Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija še eno mravljinčenje

še eno mravljinčenje

Pozdravljeni.
Danes sen bila pri osebni zdravnici in sem ji omenila tudi problem mravljinčenja v spodnji polovici obraza, ki izžareva od ustnic proti licu..Kljub temu, da po rtg vratne hrbtenice diskartota c5-6, zoženi prostori na vseh višinah in začetna unkartroza, je zdravnica omenila, da je to mravljinčenje možno tudi od FM, zato me zanima, ali je imel kdo že tak problem.
Hvala za vsak odgovor oziroma mnenje….
Vsem lep pozdrav…….

Lepo pozdravljeni! Sama teh težav nimam, mi je pa kar nekaj bolnic omenilo tudi mravljinčenje obraza. Upam, da katera izmed njih prebira naš forum in da se vam bo oglasila s svojo izkušnjo.

Sama imam občasno bolečine v čeljustih in nenormalno preobčutljivost zob (saniranih), tako da je včasih dotik z zobno ščetko prav nemogoč. ( … No, tudi od tega se ne umre, se šalim na svoj račun … )

Prijazno vas pozdravljam in vam želim lep petkov večer!

Veronika

Meni občasno mravljinči levo ličnico in predel okrog ustnic. Moja diagnoza – hashimoto v hipotirotični fazi.

In kdo vam je postavil to diagnozo in kaj približno pomeni?
lp, hvala za odgovore

Kronično avtoimunsko vnetje žleze ščitnice v fazi, ko ščitnica že premalo deluje.
Preprost laboratorijski test, na katerega na žalost pomisli le redko kateri splošni zdravnik. Prosite vašo zdravnico, če vam da napotnico za laboratorij, pomerijo pa naj vam TSH.
Veliko sreče. Lahko pa pogledate še na:

Najlepša hvala, burja….vedno pravim…več ljudi več ve.
Ja, me je sicer malo presenetila izjava zdravnice, da sicer ne ve, ampak možno, da je to kaj tudi v zvezi z FM.
V bistvu se mi je to zelo intenzivno pojavilo po zdravljenju bv ortopedski bolnici, kjer so me nafilali s protibolečinskimi inf. in blokadami,(zaradi tretje ponovitve hd, sicer v predelu križa)stopnjevalo pa se je po 4 terapijah zdravljenja po Domančiču.Sedaj me je zdravnica samo opozorila, naj natančno opazujem potek mravljinčenja in obseg….do naslednjega obiska pri njej.
Pa lep pozdrav vsem…

Spoštovani!

Meni občasno mravljinči polovica glave, najbolj pogosto desna stran, vse od čeljusti, pa nekje do zatilja. To se mi dogaja kakšni dve leti. Imam diagnozo FM in pravijo, da je to povezano z našo boleznijo.
Lepo pozdravljeni in lepo nedeljo želim vsem!

Povejte svoji zdravnici, da mravljinčenje ne more biti od Fibromialgije, ker Fibromialgija ni vzrok, ampak je simptom.

maya napisal:
> Pozdravljeni.
> Danes sen bila pri osebni zdravnici in sem ji omenila tudi
> problem mravljinčenja v spodnji polovici obraza, ki izžareva od
> ustnic proti licu..Kljub temu, da po rtg vratne hrbtenice
> diskartota c5-6, zoženi prostori na vseh višinah in začetna
> unkartroza, je zdravnica omenila, da je to mravljinčenje možno
> tudi od FM, zato me zanima, ali je imel kdo že tak problem.
> Hvala za vsak odgovor oziroma mnenje….
> Vsem lep pozdrav…….

New Report

Close