Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ŠČITNICA OTROK

ŠČITNICA OTROK

Pozdravljeni, moj 12 letni otrok je imel gastroskopijo in ob tem tudi pregled krvi. Ugotovljeno je bilo blago kronično vnetje želodca in dvanajstnika. Izvidov krvi mi ni nihče komentiral, vendar so neka odstopanja, ki mislim, da so pomembna.
lkci-7,6
erci-5,1
hb-143
ht-143 (140-180)
K-MCV 81 (81-94)
K-MCHC 345(310-350)
K-RDW 12,4% (11,5-14,5)
TROMBOCITI 242
K-MPV 11,5 (7,8-11)
MAKROCITI-4,2% to je verjetno pomanjkanje železa

MIKROCITI-4,2% to me zelo skrbi; zasledila sem, da to ni običajno pri otrocih. Zakaj se pojavljajo? Ali je kaj povezano z gastritisom ali ščitnico? Zelo me skrbi. Gledala sem nekaj let stare izvide in je bilo vedno 0.

eritroblasti 0

Kalij, natrij, klorid so ok. Fosfat (P) anorg. pa povečan-1,66 (0,80-1,40)

Ostalo je vse ok, razen monociti 10,5% (2-10%)in 0,8 (01,-1). te je imel povišane že nekaj mesecev prej, ko so mu pregledali kri.

Ledvice in jetra vse ok.

Ščitnica-TSH-4,42 (0,27-4,20), ft3 8,28 (3,95-6,8) ft4 14,7 (12-22)

Prosim vas za komentar kako je s ščitnico, saj nikoli prej ni imel izvidov za ščitnico. Prav tako za komentar glede makrocitov, ki niso kolikor je meni znano običajni za otroka.

Najlepša hvala za pomoč. Lep večer.

Spoštovani!
Navedene vrednosti TSH in hormonov so normalne za 12 let.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni! Najlepša hvala za odgovor. Prosila bi vas še za komentar glede makrocitov. Ima jih 4,2%. Kolikor sem brala za otroke to ni običajno. Običajni so mikrociti, ki nakazujejo na pomanjkanje železa. Medtem, ko makrociti lahko pomenijo kaj drugega.

Zanima me ali je število makrocitov zaskrbljujoče. MCV je normalen, verjetno zato, ker ima v krvi mikrocite in makrocite.

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Glede na to, da gre za nizek delež eritrocitov, ki so volumsko nekoliko večji (makrociti), ki so opredeljeni avtomatsko menim, da ni razloga za preplah.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close