Najdi forum

lep pozdravcek, s punco sva skupaj ze dobrih 5 let; najina zveza je relativno povprečna, predvsem šepa spolno življenje, drugače pa pridejo dnevi, ko je punca največje sonce in ti dnevi nekako napajajo zvezo; zanima me sledeče ali je normalno da se kljub tako dolgotrajni zvezi zaljubim za nekaj dni, teden v drugo dekle ( iz službe, šole,…) nekako več časa razmišljam o njej,…rad bi zvedel vaša mnenja ali se to dogaja tudi vam ali je to pač znak ne preveč uspešne zveze; čao

Ne zaseri zveze. Tudi meni se je to dogajalo. Saj ji ni treba povedat ali pokazat, kaj se dogaja, ona bo to sama začutila in takrat bo že prepozno. Meni se je to zgodilo po 5-ih letih in se danes tolčem po glavi, ne dovoli, da se to zgodi tudi tebi. Občutki so zelo boleči in jih ne privoščim nikomur. Zato ti svetujem predvsem to, da delaj na zvezi. Vsaj enkrat na mesec jo pelji nekam, kjer še nista bila, poleti na počitnice, prinesi ji rožico (recimo kar enkrat, ko nima nekega jubileja), samo ne zaseri zveze. Verjemi mi, žal ti bo.

DRAGI POVPREČNEŽ, ČE BI SE TAKO ZALJUBLJAL V SVOJO PUNCO, BI BILO NENORMALNO. tO KAR SE DOGAJA TEBI, PA JE POPOLNOMA NORMALNO. VEŠ TUDI TVOJI PUNCI SE TO DOGAJA, LE DA NJE NE

Maš povprečno zvezo…in iščeš še nekaj več, nekaj drugega. Pogrešaš razburljivost, zabavo z dekletom. Morda se zato zaljubljaš v druge punce. Ker pa šepa predvsem spolno življenje, te privlačijo še toliko bolj.

Seveda se je lažje ozirati za drugimi, kot pa reševati težave znotraj zveze. Zdej odvisno tudi, kdaj si se začel ozirati za drugimi. Verjetno takrat, ko je vajina zveza zdrknila na povprečno. Če pa se ti je to dogajalo že od začetka, ko naj bi videl samo svojo punco, potem ti je ta punca samo rezerva, iščeš pa nekaj boljšega.

Vajina zveza je nekako odvisna od dni, ko je punca največje sonce, kot praviš. Vem, da se človek že marsikaj naveliča v tako dolgem razmerju, oziroma, se mu ne da več truditi…Ampak če želimo, da bo zveza še vedno živa, se moramo potruditi, vsak dan sproti. Misliti na partnerja, sanjariti o njem, obujati čustva, ki jih čutimo do njega…Oba se morat potruditi, želeti drugemu najboljše, se znati vživeti vanj, pogovarjati..

Če samo občasno sanjariš o drugih, ni krize, če pa se to stalno dogaja, potem svojo miselno energijo usmerjaš stran od svojega dekleta in se na tak način še bolj oddaljiš od nje. Kako je ona pripomogla k temu stanju? Zakaj se izogiba spolnosti? Malo premalo si napisal, da bi ti lahko bolj natačno odgovorili. Razlogov je lahko kar nekaj.

Pozdravljen…tudi meni se dogaja podobno, le da se zavedam, da je zveza zveza, s to razliko, da je pri meni še zravn otročiček…
Veš včasih je dobra terapija če se spomniš, zakaj sta toliko časa skupaj, zakaj sta sploh začela zvezo, predvsem pa kar naprej obujaj lepe spomine in pozabljaj manj lepe in tiste, ki ti sploh niso po godu….

spet pa priznam, da se tudi meni dogaja, da pridejo dnevi, ko imam vsega vrh glave, in bi se za trenutek najraje pogreznila pod vodo in imela le minuto zase…ja pridejo taki dnevi…

Včasih me melanholija dobesedno sesuje in si mislim, zakaj se to dogaja meni…in drugič vsatem nasmejana polna optimizma in veselja…

Zavedaj se, da je zveza le zveza, da obstaja zato, ker se je nekoč porodila ljubezen, največkrat pa ostane le še tista navezanost na nekoga, ki ga hočemo imet…

Spet druga stvar pa je, da moramo vedeti, da pa fantazije morajo obstajat…ker drugače tudi nas ne bi bilo…

LP Kim

Vsem hvala za odgovore, ki so resnično življensko realni; seveda je dejstvo, da človek po tako dolgem času v zvezi preprosto več ne ve kako bi “moralo” biti in kaj lahko pričakuješ…

Da srečaš človeka, ki te pritegne in hkrati tudi ti njega, in da lahko postaneta par, je potrebno poleg vsega ostalega tudi nekaj “sreče”. Toda potem je treba delati na sebi in v odnosu. Se spreminjati in iskati – neprestano. Če to počne tudi partner, potem odnos napreduje, ljubezen raste, sicer pa po določenem času postane vse brez veze.
Takšne so moje izkušnje.
Partnerja ni mogoče spremeniti, če tega ne želi sam. Lahko pa se spreminjaš sam in se učiš. Ravno odnosi so tisto, kar me je v življenju največ naučilo.
V partnerskih zvezah se nisem zaljubljala v druge, čeprav mi je kdaj pa kdaj bil kakšen moški všeč, predvsem intelektualno. Nisem tak tip, da bi se kar zaljubljala. Mislim, da sploh ne več. Jasno vidim “napake” svojega partnerja (tudi svoje:) ), mu to na primeren način tudi povem, in ga sprejemem takšnega, kakršen je. Velja tudi obratno. Tako imava stvari vedno razčiščene.
In ker je v vse to vloženega veliko truda, me že zaradi tega ne mika menjava partnerja zaradi nekoga, ki ima npr. zgolj lepše oči.

