Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Homeopatija Ščitnica in hormon

Ščitnica in hormon

Partnerju so odkrili, da ima močno znižano vrednost hormona ščitnice (S-THS L 0.005).
Zanima me, če obstajajo kakšni homeopatski pripravki, ki uravnavajo delovanje ščitnice. Zelo rad bi si pomagal na naravni način, če bi bilo le mogoče.
Živiva dokaj zdravo in zaupava alternativni medicini, saj nama je že velikokrat pomagala.
Hvala vam za pomoč!

Pozdravljeni,
bolezni ščitnice se da zdraviti s homeopatskimi zdravili, je pa to precej zapleteno zdravljenje, zato vam toplo priporočam, da izbor pravih zdravil, potenco in režim jemanja zaupate kompetentnemu zdravniku homeopatu in se tovrstnega zdravljenja ne lotevate sami.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Uh, daleč od tega, da bi se tega sama lotila. Partner se odloča, ali naj poskusi z akupunkturo ali homeopatijo. Ali imate dolge čakalne vrste, če pride k vam na pregled? Sedaj je šele v fazi zbiranja zdravstvene dokumentacije, da sploh ve, kakšno je stanje…
Hvala in vse dobro.

Pozdravljeni,
načeloma je zdravljenje z akupunkturi in homeopatijo obenem popolnoma združljivo, seveda pa je varianta tudi posamično. Ker kompetentne zdravnike homeopate lahko preštejemo na prste ene roke, pogojno dveh, imamo vsi nekaj mesecev dolgo čakalno dobo na prvi pregled, nekateri manj, nekateri več. Sam trenutno 6-7 mesecev.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Lepo pozdravljeni!
Zelo rada bi se naročila na pregled k vam ali pa k kakšnemu vašemu kolegu ( Notranjska),ker imate tako dolge čakalne vrste vas lepo prosim najprej za vaše mnenje. Stara sem 6o let in sem bila na pregeldu krvi zaradi povišanega holesterola (daljše obdobje)letos januarja, kjer so mi ugotovili tudi premalo delujočo ščitnico.(Izvidi januarja :S HOL 8,3, S LDL 5,5 S HDL 2,7, TSH 13,76, ST4 12,89, T3 3,89, maja ugotovil tirolog še antiTg 37o. Diagnoza: kronično vnetje ščitnice s posledično hipotirozo.Zdravljenje: nadomestni ščitnični hormon 5o mg tabletka dnevno. Preden začnem s tabletami sem še preverila izvide, ki so S HOL 8,o8, SLDL 5,o2, S HDL 2,73, TSH 1o,28(0,27o-4,2oo), T4 14,95(12-22), T3 4,o1 (3,1-6,8).Še pripomba od januarja meseca sem spremenila prehranjevanje in shujšala iz 68 na 65 kg (skoraj nič mesa in mlečnih izdelkov).Počutim se dobro.Bistveno vprašanje za vas, kako poteka vaše zdravljenje , če začnem s predpisanimi zdravili.najlepša hvala za odgovor in lep poletni dan.

Lepo pozdravljeni!
Zelo rada bi se naročila na pregled k vam ali pa k kakšnemu vašemu kolegu ( Notranjska),ker imate tako dolge čakalne vrste vas lepo prosim najprej za vaše mnenje. Stara sem 6o let in sem bila na pregeldu krvi zaradi povišanega holesterola (daljše obdobje)letos januarja, kjer so mi ugotovili tudi premalo delujočo ščitnico.(Izvidi januarja :S HOL 8,3, S LDL 5,5 S HDL 2,7, TSH 13,76, ST4 12,89, T3 3,89, maja ugotovil tirolog še antiTg 37o. Diagnoza: kronično vnetje ščitnice s posledično hipotirozo.Zdravljenje: nadomestni ščitnični hormon 5o mg tabletka dnevno. Preden začnem s tabletami sem še preverila izvide, ki so S HOL 8,o8, SLDL 5,o2, S HDL 2,73, TSH 1o,28(0,27o-4,2oo), T4 14,95(12-22), T3 4,o1 (3,1-6,8).Še pripomba od januarja meseca sem spremenila prehranjevanje in shujšala iz 68 na 65 kg (skoraj nič mesa in mlečnih izdelkov).Počutim se dobro.Bistveno vprašanje za vas, kako poteka vaše zdravljenje , če začnem s predpisanimi zdravili.najlepša hvala za odgovor in lep poletni dan.

Pozdravljeni,
se opravičujem za pozen odgovor, sem bil na dopustu.
Hipotirozo, ko je pacient že na nadomestni terapiji s ščitničnim hormonom, je načeloma precej težko zdraviti, ker z nadomeščenim hormonom izgubimo originalne simptome hipotiroze, ki so potrebne za pravi predpis. Obenem na kontrolnih pregledih težko vrednotimo, ali smo predpisali pravo zdravilo, ali morda pacient potrebuje boljšega, saj je klinično in laboratorijsko izboljšanje posledica eutiroxa in ne vemo, koliko je k temu prispevalo homeopatsko zdravljenje.
A kljub temo velikokrat uspemo najti pravo zdravilo, pomagamo si z manj specifičnimi simptomi in ščasoma se stanje ščitnice tako popravi, da lahko začne pacient zmanjševati eutirox in ga naposled ukine. SO pa tudi navidezno blagosimptomatske ščitnične motnje v osnovi precej globoka bolezen in že samo zaradi tega potrebujejo dolgotrajno homeopatsko zdravljenje, lahko z gotovostjo računate na več kot eno let. Pri večini homeopatov se pride na prvi pregeld, dobi zdravila, ki si jih jemlje mesec ali dva, tudi tri, nato sledijo kontrolni pregledi na približno 2 meseca, kjer se spremlja potek zdravljenja in prilagaja izbor homeopatskih zdravil, ki jih pacient jemlje med njimi.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

Pozdravljeni!
Moja težava je da imam pod pazduho potemnelo kožo. Ali obstaja kakšna homeopatska krema za mazanje, da mi to izgine.
Naj povem da imam zmanjšano delovanje ščitnice in že 15 let jemljem tablete. Trenutno Euthirox 100. Nekje sem namreč zasledila da je potemnela koža pod pazduho lahko posledica bolezni ščitnice
Hvala za vaše odgovore. Lp Nina

Pozdravljeni,
homeopatska krema za to ne obstaja.

Lep pozdrav in vse dobro. Jošt Klemenc, dr.med., zdravnik homeopat www.celostnozdravljenje.si

New Report

Close