Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija Seboreicni dermatitis

Seboreicni dermatitis

Lep pozdrav,

meni je bil seboreicni dermatitis prvic in edinkrat diagnosticiran 1 leto nazaj v Kirurski ambulanti na Zaloski cesti. Pred tem sem bil ze pri veliko zelo priznanih dermatologih in, kar je zelo zanimivo so mi nekateri med njimi celo postavili diagnozo navadnega prhljaja in mi predpisali Oronazol.
Na temu zadnjemu obisku pri dermatologu na Zaloski, pa mi je bilo celo receno, da je seboreicni dermatitis ozdravljiv, kar mi je bilo zelo cudno, kajti vem iz raznih literatur, da naj bi bila ta kozna bolezen trenutno se neozdravljiva.
Dermatolog mi je predpisal neko emulzijo in kremo Elocom, ki skupaj v kombinaciji delujeta zelo dobro, vendar so se znaki te bolezni pri meni razsirili na druge dele telese, prav tako pa sem dobil obcutek, da po nekem casu emulzija in krema nista vec imeli taksne ucinkovitosti pri odstranjevanju znakov te bolezni, kot na zacetku.
Tudi jemanje ABC Plus tablet je bilo na zacetku zelo ucinkovito…

Mene pa Dr. Popovic predvsem zanima, kako ste vi kaj seznanjeni s to boleznijo.
Skoraj povsod pise o tej bolezni, da naj bi bil glavni vzrok za njen pojav preaktivno delovanje zlez lojnic. Zato se jaz ze ves cas sprasujem, zakaj so se vsi lotili resevanja posledic te bolezni in ne vzroka.
Kajti, ce so vzrok za to bolezen zleze lojnice, ali se ne bi dalo umiriti te zleze lojnice?
Zanima me pa tudi, ali se da pri nas dobiti zdravilo Nizoral in ali se ga da dobiti brez zdravniskega recepta. To naj bi bilo zelo ucinkovito zdravilo v boju proti tej bolezni. Vendar najbrz samo na zacetku…

Hvala!

Spoštovani Darko!

Seboroični dermatitis je kronična bolezen, ki je ne znamo vzročno pozdraviti, vendar pa poznamo preparate, za katere iz izkušenj vemo, da pomagajo potek bolezni umiriti. Tako lahko rečemo, da bolezni na znamo dokončno pozdraviti, pogosto pa jo lahko dovolj dobro nadzorujemo. Lahko verjamete, da se po celem svetu trudijo odkriti zdravilo za bolezen samo in ne le za znake, vendar so doslej uspehi le delni. Za zdravilo Nizoral sem slišal, vendar z njim nimam izkušenj.

Ob prebiranju tovrstnih zdravstvenih težav se mi je zdelo, da vam povem mojo izkušnjo. Že nekaj let nazaj se mi je začela luščiti koža na čelu, ob lasišču in nato še med očmi in ob nosu. Od majhnih nog imam prav tako težave s prhljajem. Že splošni zdravnik mi je predpisal različne kreme, od katerih pa ni nobena imela večjega učinka. Veliko teh krem vsebuje hormone in čeprav vas zdravnik prepričuje kako je to majhna količina, so neuradne raziskave pokazale, da vam lahko blazno škodijo. Ko sem obiskal dermatologa mi je postavil zgornjo diagnozo in mi poleg že preizkušenih krem zopet dal Oronazol(kremo, šampon in tablete). Ja, kao da blazno pomaga, v bistvu pa samo tanjša kožo in ni noben čudežni napoj. Za vzpodbudo ti pove, da se kar sprijazni z boleznijo.Nič ni pomagalo, stanje pa se je samo slabšalo in tako sem bil v faco vedno bolj rdeč, kot en semafor. Skor nisem šel več med folk, ker so me vsi buljili v fleke na ksihtu. Povdariti moram, da v tem času nisem imel nobenih stresov ali nekih psihičnih obremenitev. Vednoi bolj pa sem se potem izogibal ljudi. Poskušal sem ugotoviti povezave med hrano, pijačo, načinom življenja in podobno, pa nič! Ker sem bil za uradno medicino odpisan, nisem vedel več kaj narediti. Tako sem približno pred enim letom šel k homeopatu (homeopatija je veda,katera temelji na uradni medicini, vendar je bistvo v človeku kot posamezniku. Na kratko bi njihovo bistvo opredelil kot bolezen zdravi z majhnimi odmerki tiste snovi, ki jo povzroča ali kot pri matematiki minus in minus ti da plus-učinek se izniči. Ja,vseeno ni tko sipl, tako da vam raje priporočam da si o njej kej preberete kej bolj strokovno napisanega, da me ne boste narobe razumel.) Ta človek je po izobrazbi dr. medicine, tako da ni kr eden in ima dejavnost registrirano. Sploh pa homeopatija v tujini(ja,pri nas so še vedno najbolj pametni samo eni) velja za najbolj kompatibilno uradni oz. so jo ti dobro sprejeli. Sledil je več kot uro trajajoč pogovor, kjer sva predebatirala vse moje lastnosti po dolgem in počez. Glede na vse sem dobil zdravilo v obliki kapljic z določeno koncentracijo snovi, ki mi jo je predpisal. V tem letu sem šel nekajkrat na pregled in po nova zdravila, vendar se je učinek videl zelo počasi, ampak se je!!! Nikjer ni instant rešitev in to ti tudi nobeden ne obljublja. Vsako zdravilo je določeno tebi kot individumu z tvojimimi individualnimi lastnostmi. Zdej je situacija že precej boljša, ampak še ne čist v redu.Mislim, da je bilo vredno potrpljenja in na koncu tudi denarja.(prvi obisk+zdravilo 10 jurjev, ostali+zdravilo 7). Ja, lahko kdo reče, da je drago, vendar men v tem primeru ni pomagala nobena zastonj napotnica. Meni se je in se mi še vedno zdi vredno, kajti važen je učink. Pa še to!Da ne bo zdej kdo mislil, da sovražim uradno medicino. Dostikrat mi je že zelo pomagala in vsa čast. Preprosto je tako, da so določena področja, kjer suvereno vlada uradna medicina in so določena področja, ki jih dobro obvladuje t.i. alternativna medicina. Zakaj si ti dve ne bi podali roke, ne pa da si skačeta v lase??? To je bila moja dobra izkušnja kako se rešiti seboreičnega dermatitisa. Aja, naslov tega gospoda dobite v reviji AURA!! LPDarko je pisal/pisala:

Zelo bi bil hvaležen, če bi bilo moje pismo objavljeno samo toliko, da lahko osebno kontaktiram z Martinom.

Mimogrede, Martin, zelo bi bil vesel, če bi se oglasil na moj e-mail: [email protected], ker se mi zdi, da imava oba podobne zdravstvene težave in lahko drug drugemu mogoče pomagava.

Hvala!

New Report

Close