrat je tudi ena ženska naskrivaj rekla drugi: A že ve kera mu je mama? Nevem kam se naj obrnem da bi končno ugotovil ime te osebe ki me je rodila. Zanima me samo ( samo da vidim če je to ta ženska) če bodo moji dvomi kmalu postali resničnost. Učeraj pa mi je kolegica povedala o njej da je njena mama že imela probleme z nosečnostjo ko je bila mlada, torej mi je mogoče ta ženska celo sestra, in tudi ta mlajša je imela podobne težave…? Nevem res nevem več kaj naj storim..Hvala vam.

Meni nekaj ni jasno. Zakaj posvojenci ne vprašate svojih staršev, kdo so biološki starši? Moja hčerka ima pet let. Že zdaj me včasih sprašuje stvari v zvezi z biološkimi starši in ji poskušamo odgovoriti tako, da razume. Res je, da o njenih starših ne vemo nič, ker so jo kot dojenčico zapustili in ni nobenih podatkov o njih. A poskušamo pač razložiti.
Tudi kasneje, če si bo želela, se bomo pogovarjali o tem. Saj ni kaj skrivati. Povprašajte svoje satarše, kaj vedo o vaši preteklosti, povejte, kaj vas muči. Morda vaši starši niti ne vedo, da želito o tem govoriti, da vas to boli …

Pozdravljeni,

jaz imam pa eno povsem drugo vprašanje in sicer moj brat ima s svoji družini težave in kot kaže se bojim, da mu bodo vzeli otroke ali obstaja kakšna možnost, da jaz posvojim njegove otroke ali jih vzamem k sebi ne vem kako točno potekajo te zadeve ali morda kdo ve?

Namreč sem teta teh otrok in vse bi naredila za njih in vem, da jim pri meni ne bi nič manjkalo pa še veseli bi bili, ker me imajo zelo radi mislim da bi se tudi brat in njegova žena strinjala, da otroke vzamem jaz samo baje da postopek ni lahek?

Za vsak odgovor vam bom hvaležna na CSD sploh ne upam vprašati, ker so zelo arogantni v določenih primerih tudi zelo nečloveški.

Hvala in lep pozdrav,

Melani

Mene pa zanima kako ugotovite če sem posvojena? Brez da bi uprašala mamo. zato ker vidim kako razliko dela med mano in bratom ko kaj jz rečem se grdo na mano začne ko pa brat kej reče pa vse lepo odgovori, pa še velik razlik je, in po pravici povedano velikokrat sem pomislila da bi samomor naredila zaradi nje ker ne zdržim več

New Report

Close