Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Scintigrafija pljuč – razlaga

Scintigrafija pljuč – razlaga

Zdravo,

Stara sem 38 let. Prejšnje leto maja sem prebolela masivno pljučno embolijo, ki sem jo dobila po porodu.

Danes sem imela ventilacijsko in perfuzijsko scintigrafijo pljuč. V izvidu med drugim piše “…V desnem pljučnem krilu je obsežen izpad perfuzije v celotnem spodnjem lobusu.” In še “…Na opisanih mestih je ventilacija ohranjena.”

“Mnenje: …Brez scintografskih znakov reperfuzije obsežnih izpadov v desnem spodnjem režnju.”

Kakor razumem je moj desni spodnji reženj pljuč neprekrvavljen, ampak vseno lahko z njim diham?

Glede na to, da je takšno stanje verjetno od pojava embolije, torej cca 10 mesecev, me zanima kaj to pomeni za ta del pljuč?

Rečeno mi je bilo, da se strdek na desni strani še ni dobro raztopil… je to normalno po 10 mesecih? Se lahko potem ko se raztopi spet vzpostavi prekrvavitev v desnem spodnjem režnju in tanormalno deluje?

Hvala.

Izvid je pokazal, da so v desnem spodnjem pljučnem režnju žile še vedno zamašene. Več vam bo pa lahko povedal zdravnik, ki vas obravnava zaradi pljučne embolije.

LP

MK

New Report

Close