Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Še ne vstane

Še ne vstane

Otrok je šele začel vstajati in spoznavati ta položđaj. Trenira, postavlja prstke, trenutno ni nič narobe. Lahko mu pobožate stopalce od narta proti prstkom, da jih sprosti oz. poravna stopalo, vendar to ne kaže, da bi bilo kaj narobe. V tednu, dveh se popravi, ko se natrenira.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Zelo me skrbi, ker moj sin pri 9.5 mesecih še ne kobaca. Plazi se po tleh po vojaško ( puza ), sam vstaja v svoji posteljici, ko stoji ob opori se drži samo z eno rokico in ne pade… Vendar, kobaca pa ne. Še jezi se, če mu poizkušam pomagati.

Bi me moralo skrbeti?

Pomislila sem že na vse verjetne in neverjetne možnosti… Tudi na cerebralno paralizo in ( še huje ) na mišično distrofijo… Skrbi me.

Lep pozdrav!

Aja, pa že naprej hvala za odgovor. 🙂

Približno 5 % otrok ne kobaca, pa vendar je njihov gibalni razvoj primeren in osvojijo vse gibe tako, kot je treba. Otrok s cerebralno paralizo ima že od rojstva dalje vrsto težav, kar je vidno tudi v gibalnem razvoju, mišičnem tonusu, zaostajanju v razvoju. Mišična distrofija pri otroku, ki se iz sedenja sam potegne v stoječ položaj in stoji ob opori, je prav tako le teoretična možnost.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close