Pozdrav.

Pozdrav!
Dobrodošel v klubu!!! 🙂
Ljubezen je predanost. Ne čustvo. Namiselne zvezice in tiha zatreskanja so kot poletje – minejo.
Če si se odločil, da je tvoja ženska tista ob kateri se boš postaral, se boš mogoče tudi vanjo večkrat zaljubil.
Fajn, ne?

Dragi moj – po 7 letih razmerja, od tega 6 zakonskih – se vsake toliko zaljubim – v svojega moža. Sicer sva krasna, imava se rada, en otrok je kot češnja na kupi, a skozi vse težave vsakdana, pač “pozabiva” eden na drugega.
Praviš, da si v povprečni zvezi, da spolnost šepa, da … ja, kaj pa potem počneš še v tej zvezi? Ne strinjam se z drugimi, da je v redu, če se zaljubiš kdaj v drugega…. ne, lahko ti je nekdo všče, te privlači (kljub razmerju še nisi slep, a ne?), morda te fascinira, celo do te meje, da se malo zatreskaš v njega, se pa ne zaljubiš. Sploh veš, kako je, če si ZALJUBLJEN? Dvomim.
Če je tvoje dekle ženska s katero bi se rad zbujal neskončno dolga leta, morda do konca svojega življenja, potem nekaj naredi za to zvezo… pred nekaj tedni je nekdo spodaj spraševal, češ, da je njegovo spolno življenje z ženo na psu in kaj naj naredi… kaj? Poskrbi, da temu ne bo tako. Če je po tvojem mnenju razmerje tega vredno. Če ni, potem sploh ne vem, kaj se trudiš vztrajati noter?

Moja izredno dobra prijateljica je s svojim frajerjem, možem, kakorkoli že 14 let in veš, kaj mi je nejerjetno krasno? Da kljub tej DOOOOOLGI dobi in dveh mulcih še zmeraj vesta, kako je, če se hiša trese… evo, to je razmerje, tako mora biti.

kopiram ti moj odgovor RObertu, ki je imel dolgočasno spolno življenje, je sicer poročen, kar ti očitno nisi, a si prevedi v ne-zakonske vode, pa bo… morda – kot pogled v žensko mišljenje o seksu, pa ti bo veliko jasno…

če je v razmerju dobra spolnost – potem zaseda le 10% tvojega razmerja, če je spolnost slaba ali je ni, potem zaseda 90% tvojega razmerja…

Če praviš, da si srečno poročen, kar pomeni, da žensko, ob kateri se zbujaš, ljubipš, potem je čas, da vklopiš malce domišljije in porihtaš spolno življenje… sicer te bo samo zaradi tega, ker imaš en delček sebe nezadovoljen, začelo basati tudi pri ljubezni do žene…
Ja, ženske smo čudna bitja – denimo: za nas se predigra za seks v torek zvečer začne z moževim pomivanjem posode v torek popoldne. Iskreno povedano, mene rožica iz cvetličarne še malo ne zapelje – me pa zapelje možek, ki popoldne vzame mulca, da grem lahko jaz na kavo s kolegico ali pa v banjo brat kako dobro knjigo… ja, ženske smo čudna bitja, moški potrebujete spolnost, da bi se sprostili, me potrebujemo najprej sprostitev, da bi lahko seksale…

Ne skači čez plot zato, ker nimaš več izgovorov, zakaj se TI ne potrudiš, da bi seksala, da bi bilo bolj vroče… če pa žena noče, potem pa je – to ti garantiram kot ženska – nekaj narobe v vajinem zakonu… za katerega ti praviš, da je srečen. A streha nad glavo, dva avta, kup potomcev in počitnice ob obali, niso znak srečnega zakona… seksa vsaka dva ali tri dni – tak seks v katerem oba uživata (bog ne daj, da bi kdo komu delal uslugo!) – je znak dobrega razmerja… nikoli ne bo več tako, kot je bilo, ko si ji dejal, da je tvoja punca, z leti se seks spremeni, partnerja poznaš do obisti, veš, kako tiktaka… a to ima svoj čar, potrebno je je izrabiti izkušnje in jih podati v novi luči…
predlagam masažo stopal pri gledanju televizije (potem ko si pomil posodo) – otroško olje Johnson’s je krasno… na stopalih imamo namreč erogene cone, ki, če jih pravilno masiraš, sprostijo celotno telo in poženejo po krvi endorfine (hormone ugodja)… saj ni treba, da tisti dan že takoj spet seksata, a morda se bosta zbližala, moprda bo tvoj dotik ženi ponovno postal znan… kajti to je težava pri odtujevanju partnerjev, nekoč tako znan dotik ti postane nekaj tujega, neznanega, morda celo sovražnega… počasi jo boš moral osvojiti… če ti je seveda do tega…
če pa iščeš le potrditev, da skok čez plot ni nič takega, hja, jaz ti tega ne bom rekla… vem pa, da če bi me mikalo skočiti čez plot, za svoj zakon ne bi dejala, da je srečen in za svojega moža ne bi mogla reči, da ga ljubim… zamisli se…

Torej – ali ljubiš svoje dekle? Tako, globoko, vdano, ker če ga, potem bi sicer videl, ne pa čutil svet in dekleta okoli sebe. razumeš?
T.

New Report

Close