Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ščitnica

ščitnica

Spoštovani dr. Pirnat.
Po daljšem obdobju se ponovno obračam na vas. Stara sem 32 let in po porodu sem imela uravnane hormone ščitnice. Pred nosečnostjo so mi odkrili hipertirozo in po RJ sem pričela jemati Euthyrox.
Dobro leto dni po porodu sem jemala 75mg Euthyroxa in današnji izvid krvi je pokazal, da imam TSH: 13,46. Zdravnica mi je dvignila dozo, in sicer na 100mg.
Zanima pa me naslednje: res je, da sem nekaj časa sedaj bolj utrujena in da sem nekoliko shujšala, vendar pa me bolj kot to skrbi dejstvo, da imam sedaj štiri dni težave z grlom – dva dneva sem imela zelo velike težave z bolečinami v grlu, sedaj je nekoliko bolje, vendar so bolečine še prisotne. V vratu čutim, kot da bi nekaj pogoltnila. Ali je to lahko zaradi ščitnice oziroma ali je poleg prvotne težave nastala še dodatna težava? Bi morala na pregled k tierologu?
Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Menim,da bolečine v grlu niso v zvezi s ščitnico.Vsekakor pa je potrebno zvišati odmerek Euthyroxa in kontrolirati hormone čez tri mesece.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close