Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja sars

sars

lep pozdrav

zanima me kako je z to novo boleznijo akutno pljučnico , če mi lahko poveste ali je velika nevarnost okužbe in če mi odsvetujete potovanje v singapur, malezijo in tajsko. zanima me tudi kakšna je možnost da odkrijejo do meseca julija kaj povzroča virus in ponudijo tudi ustrezno zaščito.
hvala za odgovor

Spoštovani!
O SARS-u potekajo številne tako epidemiološke preiskave (viri okužbe, načini prenosa, lastnosti povzročitelja) kot tudi klinične raziskave (opisi primerov, terapija,…). Pri bolnikih s SARS-om so odkrili corona-virusom podobne virusne delce.
Načine prenosa intenzivno preučujejo. Zaenkrat kaže, da je glavni prenos predvsem kontakten: tesni stik z bolnikom, prenos kužnih kapljic ob kašljanju ali kihanju bolnika neposredno v zdravo osebo, kljub temu pa obstaja nekaj primerov, kjer niso mogli odkriti vira okužbe – bolnika, zato intenzivno iščejo tudi druge možne izvore okužbe v okolju. Glavno preprečevanje bolezni je zaenkrat usmerjeno v:
1. odlično higieno rok (morda se povzročitelj zadržuje v kužnih kapljicah, le te pa na kljukah, predmetih,…);
2. v izogibanje neposrednega stika z bolnikom, ki kašlja, kiha;
3. izvajanje vseh ukrepov respiratorne izolacije bolnikov v zdravstvenih ustanovah, ipd.
Za potnike zaenkrat velja priporočilo, naj odložijo potovanje na okužena območja, če to ni ravno nujno potrebno.
Kaj bodo odkrili do julija, vam ne morem napovedati, sveže informacije o SARS-u pa lahko preberete tudi na naslovu:
http://www.who.int/csr/sars/press2003_04_01/en/
Lep pozdrav!
Nina

New Report

Close